Skocz do zawartości

szybkie 5d, kombi lub sedan LPG


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

> piszesz o Xtrailu ? Ile ma do setki ?

11

> IMO musi być dobrze ślisko, żebyś ruszył szybciej, niż np kompakt o podobnej mocy, a 140KM kompakt

> potrafi mieć spokojnie poniżej 9s

Focus ma 9

ok i co dalej?

Mi chodziło o ruszenie coś co w mieście jest co chwile.

jeśli chodzi o osiągnięcie 100 km/h to fakt to co focus straci na starcie odrobinę do 100

Ale przy 0-50 czyli miasto focus będzie daleko

W przypadku używania auta na asfalcie i tylko autostradzie to rodzaj napędu nie ma znaczenia. Przy cokolwiek gorszych warunkach i asfalcie poza autostrad owym 4x4 nie jest do pobicia ... no chyba ze ktoś chce poślizg się to wtedy rwd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 11

> Focus ma 9

> ok i co dalej?

> Mi chodziło o ruszenie coś co w mieście jest co chwile.

> jeśli chodzi o osiągnięcie 100 km/h to fakt to co focus straci na starcie odrobinę do 100

> Ale przy 0-50 czyli miasto focus będzie daleko

Imho ty z masa tego auta i kiepskimi osiagami bedziesz daleko, nawet do 50km/h. Naped ma znaczenie, ale przy duuuzo wyzszych mocach, albo bardzo kiepskiej przyczepnosci (lod, duze opady sniegu, itd). Po byle jakim deszczu taki Focus czy inny Golf objedzie Cie do jakiej chcesz predkosci.

> W przypadku używania auta na asfalcie i tylko autostradzie to rodzaj napędu nie ma znaczenia. Przy

> cokolwiek gorszych warunkach i asfalcie poza autostrad owym 4x4 nie jest do pobicia ... no

> chyba ze ktoś chce poślizg się to wtedy rwd.

Nie wiem co rozumiesz jako cokolwIek gorsze, ale dla mnie to np deszcz, lub zwir, wtedy jeszcze naped nie ma az tak duzego znaczenia, zeby ciezsze auto o podobnej mocy dawalo rade temu lzejszemu. Piszemy oczywiscie o starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem co rozumiesz jako cokolwIek gorsze, ale dla mnie to np deszcz, lub zwir, wtedy jeszcze

> naped nie ma az tak duzego znaczenia, zeby ciezsze auto o podobnej mocy dawalo rade temu

> lzejszemu. Piszemy oczywiscie o starcie.

nie demonizuj ... różnicy w wadze jest 200 kg ... przy wadze focus 1429 kontra 1625

różnice są bardziej w zestopniowaniu całego napędu ... i innych cechach ...

ja tylko pisze że jak ma kupowac autko to niech sobie weźmie jakie chce ino z 4x4 (tak jak BMW czy subaru czy inne) ... ale z tego co widze to klient sie na coś już napalił i chce tylko potwierdzenia swojego wyboru ...

ja wiem tyle ... nastepne auto ... cokolwiek by to było ... bedzie 4x4 i tyle ... i niekoniecznie SUV czy tez terenówka ... raczej jakieś fajne kombi grinser006.gif

edit: co rozumiem po przez gorszą nawierzchnie ... to co masz po za autostradą ... eską ... wszelkie miejskie czy wiejskie drogi o beznadzienym ukształtowaniu ... oczywiście asfaltowym ... po roku czy dwóch pełne kolein i syfu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie demonizuj ... różnicy w wadze jest 200 kg ... przy wadze focus 1429 kontra 1625

> różnice są bardziej w zestopniowaniu całego napędu ... i innych cechach

nie odwracaj kota ogonem wpysk.gif, pisales, ze obejdziesz kazde auto o podobnej mocy na cokolwiek gorszej nawierzchnie a ja w to nie wierze wink.gif

> ja tylko pisze że jak ma kupowac autko to niech sobie weźmie jakie chce ino z 4x4 (tak jak BMW czy

> subaru czy inne) ... ale z tego co widze to klient sie na coś już napalił i chce tylko

> potwierdzenia swojego wyboru ...

imho jest tego swiadomy skromny.gif

> ja wiem tyle ... nastepne auto ... cokolwiek by to było ... bedzie 4x4 i tyle ... i niekoniecznie

> SUV czy tez terenówka ... raczej jakieś fajne kombi

moje byc moze, ale juz chyba 3 raz Outbacka nie kupie grinser006.gif

> edit: co rozumiem po przez gorszą nawierzchnie ... to co masz po za autostradą ... eską ...

> wszelkie miejskie czy wiejskie drogi o beznadzienym ukształtowaniu ... oczywiście asfaltowym

> ... po roku czy dwóch pełne kolein i syfu ...

To bez znaczenia dla napedu przy ruszaniu... do czasu jak spadnie snieg lub pojawi sie lod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie demonizuj ... różnicy w wadze jest 200 kg ... przy wadze focus 1429 kontra 1625

> różnice są bardziej w zestopniowaniu całego napędu ... i innych cechach ...

> ja tylko pisze że jak ma kupowac autko to niech sobie weźmie jakie chce ino z 4x4 (tak jak BMW czy

> subaru czy inne) ... ale z tego co widze to klient sie na coś już napalił i chce tylko

> potwierdzenia swojego wyboru ...

> ja wiem tyle ... nastepne auto ... cokolwiek by to było ... bedzie 4x4 i tyle ... i niekoniecznie

> SUV czy tez terenówka ... raczej jakieś fajne kombi

> edit: co rozumiem po przez gorszą nawierzchnie ... to co masz po za autostradą ... eską ...

> wszelkie miejskie czy wiejskie drogi o beznadzienym ukształtowaniu ... oczywiście asfaltowym

> ... po roku czy dwóch pełne kolein i syfu ...

Chyha bardziej swiadomego ode mnie nie ma. Pod domem stoi awd rwd i fwd

Doskonale znam zalety i wady kazdego napedu.

Na autostrade rwd jest najlepsze ale niestety bmw jest mocno przeszacowane i zmeczone przez wlascicieli dlatego patrze na niedoceniane mocne szwedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.