Skocz do zawartości

[?] Zawieszenie Golf III Variant


MajkDe

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Dawno już nie mam swojego Golfa, ale czasem serwisuję inną III-kę. Na tapecie jest Golf III Variant TDI '96.

Hamulce zrobione a teraz zawias. Potrzebny jest prawie kompletny remont (bez tulei zawieszenia).

Co do części typu łożysko McPhersona i odboje to raczej wybiorę coś dobrego, ale już same amory to nie musi być Bilstein.

Rozglądam się za amortyzatorami i w akceptowalnych cenach jest Monroe a potem to już tylko chińszczyzna i tzw. "nowe marki" i często olejowe.

Co oprócz Monroe da radę parę lat pojeździć po 100licy?

Czy koniecznie muszą być amory gazowe?

Ile w waszej okolicy kosztuje wymiana amortyzatorów z kosztem części (amortyzatory i inny szpej)?

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na amortyzatory KYB patrzyłeś? Dobry amor w dobrej cenie.

> Ile w waszej okolicy kosztuje wymiana amortyzatorów z kosztem części (amortyzatory i inny szpej)?

> PZDR

W Warszawie to sama wymiana amortyzatora około 100zł/sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej!

> Dawno już nie mam swojego Golfa, ale czasem serwisuję inną III-kę. Na tapecie jest Golf III Variant

> TDI '96.

> Hamulce zrobione a teraz zawias. Potrzebny jest prawie kompletny remont (bez tulei zawieszenia).

Mi właśnie tuleje wyszły do zrobienia, choć od jakiegoś czasu słyszałem, że coś nie puka, a napier... a z tyłu zlosnik.gifzlosnik.gif Jaki może być przewidywany koszt wymiany tychże tuleji - obu, Gofer III HB?

> Co do części typu łożysko McPhersona i odboje to raczej wybiorę coś dobrego, ale już same amory to

> nie musi być Bilstein.

W 2013 jak remontowałem przód to do wymiany miałem mocowanie górne amorków (pukały, choć nie tak natarczywie) i tuleje duże. Duże założono pełne, bo takie kupiłem (wzmocnione od A3 czy coś - Lemforder), górne mocowania z Lemfordera, małe tuleje przy okazji też z tej firmy. Co ciekawe, końcówek ani sworzni nie musiałem robić. Gumę od przegubu wewnętrznego też musiałem wymienić wink.gif

> Rozglądam się za amortyzatorami i w akceptowalnych cenach jest Monroe a potem to już tylko

> chińszczyzna i tzw. "nowe marki" i często olejowe.

KYB nie dobierzesz? Ja bym założył gazowe (jak w Lanosie), ale różnicy i tak się nie odczuje... Może trochę bardziej efekt placebo smile.gif

> Co oprócz Monroe da radę parę lat pojeździć po 100licy?

> Czy koniecznie muszą być amory gazowe?

> Ile w waszej okolicy kosztuje wymiana amortyzatorów z kosztem części (amortyzatory i inny szpej)?

Amorków nie robiłem, ale za to, co powyżej (i tak musieli ściągnąć kolumnę) zapłaciłem 4 stówki, nie wiem, czy dużo, czy mało, ale w 2 innych warsztatach robotę wyceniali na 600-700 zł. Wymiana amora to myślę koszt rzędu 100 - 150 zł za stronę.

> PZDR

Również smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.