Skocz do zawartości

jak rozdzielić sygnał audio?


sajmon

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda nie dotyczy to car audio ,ale myśle że jest to chyba najlepszy kącik jeśli chodzi o dźwięk smile.gif .Otóż sprawa następująca . Mam wzmacniacz w pokoju (model nie istotny ) .Jest on oddalony o jakieś 6 metrów od komputera. Ze wzmacniacza leci mi kabelek 2x rca na mały "dżek" , który jest notabene wpięty w kartę dźwiękową w komputerze .Wszystko jest w porządku .Zachciało mi się odpalić stare "drugie PC" które stoi obok tego podstawowego PC . Głównie chodzi mi o podpięcie drugiej karty muzycznej ( z tego drugiego PC) do tego samego przewodu który leci w stronę wzmacniacza .Czy istnieją jakieś rozgałęźniki abym mógł wpiąć dwa kabelki typu mały dźek (z tych 2 kart dźwiękowych) do kabelka od wzmacniacza (również mały dżek) .Oczywiście 2 komputery na raz nie bedą pracować oraz nie chce rozkładać kolejnego kabelka do wzmacniacza typu dżek -2 chinche , bo jest to dość daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......Czy istnieją jakieś rozgałęźniki abym mógł wpiąć dwa kabelki

> typu mały dźek (z tych 2 kart dźwiękowych) do kabelka od wzmacniacza (również mały dżek) ....

O to Ci chodzi? http://allegro.pl/przejsciowka-wtyk-jack-3-5-2x-gniazdo-zla0293-i5033645421.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieja, jednak lepiej poszukac jakiegos rozgaleziacza ale z przelacznikiem, bo dwie karty dzwiekowe spiete razem moga zle funkcjonowac, np: jedna obciazy wyjscie drugiej i w ten sposob przytlumi sygnal audio, a w najgorszym przypadku mozna uszkodzic karte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w sumie mogło by to zadziałać

Niby w jaki sposób?

Jack od wzmacniacza musisz rozdzielić na dwa jacki męskie na jakimś kawałku kabla aby podłączyć to do dwóch kompów.

Podany rozdzielacz spełnił by role odwrotną z jednego kompa wysłał byś sygnał np. do wzmacniacza i słuchawek.

Wyglądem musisz kupić taki "KLIK" ale ten nie będzie działał poprawnie bo jest od wtyku combo.

Najlepiej ciągnąć nowe kable albo przepinać obecne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenie, przeciez to cos bez elektroniki w srodku zlosnik.gif. Po prostu wkladasz go w pierwszego kompa, a w jedno z gniazdek kabel od amplitunera, w drugie kabel mini jack-mini jack od komputera nr.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przy takim podłączeniu będzie lipa bo sygnał wysyłany z komputera nr jeden będzie szedł na wzmacniacz i na wyjście w karcie komputera nr dwa. Z tym, że czy sygnał z kompa dwa przejdzie wtedy do wzmacniacza? Chyba w rozdzielaczu gniazdka nie są połączone ze sobą? A jeśli ma sygnał przejść przez bolec to znowu karta dostanie po pupie. Hmmm zresztą przy mojej propozycji chyba wyjdzie na to samo i przydał by się przełącznik bo rozdzielacz combo to troszkę inna sprawa. Ogólnie szkoda zachodu osobiście kupił bym dodatkowe kable a rozdzielacze, przejściówki wyjdą nie wiele taniej lub bez kosztów przekładał kable.

Zobaczcie załącznik dwa sposoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paint żondzi zlosnik.gif . ok.gif .Jednak znalazłem rozdzielacz tego typu

http://allegro.pl/przelacznik-splitter-rca-na-3-rca-audio-video-i5054659613.html

Z kart wypuszczekabelki typu jack na 2x rca , a w strone amplitunera zastosuje wtyk żeński jack na 2xrca , sygnał będę przełączał tym "kneflem" cool.gif .Dzięki za zainteresowanie , odpowiedzi i na prowadzenie na trop spy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi się, że przy takim podłączeniu będzie lipa bo sygnał wysyłany z komputera nr jeden będzie

> szedł na wzmacniacz i na wyjście w karcie komputera nr dwa. Z tym, że czy sygnał z kompa dwa

> przejdzie wtedy do wzmacniacza? Chyba w rozdzielaczu gniazdka nie są połączone ze sobą?

Bo tak bedzie, oba przedja do wzmacniacza. Taki rozdzielacz ma gniazda spiete ze soba.

> A jeśli ma sygnał przejść przez bolec to znowu karta dostanie po pupie. Hmmm zresztą przy mojej

> propozycji chyba wyjdzie na to samo i przydał by się przełącznik bo rozdzielacz combo to

> troszkę inna sprawa. Ogólnie szkoda zachodu osobiście kupił bym dodatkowe kable a

> rozdzielacze, przejściówki wyjdą nie wiele taniej lub bez kosztów przekładał kable.

> Zobaczcie załącznik dwa sposoby.

Dlatego pisalem wczesniej, ze potrzebny jest rozgaleziacz z przelacznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.