Skocz do zawartości

Jaguar X-type 2001 - 2009 - opinie


gajoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy są tu jacyś użytkownicy takich Jaguarów? Interesuje mnie głównie silnik 2.1 V6 benzynowy, jakieś opinie o nim i ogólnie o aucie mile widziane. Na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Ogólnie wiem, że to takie Mondeo III generacji w innym opakowaniu, ale głównie to o opakowanie chodzi. grinser006.gif

Ewentualnie jaki inny silnik jeśli nie 2.1?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Czy są tu jacyś użytkownicy takich Jaguarów? Interesuje mnie głównie silnik 2.1 V6 benzynowy,

> jakieś opinie o nim i ogólnie o aucie mile widziane. Na co zwrócić uwagę przy kupnie?

> Ogólnie wiem, że to takie Mondeo III generacji w innym opakowaniu, ale głównie to o opakowanie

> chodzi.

> Ewentualnie jaki inny silnik jeśli nie 2.1?

> Pozdrawiam

Z cenami możesz się zdziwić jeśli uważasz "że to takie mondeo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy są tu jacyś użytkownicy takich Jaguarów? Interesuje mnie głównie silnik 2.1 V6 benzynowy,

Ja nie mam, nie ten target old.gif. Ale dobry kolega ma. Fajny samochód, fajnie jeździ nawet na gazie, ładnie "mruczy". 2004 rok, ponad 200 tys. Części tanie, ale czasem trzeba czekać po dwa/trzy tygodnie i jak to jest część "trakcyjna" to samochód niestety stoi. A pada co chwilę jak nie jakiś czujnik, sonda czy przekaźnik, to przełącznik, klawisz, siłownik cz, antena i tym podobne w sumie duperele, ale upierdliwe. Serwis ogarnia każdy "Mietek" grinser006.gif. Samochód ma sztywną ścianę bagażnika, więc nawet kija od miotły nie przywieziesz ze sklepu grinser006.gif. Silnik bezobsługowy, na łańcuchach, wydaje się być pancerny. Pod korkiem oleju wygląda jak nowy. Mimo że to Jaguar, widać "fordowskie" materiały grinser006.gif. Samochód jest zadbany, ale są wyraźne ślady eksploatacji, przecierki na tapicerce, kierownicy i przyciskach, matowieją lampy, czasem się jakaś listwa odklei itp. Brak korozji! W sumie gdybym musiał dzisiaj za te pieniądze kupić jakiegoś nastoletniego strucla, wziął bym takiego X-type pod uwagę, bo w sumie cieszy oko i tyłek jak się w nim siedzi ok.gifgrinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale masz na myśli ceny części? Bo ceny używanych aut znam.

Tak, ceny niektórych części, często wydawałoby się pierdół. Poza tym nie każdy mechanik Ci wsadzi łapy do niego, więc eksploatacja nawet ogólna wychodzi drożej niż mondka, a w przypadku szwankowania czegoś i próby diagnozy usterki zaczynają się schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rzeczową odpowiedź. Auta szuka mój przyjaciel, blacharz lakiernik, ale ogólnie mechanike i duperelki zrobi sobie sam. A że z takim modelem nie mial styczności to chcial podpytać kogoś kto ma styczność, jak jest z tym Jaguarem od podszewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie mam, nie ten target . Ale dobry kolega ma. Fajny samochód, fajnie jeździ nawet na gazie,

> ładnie "mruczy". 2004 rok, ponad 200 tys. Części tanie, ale czasem trzeba czekać po dwa/trzy

> tygodnie i jak to jest część "trakcyjna" to samochód niestety stoi. A pada co chwilę jak nie

> jakiś czujnik, sonda czy przekaźnik, to przełącznik, klawisz, siłownik cz, antena i tym

> podobne w sumie duperele, ale upierdliwe. Serwis ogarnia każdy "Mietek" . Samochód ma sztywną

> ścianę bagażnika, więc nawet kija od miotły nie przywieziesz ze sklepu .

Pierwsze słyszę o takim rozwiązaniu w sedanie.Na co dzień mam styczność z takim autem z silnikiem 2,0d i tylna kanapa nie dość,że jest dzielona to jeszcze kładziona.Auto jest z 2005r,być może w starszych egzemplarzach jest to rozwiązane jak opisujesz,ale szczerze wątpię. clown.gifJeśli szukasz jakiegoś mocniejszego sedana (200kM lub więcej) to takie 3,0 V6 jest świetnym wyborem bo w cenie do 22-25tys masz nietuzinkowe auto z rocznika 2005-2006 bogato wyposażone i co najważniejsze nie tak oklepane na ulicach. ok.gifTechnicznie to Mondeo więc większych niespodzianek brak. ok.gifNie wiem jak napęd 4x4,ale ośka jest bezproblemowa. palacz.gifTutaj przykładowy fajnie wyposażony egzemplarz w przyzwoitej cenie:

http://otomoto.pl/jaguar-x-type-jaguar-x-type-3-0-v6-godny-uwagi-C35991532.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.