Skocz do zawartości

stilo 1.9jtd 115KM wywala błędy, gaśnie


arad1994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jechałem wczoraj Stilonem i podczas dotaczania się na biegu do skrzyżowania wywaliło błąd ASR failure, car security, water in fuel filter i czerwony check engine i silnik zgasł, po ponownym uruchomieniu sytuacja się powtórzyła, a gdy zgasiłem silnik to załączył się wentylator. Podczas powrotu na lince wentylator ciągle chodził i parę razy wyświetlił się "loose connection". Dziś nie dało się podłączyć z komputerem, bo komputer stilonowy nie dostaje zasilania. I jeden z przkaźników w tej skrzynce przy aku ciągle się włącza i wyłącza (jakby dostawał prąd i coś mu odcinało i tak ciągle)... Jakieś pomysły o co to chodzi? Może poratuje ktoś jakąś mądrą lekturą dotyczącą Stila? Jakiś eLearn czy coś?

Edit: Przeglądnąłem inny wątek i tam coś jest o zalaniu skrzynki, a ja byłem bezpośrednio przed zdarzeniem na myjce bezdotykowej i przejażdżka miała na celu osuszenie auta... Czy myślicie, że może tam się woda dostała i to tego wina? Jak zdejmowałem klemę z aku, żeby mu zrobić reset to była tam woda, ale raz, że od mycia minęło już kilka, może kilkanaście kilometrów, a dwa, że pod maską nie myłem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, jechałem wczoraj Stilonem i podczas dotaczania się na biegu do skrzyżowania wywaliło błąd

> ASR failure, car security, water in fuel filter i czerwony check engine i silnik zgasł, po

> ponownym uruchomieniu sytuacja się powtórzyła, a gdy zgasiłem silnik to załączył się

> wentylator. Podczas powrotu na lince wentylator ciągle chodził i parę razy wyświetlił się

> "loose connection". Dziś nie dało się podłączyć z komputerem, bo komputer stilonowy nie

> dostaje zasilania. I jeden z przkaźników w tej skrzynce przy aku ciągle się włącza i wyłącza

> (jakby dostawał prąd i coś mu odcinało i tak ciągle)... Jakieś pomysły o co to chodzi? Może

> poratuje ktoś jakąś mądrą lekturą dotyczącą Stila? Jakiś eLearn czy coś?

> Edit: Przeglądnąłem inny wątek i tam coś jest o zalaniu skrzynki, a ja byłem bezpośrednio przed

> zdarzeniem na myjce bezdotykowej i przejażdżka miała na celu osuszenie auta... Czy myślicie,

> że może tam się woda dostała i to tego wina? Jak zdejmowałem klemę z aku, żeby mu zrobić reset

> to była tam woda, ale raz, że od mycia minęło już kilka, może kilkanaście kilometrów, a dwa,

> że pod maską nie myłem

w takiej pogodzie jaka teraz panuje, to nawet kilkadziesiąt kilometrów nie załatwi sprawy. Jeśli na klemach miałeś wodę to przyjrzałbym się skrzynce z bezpiecznikami, bo prawdopodobnie ją przypadkiem zalałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Styki to nie wszystko, jednak wziął bym się za rozebranie tej skrzynki, pracy nie jest sporo a poza

> tym to nic trudnego

Wczoraj jeszcze przed wyjęciem tej z samochodu kupiłem drugą. Za 20zł to szkoda zabawy z rozbieraniem, jak będzie źle to podmienię na tą drugą, a jak dalej będzie źle to się zobaczy zlosnik.gif Póki co działa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.