Skocz do zawartości

Samochód służbowy a OC/AC na prywatny


ArekMiz

Rekomendowane odpowiedzi

Samochody jak w podpisie: prywatny Scenic, służbowy Focus. Służbowym, ubezpieczonym w Warcie, miałem małą obcierkę z ciężarówką z Łotwy w październiku 2014. Policja uznała mnie winnego, ale nie przyjąłem mandatu, gdyż sytuacja była niejednoznaczna. Policja jeszcze do tej pory nie skierowała sprawy do sądu, bo czekają na odpowiedź na jakieś pisma z Łotwy (plus dla mnie, że punkty nie obciążają mi konta).

Kalkuluję sobie AC/OC na mój prywatny samochód w różnych wyliczarkach ubezpieczeń. Wszędzie wpisuję brak szkód OC/AC w poprzednim roku. NAgle w jednej wyskakuje mi "błąd deklaracji zniżek". Dzwonię do ich agenta. Ten wchodzi do UFG i tam "szkoda z AC, 10.2014". Koniec. Czyli co? Mam stracić 10% z AC mojego prywatnego samochodu z powodu szkody na firmowym aucie, jak już firma (mój pracodawca) ubezpieczyła ten samochód na rok 2015 z ze startą 10% za AC? Czyli 2 podmioty mają odpowiadać za 1 szkodę - właściciel i kierujący?

Pytanie: przeciwko komu pisać pozew do sądu?? (Pewnie już wiecie, że ja uwielbiam się sądzić...) smile.gif

PS. W UFG nie ma śladu na moim koncie o szkodach z OC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samochody jak w podpisie: prywatny Scenic, służbowy Focus. Służbowym, ubezpieczonym w Warcie,

> miałem małą obcierkę z ciężarówką z Łotwy w październiku 2014. Policja uznała mnie winnego,

> ale nie przyjąłem mandatu, gdyż sytuacja była niejednoznaczna. Policja jeszcze do tej pory nie

> skierowała sprawy do sądu, bo czekają na odpowiedź na jakieś pisma z Łotwy (plus dla mnie, że

> punkty nie obciążają mi konta).

> Kalkuluję sobie AC/OC na mój prywatny samochód w różnych wyliczarkach ubezpieczeń. Wszędzie wpisuję

> brak szkód OC/AC w poprzednim roku. NAgle w jednej wyskakuje mi "błąd deklaracji zniżek".

> Dzwonię do ich agenta. Ten wchodzi do UFG i tam "szkoda z AC, 10.2014". Koniec. Czyli co? Mam

> stracić 10% z AC mojego prywatnego samochodu z powodu szkody na firmowym aucie, jak już firma

> (mój pracodawca) ubezpieczyła ten samochód na rok 2015 z ze startą 10% za AC? Czyli 2 podmioty

> mają odpowiadać za 1 szkodę - właściciel i kierujący?

> Pytanie: przeciwko komu pisać pozew do sądu?? (Pewnie już wiecie, że ja uwielbiam się sądzić...)

> PS. W UFG nie ma śladu na moim koncie o szkodach z OC...

Przeczytaj dokładnie jak brzmi pytanie TU o zniżki, w Allianz jest to zapisane ta k :

Quote:

W przypadku kontynuacji ubezpieczenia w Allianz prosimy podać liczbę szkód dla tego pojazdu. W pozostałych przypadkach prosimy podać liczbę szkód dla wszystkich pojazdów posiadanych przez ubezpieczającego (ubezpieczonych w Allianz i innych zakładach ubezpieczeń).


Czyli na takie pytanie, odpowiedź 0 (zero) jest jak najbardziej prawdziwa. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.