Skocz do zawartości

wyciek oleju :/


simon_n

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem ostatnio uszczelke pod pokrywą silnika bo mi ciekł olej tamtędy ale to nic nie pomogło :/ pomimo nowej uszczelki i mocnego dokręcenie dalej cieknie :/??

Niestety koło układu zapłonowego też sie pojawił wyciek :/ oraz koło górnego wałka po którym porusza sie pasek rozrządu frown.gif

Co może być przyczyną takiego duzego wycieku ?? i od czego zacząc naprawe ?? Dziekuje za wszekie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pokrywa zaworow to ciezko wygrac. pomaga przypilowanie troche pokrywy w okolicach srub wtedy po dokreceniu mocniej przyciska uszczelke. pomaga tez silikon, ale to ciezka walka...

w okolicy aparatu i kola rozrzadu trzeba wymienic uszczelki (oringi - chyba tak to sie nazywa) i bedzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z pokrywa zaworow to ciezko wygrac. pomaga przypilowanie troche

> pokrywy w okolicach srub wtedy po dokreceniu mocniej przyciska

> uszczelke. pomaga tez silikon, ale to ciezka walka...

> w okolicy aparatu i kola rozrzadu trzeba wymienic uszczelki (oringi -

> chyba tak to sie nazywa) i bedzie git.

I tak zrobie. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z pokrywa zaworow to ciezko wygrac. pomaga przypilowanie troche

> pokrywy w okolicach srub wtedy po dokreceniu mocniej przyciska

> uszczelke. pomaga tez silikon

nie polecam silikonu w układzie olejowym zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mialem to samo niedawno.. wymienilem uszczelke, oringu nie zmienialem i jest git.. Ostatnio wystraszylem sie troche bo mam mokra ta uszczelke, lecz jest to efekt ciekniecia odrobiny oleju z pod filtru powietrza. Takze uszczelka nie cieknie.. WIdac nie bylo wszystko dokladnie wyczyszczone i teraz ma prawo cieknac. pozdro smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.