Skocz do zawartości

Sufit podwieszany - czy dobra koncepcja ?


mayster_tcz

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam ja Ci pomieszczenie, nad którym jest strop drewniany na belkach. Bele zdrowe, wysokości bodjaże 21cm, więc za badzo się nie uginają nawet pod moim ciężarem grinser006.gif Poziom belek nie różnic się więcej niż 1 - 2 cm, wieć całkiem nieźle uważam

Na dole chcę zrobić sufit podwieszany, który ma zasłonić strop no i jakoś wyglądać grinser006.gif

Dołączam profi rysunek:

288288546-sufit.png

brązowe - belki

czerwone - dwa dwuteowniki podpierające na środku - tym się nie przejmujemy, się obuduje smile.gif

zielone - profile CD podwieszone do belek przez wieszaki obrotowe (łatwiej regulować poziom

pomarańcz - tak będziemy kłaść płyty

Oczywiście wzdłuż ścian profil UD

Koncepcja poprawna ?

Pytanie dodatkowe za 100 PKT - będzie ocieplenie od wewnątrz styrodurem lub twardym styropianem - najpierw jechać z ociepleniem czy najpierw sufit ? Wydaje mi się, że najpierw sufit, mocowanie profila UD do styro chyba nie będzie wytrzymałe ?

Pozdrawiam

Andrzej

post-73544-14352529210353_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojego amatorskiego doświadczenia to koncepcja poprawna. Profil UD przykręcałbym bezpośrednio do ściany, a nie do styropianu bo może pracować za bardzo i będą pęknięcia na łączeniu płyty i ściany.

Polukaj sobie na tej stronie bo gość ma sporo ciekawych porad w temacie zabudowy gk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profile na suficie powinny być nie rzadziej jak co 40cm a Ty widzę chcesz dać co 60cm, to za rzadko. Poza tym ja jestem zwolennikiem kratownicy, jest trwalsza, mniej się odkształca i łatwiej ją wyregulować. Osobiście dał bym wieszaki "esy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Otóż mam ja Ci pomieszczenie, nad którym jest strop drewniany na belkach. Bele zdrowe, wysokości

> bodjaże 21cm, więc za badzo się nie uginają nawet pod moim ciężarem Poziom belek nie różnic

> się więcej niż 1 - 2 cm, wieć całkiem nieźle uważam

> Na dole chcę zrobić sufit podwieszany, który ma zasłonić strop no i jakoś wyglądać

> Dołączam profi rysunek:

> brązowe - belki

> czerwone - dwa dwuteowniki podpierające na środku - tym się nie przejmujemy, się obuduje

> zielone - profile CD podwieszone do belek przez wieszaki obrotowe (łatwiej regulować poziom

> pomarańcz - tak będziemy kłaść płyty

> Oczywiście wzdłuż ścian profil UD

> Koncepcja poprawna ?

> Pytanie dodatkowe za 100 PKT - będzie ocieplenie od wewnątrz styrodurem lub twardym styropianem -

> najpierw jechać z ociepleniem czy najpierw sufit ? Wydaje mi się, że najpierw sufit, mocowanie

> profila UD do styro chyba nie będzie wytrzymałe ?

> Pozdrawiam

> Andrzej

Czy ja dobrze widzę, ze tylko dwie płyty chcesz przykręcić grinser006.gif?

Koncepcja imho słuszna, rozstaw profili zgodnie z wytycznymi producenta.

Zmieniłbym tylko styropian na wełne, bo imho styro + drewno to nie najlepsze połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Profile na suficie powinny być nie rzadziej jak co 40cm a Ty widzę chcesz dać co 60cm, to za

> rzadko. Poza tym ja jestem zwolennikiem kratownicy, jest trwalsza, mniej się odkształca i

> łatwiej ją wyregulować. Osobiście dał bym wieszaki "esy".

A nie no rozstaw co 40 cm, rysunek jest tylko poglądowy jeśli chodzi o układ.

Tak sobie myślałem o kratownicy, ale profile główne mają za zadanie utrzymać nośne, a ja mam belki, więc za dużo by to nie dało już. Koszty również dość znacznie rosną.

Jeśli po zrobieniu będzie zbyt wiotko, to zawsze mogę dokupić łączników i dorobić trochę łączeń w poprzek (jednopoziomowo krzyżowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dolna belka mi się przez przypadek zrobiła pomarańczowa, chodzi tylko o koncepcję mocowania, człowiek sobie z paintem nie radzi grinser006.gif

Co do wełny - straszny z tym kłopot - folia paroizolacyjna musi szczelnie okrywać stelaż, z czasem wełna zjeżdża, a płyty są drogie. Demontowałem zrobione tak ocieplenie z k-g i wełny. Smród był niemiłosierny. Dlatego wybrałem styrodur/pian (tu jeszcze się edukuję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie no dolna belka mi się przez przypadek zrobiła pomarańczowa, chodzi tylko o koncepcję mocowania,

> człowiek sobie z paintem nie radzi

> Co do wełny - straszny z tym kłopot - folia paroizolacyjna musi szczelnie okrywać stelaż, z czasem

> wełna zjeżdża, a płyty są drogie. Demontowałem zrobione tak ocieplenie z k-g i wełny. Smród

> był niemiłosierny. Dlatego wybrałem styrodur/pian (tu jeszcze się edukuję).

a myslisz co bedzie jak sie dostanie wilgoc pomiedzy folie a styro czy styro i drewno, moze smrod bedzie mniejszy po jakims czasie, ale kostrulcje bedziesz mial do wymiany. Ze zjezdzaniem welny to mit, jezeli kupic dobra i ja za sznurkujesz to nigdzie Ci nie odjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.