-
Kosiarka spalinowa
Loncin. Jeśli B&S to taki sprzed kilkunastu lat
-
Toyota Auris 2014 1.4 D4D - domontowanie tempomatu?
Kupiłem kierownice od bogatszej wersji razem z manetką i po podpięciu wszystko działa. Ja mam Aurisa II po lifcie z 2016 roku ale we wcześniejszych wersjach dla tego silnika trzeba było jakiś kabel ciągnąć. Kup manetkę, podepnij i zobacz czy działa. Jak nie to ją odeślesz.
-
Prawdopodobnie problem z dpf/ukł. wydechowym - Auris II 1.4 d4d
Od pewnego czasu pojawia się w sposób losowych komunikat o konieczności wymiany oleju?!. Olej i filtry wymienione w marcu. Skasowana inspekcja olejowa kombinacją zapłonu i guzika Trip - zawsze tak robiłem. Po jakimś czasie pojawił się komunikat. Więc zrobiłem jeszcze raz kasowanie inspekcji. Później znowu, za jakiś czas znowu ale zniknął bez kasowania. Rano było ok. Po południu komunikat w trakcie jazdy. Co jest grane? Miał ktoś z Was taki przypadek. Mam też wrażenie, że dziś rano zgłupiał czujnik pasów na tylnych siedzeniach. Co prawda leżała tam torba (leży zawsze) i dziś zaczął pikać alarm niezapiętych pasów i paliły się kontrolki tylnej kanapy. Raz też światła mijania w trybie auto nie chciały się wyłączyć. Może to zbieg okoliczności ale nie wiem co z tym komunikatem. Na jednym z for ukierunkowali mnie na problem z DPF'em lub innym elementem układu. Obecnie mam już nalatane 280 tys. Autko głownie jeździ poza ruchem miejskim ale fakt faktem, że gdy włącza się wypalanie DPF to rzadko się zdarza aby cykl się zakończył bo jak dojeżdżam do pracy/dom to jest zbyt niski przebieg aby to się dokończyło, a jak na złość w dłuższych trasach nie chce się załączyć. Gdzie w Warszawie lub okolicach mogę sprawdzić stan filtra, proces regeneracji, częstotliwość, pracę czujnika ciśnienia różnicowego, czujników temperatur, soft silnika itp.?
-
Jaki klucz - wymiana głowicy w baterii?
Nie pamiętam rozmiaru ale coś koło tego. Wchodzi do wewnątrz i zostaje część do złapania kluczem.
-
Kółka do walizki tworzywowej Puccini
Przerabiałem temat z walizką miękką Wittchen. Cena 4 kółek, wyszukanych po ciężkich bojach, przekroczyła wartość połowy walizki. Po 10 latach stwierdziłem, że trzeba wymienić całą walizkę
-
Zielono mi czyli "zielsko" w ogrodzie?
-
Grill gazowy co polecacie
Jak Ci służy ten grill? Butla na długo starcza?
-
Kontrłaty
Jakby dał 10tki to pewnie też by wytrzymały ale przy tak dużej konstrukcji wyglądałby to fatalnie. A "lewitują" żeby się nie stykało z ziemią i nie gniło. Co prawda można by się czepiać czy aby stopy są równie wytrzymały jak belki 13cm ale to już czysta teoria.
-
Kontrłaty
Raczej nic tam się nie będzie skraplać bo niby dlaczego skoro to nie jest pomieszczenie zamknięte? Czy w samochodzie coś Ci się skrapla na dachu pomimo, że to pomieszczenie zamknięte? Temperatura nad i pod dachem będzie w zasadzie identyczna i wentylacja raczej tez nie zawiedzie skoro ściany bez zabudowy. Zbędne koszty na jakąkolwiek folią. Zabezpiecz drewno jakimś siuwaksem na grzybki ewentualnie pomaluj na kolor jaki Ci odpowiada i po temacie.
-
Zielono mi czyli "zielsko" w ogrodzie?
Mam kawałek terenu, na którym muszę coś posadzić i tu pojawia się problem - co? Ponieważ trawa jest, tuje też - już ledwo przycinam więc chciałem coś kwitnącego żeby nieco zmienić ten "cmentarz". Teren to pasek przed budynkiem pomiędzy ścianą i chodnikiem, szerokości około 1,2m i długości ok 7m. Od strony północnej ale latem i wczesną jesienią słońce tam jest od około g. 17ej. Jest położona linia od nawodnienia więc stała dostawa wody zapewniona. Wstępnie myślałem o hortensji bukietowej szczepionej na pniu tak żeby za wysoko nie rosła. Tutaj jednak mam pytanie czy bardzo śmieci? Nie chodzi o liście tylko o kwiaty czy się obsypują? Zgrabienie liści to nie problem ale wydłubywanie spomiędzy kamieni małych uschniętych kwiatków to już może wnerwić. Macie może jakieś inne pomysły/rozwiązania to obsadzenia takiego terenu i warunków miejscowych?* * konopie już mam od strony południowej więc proszę nie proponować.
-
Jaka łopata do odśnieżania na wieczność?
Kupiłem fiskarsa plastikowego z aluminiową rączką 10 lat temu za ca 68 zł. Do dziś orze śnieg po kostce aż miło i wcale nie zamierza umrzeć.
-
Kocioł gazowy i namiary na instalatora.
Janusz Laskowski 608 450 661 Spec od Vaillanta i w zasadzie tylko ten typ kotłów. Gaduła ale fachowiec...
-
przebicie w obwodzie - instalacja elektryczna w domu
Hmmm... Jeśli byłoby przebicie między N i PE w instalacji to waliłoby bez względu na podłączenie urządzenia do gniazda - na "pusto" również. Ja bym jednak obstawiał pralkę, a skoro podpięcie do innego gniazdka po przedłużaczu pomogło i wymiana gniazda pomogła na chwilę to zacząłbym od przewodu zasilającego pralkę - jak nim ruszasz to na chwilę się naprawia. Jeśli jest opcja na jego wymianę (niektóre mają zasilanie niezintegrowane tzn np takie w kompie) to wymień. Jeśli nie to kup kawałek kabla i spróbuj wymienić od kostki w pralce lub obetnij blisko pralki, zarób przewody, złącz, zaizoluj i zobacz co będzie się działo. Jeśli będzie walić to szukaj głębiej... Na razie to opcja najtańsza. Miałem podobnie z żelazkiem - działało dopóki nie zapodałem pary - wtedy za chwilę różnicówka waliła - żelazko na śmietnik ale w pralce jest więcej miejsc gdzie może być przebicie i szansa naprawy większa.
-
PPF - zabezpieczenie nowego samochodu
Corolla zaczęła jak miała 6 lat. Auris tak samo a nawet chyb wcześniej
-
PPF - zabezpieczenie nowego samochodu
Nie zrobiłem tego w Corolli i musiałem lakierować maskę, wyjmować szybę, robić zaprawki nad szybą i pod szybą i lakierować dach oraz słupki. Kupiłem Aurisa i ze swojej głupoty nie zrobiłem tego również w nim i znowu qr.a muszę naprawiać maskę, słupki i krawędź nad szybą bo ruda na odpryskach już weszła i żondzi. Odżałuj więc te parę złotych i będziesz miał święty spokój.