Skocz do zawartości

Wypalanie dpf


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanie czy jest sposób aby poznać że zaczął się proces wypalania dpf ??Chodzi mi o auto z automatem.Wyczytałem że trzeba obserwować spalanie chwilowe ale jak np zatrzymam sie na światłach to chwilowe przechodzi mi w -> ----.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w Cromie tez tak jest,ale jak w Insigni sie mi zaczyna wypalac,to wlacza sie tylne ogrzewanie szyby,o czym wiem z wyswietlacza miedzy zegarami gdyby nie to, to tylko po dzwieku silnika i chwilowym bym wiedzial. chlopaki na forum insigni wpinali sie dioda w obowod szyby to w trakcie wypalania dioda swiecila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy w Cromie tez tak jest,ale jak w Insigni sie mi zaczyna wypalac,to wlacza sie tylne

> ogrzewanie szyby,o czym wiem z wyswietlacza miedzy zegarami gdyby nie to, to tylko po dzwieku

> silnika i chwilowym bym wiedzial. chlopaki na forum insigni wpinali sie dioda w obowod szyby

> to w trakcie wypalania dioda swiecila.

Ja właśnie nie umiem rozgryźć chwilowego,co wskazuje w czasie wypalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja właśnie nie umiem rozgryźć chwilowego,co wskazuje w czasie wypalania

jak jedziesz, puszczasz gaz i hamujesz silnikiem pokazuje 2l? Jak się wypala dpf i puścisz nogę z gazu to spalanie chwilowe bardzo bardzo powoli spada do tych 2l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak jedziesz, puszczasz gaz i hamujesz silnikiem pokazuje 2l? Jak się wypala dpf i puścisz nogę z

> gazu to spalanie chwilowe bardzo bardzo powoli spada do tych 2l

taak pokazuje 2l,aaaa to już rozumiem.dzieki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taak pokazuje 2l,aaaa to już rozumiem.dzieki

pozatym, po czasie sam będziesz wiedział kiedy się to dzieje, bo silnik na wolnych obrotach pracuje jakby był pod lekkim obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadac to chwilowe czyli np 110kmh i spalanie 11-12l

na postoju czyc pod 4 literami inne/dziwne wibracje, aby sie upewnic kliknij szybe, jak przekaznik zrobi klik procesu nie ma jesli mimo naciskania guzika szyby nie ma klik wypala sie, proces trwa ok 10 min, lepiej nie przerywac do zrobic kolko wiecej dla spokojnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jadac to chwilowe czyli np 110kmh i spalanie 11-12l

> na postoju czyc pod 4 literami inne/dziwne wibracje, aby sie upewnic kliknij szybe, jak przekaznik

> zrobi klik procesu nie ma jesli mimo naciskania guzika szyby nie ma klik wypala sie, proces

> trwa ok 10 min, lepiej nie przerywac do zrobic kolko wiecej dla spokojnosci

już na FKP ustaliliśmy, że nie w każdej wersji Cromy grzeje szyba podczas wypalania dpfu, niektórzy się napalili i montowali diody i lipa. Nie wszędzie tak to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> już na FKP ustaliliśmy, że nie w każdej wersji Cromy grzeje szyba podczas wypalania dpfu, niektórzy

> się napalili i montowali diody i lipa. Nie wszędzie tak to działa

może montowali leda przy podgrzewanym lusterku - a to inne obwody, lusterka nie włączają się przy wypalaniu

tylna szyba raczej powinna (wiadomo zależy od softu), u mnie grzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> już na FKP ustaliliśmy, że nie w każdej wersji Cromy grzeje szyba podczas wypalania dpfu, niektórzy

> się napalili i montowali diody i lipa. Nie wszędzie tak to działa

Czyli przed i po lifcie np roznice takie?

A szczerze to ciezko makaronowi bylo za 10 euro wstawic jakas kontrolke DPF w zegary:(pewnie dla naszego dobra:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> już na FKP ustaliliśmy, że nie w każdej wersji Cromy grzeje szyba podczas wypalania dpfu, niektórzy

> się napalili i montowali diody i lipa. Nie wszędzie tak to działa

Dziwne ze nie grzeja,bo silnik musi byc obciazony. Moze zle sie wpinali w obowod tak jak napisal Zbir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jadac to chwilowe czyli np 110kmh i spalanie 11-12l

> na postoju czyc pod 4 literami inne/dziwne wibracje, aby sie upewnic kliknij szybe, jak przekaznik

> zrobi klik procesu nie ma jesli mimo naciskania guzika szyby nie ma klik wypala sie, proces

> trwa ok 10 min, lepiej nie przerywac do zrobic kolko wiecej dla spokojnosci

czyli przy wypalaniu przycisk ogrzewania szyby nie będzie sie podświetlał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli przy wypalaniu przycisk ogrzewania szyby nie będzie sie podświetlał??

Tak, przycisk sie nie swieci w trakcie wypalania, i tak jak napisal Fanlan, nie ma cykniecia przekaznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne ze nie grzeja,bo silnik musi byc obciazony. Moze zle sie wpinali w obowod tak jak napisal

> Zbir.

watpie,bo robili wg jednego przepisu. U mnie podczas wypalania jak wlacze grzanie szyby to przekaznik normalnie cyka, czyli szyba nie grzeje przy wypalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cos odlaczyles jak navidronke pakowales:)

a bo jakieś niepotrzebne kabelki dyndały, to poobcinałem zlosnik.gif

Doszedłem już do wprawy w wykrywaniu na słuch czy DPF się wypala. Nie jeżdżę już w kółko żeby się dopalił, tylko na postoju wyczuwam dziada kiedy skończył. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Doszedłem już do wprawy w wykrywaniu na słuch czy DPF się wypala.

Ja i slysze jak stoje i auto cale drzy. 10 min na szczescie toto dziala i najczesciej petelke zrobie na millenijce,

Niechaj cieplo sie zrobi to komarka odpale na zaklad rano:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja i slysze jak stoje i auto cale drzy. 10 min na szczescie toto dziala i najczesciej petelke

Nie wyczuwam drżenia auta, słyszę tylko jak przy puszczeniu gazu silnik basowo "buczy", na postoju też słychać bardziej basowy dźwięk. Jak samochód stoi, słychać wyraźnie moment kiedy DPF zakończył wypalanie.

> Niechaj cieplo sie zrobi to komarka odpale na zaklad rano:)

W środę 19 stopni ma być zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wyczuwam drżenia auta, słyszę tylko jak przy puszczeniu gazu silnik basowo "buczy", na postoju

> też słychać bardziej basowy dźwięk. Jak samochód stoi, słychać wyraźnie moment kiedy DPF

> zakończył wypalanie.

> W środę 19 stopni ma być

W Wir szrot autos wlacza sie ogrzewanie szyby, i moja wtedy wie ze dpf sie wypala, bo nie chce mi sie bawic w diody, jak ja jade to widze po spalaniu i slysze dzwieku silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w srode komarkiem na zaklad planuje jechac

A drzenie to tak jakbys wlaczyl i klime i szybe i lusterka i dmuchawe max i wszystko co sie da, wowczas silnik jakos burczy tak dziwnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Wir szrot autos wlacza sie ogrzewanie szyby, i moja wtedy wie ze dpf sie wypala, bo nie chce mi

> sie bawic w diody, jak ja jade to widze po spalaniu i slysze dzwieku silnika.

Widać Croma to nie jest auto dla kobiet. Kontrolki brak, bo prawdziwy facet słucha co silnik do niego mówi. Opel bardziej dla kobiet jest zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w srode komarkiem na zaklad planuje jechac

> A drzenie to tak jakbys wlaczyl i klime i szybe i lusterka i dmuchawe max i wszystko co sie da,

> wowczas silnik jakos burczy tak dziwnie

Masz inny silnik to pewnie dlatego drży. Mój mocniejszy to tylko burczy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uuuu, jak Ci auto fruwa to musisz jakieś spojlery przyspawać, albo dociążyć trelinkami

Panie, strach deptac do podlogi bo asfalt 120 koniof zwinie yikes.gif

Musze obejrzec TAXI i cos wyklepie:))

Juz myslalem, ze jutro komarkiem na zaklad pojade ale rano...uuu 3 stopnie zmienia plany poki co:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.