Skocz do zawartości

Dylemat - co zamiast V50?


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze smile.gif Czas już zacząć myśleć o zmianie autka, choć przyznam że trochę wbrew logice tak mi się wydaje ... ale już piszę. Posiadam od ponad trzech lat V50 (2.0 benzyna) z fajnym wyposażeniem. Nalot 189kkm. Kupiony z oryginalnym przebiegiem 133kkm. Autko nic ale to nic się nie psuje (odpukać) .... ale swoje lata zaczyna mieć, przebieg też zbliża się do granicy tej nieuznawanej przez polskie społeczeństwo smile.gif Trochę korci mnie na zmianę ... ale co kupić smile.gif???? Na pewno nie chcę żadnego auta typu SUV. Zastanawiam się nad V60, S60, V70/XC70 może S80. Raczej PB z możliwością LPG. Silniki powyżej 150/170KM. Poruszam się w większości po mieście ale i wypady większego kalibru się zdarzają smile.gif Rocznikowo to celuję w coś powyżej 2010r. Czy S60/S80 ma w miarę sensowny bagażnik - tak aby zapakować 2+1? Czy na tych autach ktoś rowerki to wozi bo nie widziałem tych aut z relingami wink.gif Bardziej mi jakoś już pasuje V70/XC70? Te auta widzę ale sprowadzone z USA - warto czy unikać? A w ogóle to może zostać przy mojej V50-tce? I to jest pytanie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oki a idąc dalej ... jaki silnik do v70/xc70? Benzyna - czy popularny pięciocylindrowiec to

> występuje jeszcze? Jeśli nie to który?

Zdecydowanie szukać D5 ok.gif

Mam taki w swoim łosiu i złego słowa nie powiem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak

ale ja po mieście się wożę smile.gif Jak tu Panie przeżyć w tym natłoku samochodów i jeszcze mieć silnik diesla frown.gif Gdzie filtry, gdzie sprzęgło ... a najlepsze na koniec - ja mam 8km do pracy w jedną stronę, w zimę to nawet mi silnik się nie rozkręci porządnie. Raczej chyba PB jest moim kierunkiem ...

PS. Dopytam, kóre silniki PB w Volvo są na bezpośrednim wtrysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale ja po mieście się wożę Jak tu Panie przeżyć w tym natłoku samochodów i jeszcze mieć silnik

> diesla Gdzie filtry, gdzie sprzęgło ... a najlepsze na koniec - ja mam 8km do pracy w jedną

> stronę, w zimę to nawet mi silnik się nie rozkręci porządnie. Raczej chyba PB jest moim

> kierunkiem ...

> PS. Dopytam, kóre silniki PB w Volvo są na bezpośrednim wtrysku?

Ja mam 3 km do szkoły a potem 2 km do pracy (bezpośrednio z pracy do domu to jakieś 1,5 km będzie). Dwa lata miałem diesla D3 163KM, teraz D2 115 KM. Obydwa z ogrzewaniem postojowym, dzięki czemu ani silnik ani ja nie musimy się męczyć w zimnie. Raz w tygodniu robię jakieś 100 km, czasem więcej. Nie miałem i nie spodziewam się problemów.

Ale zgadzam się, benzyna (może z gazem) może być bardziej racjonalnym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale ja po mieście się wożę Jak tu Panie przeżyć w tym natłoku samochodów i jeszcze mieć silnik

> diesla Gdzie filtry, gdzie sprzęgło ... a najlepsze na koniec - ja mam 8km do pracy w jedną

> stronę, w zimę to nawet mi silnik się nie rozkręci porządnie. Raczej chyba PB jest moim

> kierunkiem ...

No to wiesz najlepiej co powinieneś kupić ok.gifhehe.gif

> PS. Dopytam, kóre silniki PB w Volvo są na bezpośrednim wtrysku?

Chyba wszystkie z oznaczeniem T ok.gif

Benzyna

Ponizej dwa przykłady :

T3 (150 KM)

Czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem

Niskie zużycie paliwa

Mała masa silnika

Technologia Start/Stop

Moment obrotowy 240 Nm

Sześciobiegowa manualna skrzynia biegów

T4 (180 KM)

Czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem

Moment obrotowy 240 Nm

Dynamiczny charakter silnika

Niskie zużycie paliwa

Technologia Start/Stop

Sześciobiegowa manualna skrzynia biegów lub sześciobiegowa automatyczna skrzynia biegów Powershift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to wiesz najlepiej co powinieneś kupić

> Chyba wszystkie z oznaczeniem T

> Benzyna

> Ponizej dwa przykłady :

> T3 (150 KM)

> Czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra z bezpośrednim wtryskiem i

> turbodoładowaniem

> Niskie zużycie paliwa

> Mała masa silnika

> Technologia Start/Stop

> Moment obrotowy 240 Nm

> Sześciobiegowa manualna skrzynia biegów

> T4 (180 KM)

> Czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra z bezpośrednim wtryskiem i

> turbodoładowaniem

> Moment obrotowy 240 Nm

> Dynamiczny charakter silnika

> Niskie zużycie paliwa

> Technologia Start/Stop

> Sześciobiegowa manualna skrzynia biegów lub sześciobiegowa automatyczna skrzynia biegów Powershift

No chyba że zaszaleję i 3.0 sobie zakupię smile.gif Czyli tak już na serio czy nie ma starych poczciwych benzyn? Wszystko teraz na bezpośrednim wtrysku? Pytanie - czy XC70 to z manualną skrzynią występował/występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No chyba że zaszaleję i 3.0 sobie zakupię Czyli tak już na serio czy nie ma starych poczciwych

> benzyn?

W nowych już chyba tylko bezpośredni wtrysk został ok.gif

> Wszystko teraz na bezpośrednim wtrysku?

Tak ok.gif

> Pytanie - czy XC70 to z manualną skrzynią

> występował/występuje.

Tak ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W nowych już chyba tylko bezpośredni wtrysk został

> Tak

> Tak

Widzę, ze V70 są zdecydowanie tańsze (jest ich więcej niż XC 70). Najchętniej to szukałbym jednego lub drugiego z silnikiem 2.5 (pięciocylindrowca), może ktoś ma i mógłby parę słów napisać jak się to sprawuje smile.gif Ciągnąc dalej ... jeśli PB to wychodzi na to ze bez różnicy jaki silnik .. jakoś nie mam przekonania do tych 1,6 - strasznie małe i wysilone. A co do diesla? Czyli jak rozumiem, wszystkie udoskonalenia obecnych czasów są (m.in. filtr cząstek)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiś czas temu też myślałem o zmianie V50 i totalnie nie wiem na co... Koniecznie kombi diesel...

> niekoniecznie Volvo. Myślałem o V60, ale ceny są chore. Na razie chyba nie zmieniam.

V60 mnie tez interesuje ale masz rację ceny zabójcze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No chyba że zaszaleję i 3.0 sobie zakupię Czyli tak już na serio czy nie ma starych poczciwych

> benzyn? Wszystko teraz na bezpośrednim wtrysku? Pytanie - czy XC70 to z manualną skrzynią

> występował/występuje.

jak chcesz 3.0 to polecam BMW zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.