Skocz do zawartości

Zatrzymany DR itd.


volcan

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód po kolizji ma zatrzymany DR ze względu na uszkodzoną szybę czołową. Na pokwitowaniu zakaz jazdy oraz wskazanie przyczyny zatrzymania (czyli rozbita szyba przednia). Szyba wymieniona, zaświadczenie z OSKP oczywiście jest. Czy z tym zaświadczeniem i pokwitowaniem można się samochodem poruszać do momentu odzyskania DR (wędruje między miastami), czy nie ma takiej możliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samochód po kolizji ma zatrzymany DR ze względu na uszkodzoną szybę czołową. Na pokwitowaniu zakaz

> jazdy oraz wskazanie przyczyny zatrzymania (czyli rozbita szyba przednia). Szyba wymieniona,

> zaświadczenie z OSKP oczywiście jest. Czy z tym zaświadczeniem i pokwitowaniem można się

> samochodem poruszać do momentu odzyskania DR (wędruje między miastami), czy nie ma takiej

> możliwości?

Jeździć sobie możesz, ale pamiętaj, że jeździsz bez DR więc i mandat się należy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojechałes na lawecie na badanie?

Bezpośrednio mnie to nie dotyczy - ale z zeznań kuzynki - auto pojechało na lawecie do warsztatu (z miejsca kolizji) a OSKP graniczy przez płot, więc nie było problemu.

> Nie nie możesz - przynajmniej wg policji i WK z Lublina.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samochód po kolizji ma zatrzymany DR ze względu na uszkodzoną szybę czołową. Na pokwitowaniu zakaz

> jazdy oraz wskazanie przyczyny zatrzymania (czyli rozbita szyba przednia). Szyba wymieniona,

> zaświadczenie z OSKP oczywiście jest. Czy z tym zaświadczeniem i pokwitowaniem można się

> samochodem poruszać do momentu odzyskania DR (wędruje między miastami), czy nie ma takiej

> możliwości?

Na samym zaświadczeniu z OSKP i pokwitowaniem możesz się porószać 30 dni, sami policial.gif o tym instruują przy zatrzymaniu DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz pokwitowanie zatrzymania dowodu + zaświadczenie z przeglądu o dopuszczeniu do ruchu i nie

> widzę przeszkód aby nim jeździć.

No nie wiem już sam... Jeżeli na pokwitowaniu jest napisane "zakaz jazdy" (lub coś w tym stylu - skan ma mi kuzynka podesłać jutro)...

W sumie rozważania trochę akademickie chyba, bo przypuszczam, że jutro - pojutrze powinien DR trafić już do właściwego WK i go sobie odbierze (a i tak mają w domu drugie auto, więc nie ma ciśnienia na jeżdżenie tym, które brało udział w kolizji), ale że taka sytuacja miała miejsce - z ciekawości zapytałem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie wiem już sam... Jeżeli na pokwitowaniu jest napisane "zakaz jazdy" (lub coś w tym stylu -

> skan ma mi kuzynka podesłać jutro)...

> W sumie rozważania trochę akademickie chyba, bo przypuszczam, że jutro - pojutrze powinien DR

Czytaj to jako ZAKAZ JAZDY DO USUNIĘCIA USTERKI. Skoro auto ma ważny przegląd, czyli usterka usunięta więc i zakaz usunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samochód po kolizji ma zatrzymany DR ze względu na uszkodzoną szybę czołową. Na pokwitowaniu zakaz

> jazdy oraz wskazanie przyczyny zatrzymania (czyli rozbita szyba przednia). Szyba wymieniona,

> zaświadczenie z OSKP oczywiście jest. Czy z tym zaświadczeniem i pokwitowaniem można się

> samochodem poruszać do momentu odzyskania DR (wędruje między miastami), czy nie ma takiej

> możliwości?

W styczniu miałem crash i zatrzymali mi DR. Policjant mówi tak: może pan teoretycznie jeździć tak 30 dni na pokwitowaniu i jeżeli podczas kontroli trafi pan na inteligentnych policjantów takich jak my - nie ma problemu natomiast jak ktoś się uprze to regulaminowo bez DR jeździć nie można i basta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytaj to jako ZAKAZ JAZDY DO USUNIĘCIA USTERKI. Skoro auto ma ważny przegląd, czyli usterka usunięta więc i zakaz usunięty.

Wiesz - na logikę tak to właśnie brzmi, ale w naszym prawodawstwie wiele rzeczy jest umiarkowanie logicznych...

Zresztą dość wygodne rozwiązanie - "panie władzo - nie mam przy sobie DR" (poparte powachlowaniem rzęsami itp.) skutkowałoby zapewne sprawdzeniem w CEPiK-u a tam jak byk auto ma polisę OC i ma przegląd wink.gif , czyli w najgorszym przypadku (tj. policial.gifgay.gif i czarnulka wachlująca rzęsami nie działa) 50 za "niemanie" DR i po krzyku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz - na logikę tak to właśnie brzmi, ale w naszym prawodawstwie wiele rzeczy jest umiarkowanie

> logicznych...

Ale tu nie ma co brać na logikę.

1. Masz kwit od policji informujący o zabraniu DR i powód zabrania, co skutkuje zakazem poruszania się takim pojazdem.

2. Usuwasz przyczynę ( naprawiasz pojazd )

3. Zaliczasz przegląd. Nabywasz prawo poruszania się pojazdem. Dokument ze stacji ważny 30 dni.

Traktujesz ten wpis jak skierowanie pojazdu na złom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale tu nie ma co brać na logikę.

> 1. Masz kwit od policji informujący o zabraniu DR i powód zabrania, co skutkuje zakazem poruszania

> się takim pojazdem.

> 2. Usuwasz przyczynę ( naprawiasz pojazd )

> 3. Zaliczasz przegląd. Nabywasz prawo poruszania się pojazdem. Dokument ze stacji ważny 30 dni.

> Traktujesz ten wpis jak skierowanie pojazdu na złom ?

Nie - ale zakładam, że jakiś upierdliwy policial.gif może uznać, że zakaz, to zakaz i póki nie ma zwróconego DR, nie wolno się samochodem poruszać wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie - ale zakładam, że jakiś upierdliwy może uznać, że zakaz, to zakaz i póki nie ma zwróconego

> DR, nie wolno się samochodem poruszać

A na jakiej podstawie urzędnik ma oddać DR ?

Na tej samej która uchyla zakaz.

Ostatnio coraz częściej tutaj ludzie zaczynają szukać drugiego dna.

W każdym zawodzie niestety pracują ludzie którzy nie powinni się tam znaleźć. Dotyczy to policjantów, księży, nauczycieli, skarbówki itp. i nic na to nie poradzisz że ktoś wstał nie tą nogą co trzeba lub swoje problemy prywatne odstesowuje na innym człowieku na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto pojechało na lawecie do warsztatu (z

> miejsca kolizji)

Hmm. To żonie w sytuacji, gdy uno pojechało z miejsca wypadku na lawecie (zasadniczo przez rozwaloną chlodnicę), nikt DR nie zabierał, bo było chyba ewidentne, że takze bez przednich i tylnych lamp nikt nim jeździl nie będzie zlosnik.gif Tak, że przynajmniej część mojej lokalnej policji jest racjonalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.