Skocz do zawartości

Ogrzewanie nie chcę się wyłączyć


Rekomendowane odpowiedzi

> panel mam po prostu pociągnąć czy jakieś czary mary

> wieczorem obadam

bez szarpania ale nie zdziwilbym sie jesli najpierw nalezaloby radio wyjac

Przede wszystkim nic na sile, ew jakis manual polookaj w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> panel mam po prostu pociągnąć czy jakieś czary mary

....

Raczej kilka śrubek, popatrz na zdjęcia panelu w necie i powinno być widać gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a może da się zanurkować i ręką wymacac czy gdzieś linka sie przesuwa?

> Tak przynajmniej w mniejszych bratach puntach szło zroibić.

> W cromalu coprawda wszystko zabudowane i żeby klapki wymienic trza całą deske rozbroić

Jak żona wróci to po 9 będę sprawdzał,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w Cromie to wszystko elektryka raczej a nie linka

Dokładnie, właśnie wróciłem z sesji oglądowej i teraz się zastanawiam czy da radę to zdiagnozować FESem? niewiem.gif Bo albo panel albo klapy, bo zaworu to tam nie powinno być angryfire.gif

Jak panel to może od razu klimatronic zapadać hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak panel to może od razu klimatronic zapadać

też raczej nie no.gif z tego co pamiętam to w klimatroniku jest więcej czujników i takich tam ... nono.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też raczej nie z tego co pamiętam to w klimatroniku jest więcej czujników i takich tam ...

Taki tam żarcik grinser006.gif, jedna kostka by pewnie pasowała ale druga jest inna

A wracając do tematu zobaczyłem co się dało i zostaje już tylko FES/MĘSKĄ lub szukanie panelu na podmianę.

Jest na sali dobra dusza z Warszawy lub okolic posiadająca program i kabel lub ELM i chętna do pomocy, nie za darmo oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest na sali dobra dusza z Warszawy lub okolic posiadająca program i kabel lub ELM i chętna do

> pomocy, nie za darmo oczywiście

kabel jest ok.gif, program jest ok.gif tylko z czasem krucho sick.gif, ale można spróbować powalczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po rozebraniu i złożeniu od nowa nastawnik się przycina, takie ''cpyknięcie'' czasami słyszałem a

> teraz wiem co to było. Temat dla potomnych i chyba można zamknąć

a ja bym ci zaproponował w kilku punktach odświeżyć DLA POTOMNYCH mały manual smile.gif

Co by daleko znowu nie trzeba było szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ogrzewanie nie reaguje na zmianę ustawień pokrętłem to na włączonym zapłonie ale w ciszy ,,absolutnej" dokonać zmiany parametrów z jednego końca skali w drugi. Powinno być słychać pracę "nastawnika" nr kat

Valeo 006973Z

TYPE-5 11V

100-0025-01-0

Jeżeli jest cisza to trzeba zdjąć lewą osłonę tunelu między pedałami a fotelem kierowcy, ( zabezpieczone przez trzy kołki ) i z lewej strony nagrzewnicy zlokalizować prostokątne pudełko z czerwoną dźwignią. Odkręcić dwa okręty Torx20 odchylić w stronę pedałów, powinno spaść z kołka ustalajacego i wtedy też zsunie się dźwignia. Jeżeli mamy rozgrzany silnik to poruszając nią możemy sprawdzić czy klapa mieszacza działa. Zakładamy nowy "nastawnik" lub rozpoczynamy jego poszukiwania. Pozostałe czynności dokonujemy w odwrotnej kolejności, czas potrzebny to ok 15 - 20 minut, zależy od kołków

grinser006.gif

PS.

Powyższe dotyczy manualnej klimy, chyba że nastawnik jest ten sam ale to będę wiedział jak znajdę nowy ok.gif

Ewentualne foty jak będę montować piwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.