Skocz do zawartości

Ładowanie aku żelowego w samochodziku - zabawce


gala

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Jest temat ładowania akumulatora żelowego w samochodzie zabawce.

Oryginalny aku miał pojemność 10 Ah (napięcie 12V). Sprawdzę dziś ładowarkę ale wydaje mi się, że max. prąd ładowania wynosi 1000 mA.

Zastanawaim się czy jeśli kupię aku o pojemności 14Ah to będę mógł wykorzystać obecną ładowarkę czy też wymienić na taką o większym prądzie ładowania?

ZTCW aku żelowe ładuje się 1/10 pojemności przez czs ok. 10 h.

Poradźcież coś waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czołem,

> Jest temat ładowania akumulatora żelowego w samochodzie zabawce.

> Oryginalny aku miał pojemność 10 Ah (napięcie 12V). Sprawdzę dziś ładowarkę ale wydaje mi się, że

> max. prąd ładowania wynosi 1000 mA.

> Zastanawaim się czy jeśli kupię aku o pojemności 14Ah to będę mógł wykorzystać obecną ładowarkę czy

> też wymienić na taką o większym prądzie ładowania?

> ZTCW aku żelowe ładuje się 1/10 pojemności przez czs ok. 10 h.

> Poradźcież coś

Ja zapodałem, 2sz x 7Ah 12V, wcześniej był znacznie mniejszy. Jeździ znacznie dłużej, tylko tą małym zasilaczem to trzeba z 12h ładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej chodzi o to, aby nie przekroczyć tego prądu (1/10), mniejszym prądem też się naładuje tylko

> będzie to trwało nieco dłużej

> Jeszcze wyjaśnienie kwestii samego akumulatora-zapewne jest/będzie to AGM a nie żel

AGM? czyli co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zapodałem, 2sz x 7Ah 12V, wcześniej był znacznie mniejszy. Jeździ znacznie dłużej, tylko tą

właśnie to chcę osiągnąć tylko ogranicza mnie miejsce

> małym zasilaczem to trzeba z 12h ładować.

to nie problem, wrzucam do ładowania na noc ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właśnie to chcę osiągnąć tylko ogranicza mnie miejsce

Ja wstawiłem takie co miałem, chyba 10-letnie a i tak działają w przeciwieństwie to tych co były. Jeden wstawiłem z przodu, tam gdzie były aku, drugi wstawiłem pod siedzeniem, dla lepsze rozłożenia mas grinser006.gif - wszedłby nawet znacznie większy

> to nie problem, wrzucam do ładowania na noc

JA robię podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wstawiłem takie co miałem, chyba 10-letnie a i tak działają w przeciwieństwie to tych co były.

> Jeden wstawiłem z przodu, tam gdzie były aku, drugi wstawiłem pod siedzeniem, dla lepsze

> rozłożenia mas - wszedłby nawet znacznie większy

ale te aku to masz żelowe czy kwasowe?

w tym przypadku oryginalne miejsce jest pod fotelem ale jest tak pokombinowane, że nie wiele tam da się zdziałać.

Mógłbym jeszcze pomysleć o montażu pod maską - sporo tam miejsca ale podejście tylko od spodu autka i uchwyt trzebaby wymysleć jakiś.

Może dokupię drugi 10Ah i połączę razem z obecnym - ten obecny poleciał na sprawności ale pewnie z 50 % jeszcze wydoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale te aku to masz żelowe czy kwasowe?

> w tym przypadku oryginalne miejsce jest pod fotelem ale jest tak pokombinowane, że nie wiele tam da

> się zdziałać.

> Mógłbym jeszcze pomysleć o montażu pod maską - sporo tam miejsca ale podejście tylko od spodu autka

> i uchwyt trzebaby wymysleć jakiś.

> Może dokupię drugi 10Ah i połączę razem z obecnym - ten obecny poleciał na sprawności ale pewnie z

> 50 % jeszcze wydoli

miałem jakieś badziewne żelowy, chińskie. Teraz mam żelowe Yuasy.

Pod maską u mnie można dostać się normalnie od góry, tam był aku oem, więc wsadziłem jeden co miałem, choć zmieśnił by się pewnie taki z 12Ah. Pod siedzeniem jest mnóstwo miejsca i jest tylko płytka, odbiornik oraz dwa silniki, tam zmieścił by się duży aku, zapodałem też taki co miałem 7Ah.

Najpierw miałem dwa z przełącznikiem (normalny i rezerwa), ale ten oem starczał na 15min, więc wywaliłem go i połaczyłem równolegle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tutaj można spojrzeć, tym przypadku to bez różnicy.

> Piszę o tym, gdyż raczej większość takich małych akumulatorów przewidzianych do pracy w UPS jest

> właśnie AGM a masa użytkowników pisze o żelowych

widzisz, nie zwróciłem uwagi,

patrzę po allegro. Większość to z nazwy żelowe, AGM pojawia się rzadko. Z drugiej strony do zabawki to jak sam napisałeś - bez różnicy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem jakieś badziewne żelowy, chińskie. Teraz mam żelowe Yuasy.

> Pod maską u mnie można dostać się normalnie od góry, tam był aku oem, więc wsadziłem jeden co

> miałem, choć zmieśnił by się pewnie taki z 12Ah. Pod siedzeniem jest mnóstwo miejsca i jest

> tylko płytka, odbiornik oraz dwa silniki, tam zmieścił by się duży aku, zapodałem też taki co

> miałem 7Ah.

> Najpierw miałem dwa z przełącznikiem (normalny i rezerwa), ale ten oem starczał na 15min, więc

> wywaliłem go i połaczyłem równolegle.

rzucę okiem w jaki sposób upchnąć drugi aku, może faktycznie pod maską jakoś się uda.

BTW silniki jakie masz"?

W moim są 2 x 35W.

Zastanawiałem się nad wymianą na 2 x 45W - młody w końcu rośnie i może te mocniejsze radziłby sobie lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rzucę okiem w jaki sposób upchnąć drugi aku, może faktycznie pod maską jakoś się uda.

> BTW silniki jakie masz"?

> W moim są 2 x 35W.

> Zastanawiałem się nad wymianą na 2 x 45W - młody w końcu rośnie i może te mocniejsze radziłby sobie

> lepiej?

Chyba mam takie same (2x35W), 3 lata temu to była najmocniejsza opcja. Pytałem ostatnio w sklepie o te mocniejsze napędy, mówili, że jeszcze nei testowali, ale może warto. Mój ma 5lat, jeżdzi od 2 lat, więc powoli wyrasta.

Jeszcze lepiej to je na przód dołożyć biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba mam takie same (2x35W), 3 lata temu to była najmocniejsza opcja. Pytałem ostatnio w sklepie o

> te mocniejsze napędy, mówili, że jeszcze nei testowali, ale może warto. Mój ma 5lat, jeżdzi od

> 2 lat, więc powoli wyrasta.

Mój ma 2,5, ale przy obecnej mocy młody się nudzi, próbuje podjeżdżać pod miewielkie zniesienia ale wtedy te silniki nie wyrabiają. Stąd pomysł na 45W x 2 a co za tym idzie wzmocnienie akumulatorów.

> Jeszcze lepiej to je na przód dołożyć

możnaby tylko wtedy wszystkie silniki muszą być takie same, rzucę okiem czy da się w ogóle coś wyrzeźbić z przednim napędem, w sensie czy będzie jak zamocować przekładnie aby podać napęd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.