Skocz do zawartości

Jaką średnicę ma przedni tłoczek w zacisku ham. JTD 115KM?


bas

Rekomendowane odpowiedzi

> LP mi stoi, felga się trochę nagrzewa i po podniesieniu ciężko się obraca ręką.

> Mam pomysł albo kupić same uszczelki albo AUTOFREN SEINSA - D41041C

> Pozdrawiam BAS

kup same gumki , robota znana i chyba przyjemniejsza niz tyly bo nie trzeba krecic tymi wariackimi sciagaczami smile.gif Jak bedzie pogryziony tloczek to jakis papier scierny z gradacja rzedu 2000 ( te wodne ) to naprawde mozna na spokojnie doczyscic na blysk nie robiac krzywdy . No ale isc po calosci i tloczek i gumki na nowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup same gumki , robota znana i chyba przyjemniejsza niz tyly bo nie trzeba krecic tymi wariackimi

> sciagaczami Jak bedzie pogryziony tloczek to jakis papier scierny z gradacja rzedu 2000 ( te

> wodne ) to naprawde mozna na spokojnie doczyscic na blysk nie robiac krzywdy . No ale isc po

> calosci i tloczek i gumki na nowo

Ten zestaw w linku, który dałem, kosztuje z tłoczkiem tyle co każdy inny bez tłoczka.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> LP mi stoi, felga się trochę nagrzewa i po podniesieniu ciężko się obraca ręką.

> Mam pomysł albo kupić same uszczelki albo AUTOFREN SEINSA - D41041C

> Pozdrawiam BAS

Zestaw z tłoczkiem bardzo tani, więc lepiej od razu go brać. Ja zauważyłem, że gumki autofren (nikt inny nie produkuje) są źle wykonane do zacisku Stilo. Chodzi o tą ochronną na tłoczek, po prostu jest zbyt gruba i przy nowych tarczach i klockach, gdy tłoczek jest wciśnięty na max, to ją przycina. Po 4 m-cach na obu kołach się rozleciały te gumki i kurz wpada na tłoczek. Na szczęście można je wymienić bez wyciągania tłoka z zacisku.

Sprawdź jeszcze przewód elastyczny. W Fiatach lubi spuchnąć w środku i nie cofa płynu. Najłatwiej sprawdzisz zdejmując koło, wciskasz hamulec, puszczasz, sprawdzasz, czy koło trzyma, jeśli trzyma, to popuść lekko odpowietrznik. Jak odpuści hamulec, to przewód do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zestaw z tłoczkiem bardzo tani, więc lepiej od razu go brać. Ja zauważyłem, że gumki autofren (nikt

> inny nie produkuje) są źle wykonane do zacisku Stilo. Chodzi o tą ochronną na tłoczek, po

> prostu jest zbyt gruba i przy nowych tarczach i klockach, gdy tłoczek jest wciśnięty na max,

> to ją przycina. Po 4 m-cach na obu kołach się rozleciały te gumki i kurz wpada na tłoczek. Na

> szczęście można je wymienić bez wyciągania tłoka z zacisku.

> Sprawdź jeszcze przewód elastyczny. W Fiatach lubi spuchnąć w środku i nie cofa płynu. Najłatwiej

> sprawdzisz zdejmując koło, wciskasz hamulec, puszczasz, sprawdzasz, czy koło trzyma, jeśli

> trzyma, to popuść lekko odpowietrznik. Jak odpuści hamulec, to przewód do wymiany.

Jutro ich zaatakuję a zrobi się w przyszłym tygodniu.

EDIT: wydaje mi się, że to jednak zacisk bo przy hamowaniu z większych prędkości jest bardzo duży hałas/dudnienie, więc chyba coś się przyblokowało i klocek źle stoi.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten zestaw w linku, który dałem, kosztuje z tłoczkiem tyle co każdy inny bez tłoczka.

> Pozdrawiam BAS

ojciec, ale ten link co dales to pozycjonuje na tloczku na os tylna, a jak zaczniemy miziac myszke w rolke to sie rozwija milion pozycji spineyes.gifswiety.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzę że gumki są za duże i jak by tego nie wsadzić to przy nowych klockach i tarczach zawsze ją przytrze.... do tego ile przypadków wymiany gumek znam to żadne nie przetrwały więcej niż 2 sezony, dlatego może warto zapytać o ori ? Ja już co prawda kupiłem komplet gumek ale wciąż czekają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzę że gumki są za duże i jak by tego nie wsadzić to przy nowych klockach i tarczach zawsze

> ją przytrze.... do tego ile przypadków wymiany gumek znam to żadne nie przetrwały więcej niż 2

> sezony, dlatego może warto zapytać o ori ? Ja już co prawda kupiłem komplet gumek ale wciąż

> czekają....

Pytałem o ORI w ASO, po max rabatach, za chyba 2 uszczelki chcą 100zł. sciana.gif

Zamówiłem ten z linka za 28,54zł, odbiorę po robocie i w przyszłym tygodniu się zrobi.

EDIT: W tej cenie była tylko 1szt. bo ktoś nie odebrał a oni nie chcą tego trzymać na magazynie. Obecnie nie ma już tego na stronie.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytałem o ORI w ASO, po max rabatach, za chyba 2 uszczelki chcą 100zł.

> Zamówiłem ten z linka za 28,54zł, odbiorę po robocie i w przyszłym tygodniu się zrobi.

> EDIT: W tej cenie była tylko 1szt. bo ktoś nie odebrał a oni nie chcą tego trzymać na magazynie.

> Obecnie nie ma już tego na stronie.

> Pozdrawiam BAS

Nie wiem jak z dostępnością gdzieś indziej, na pewno ma mój sąsiad www.henkiel.com.pl ale zabij nie pamiętam ceny, kojarzy mi się coś 30 z hakiem za same gumki bez tłoczka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytałem o ORI w ASO, po max rabatach, za chyba 2 uszczelki chcą 100zł.

Obawiam się, że ori reperaturka, to właśnie autofren w opakowaniu ricambi. Autofren jest z tego co wiem jedynym producentem zestawów do zacisków i sprzedaje je:

1. pod swoją marką

2. pod marką ERT

3. w pudełkach oe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obawiam się, że ori reperaturka, to właśnie autofren w opakowaniu ricambi. Autofren jest z tego co

> wiem jedynym producentem zestawów do zacisków i sprzedaje je:

> 1. pod swoją marką

> 2. pod marką ERT

> 3. w pudełkach oe

Ciekawe jaka jest różnica w jakości.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe jaka jest różnica w jakości.

> Pozdrawiam BAS

Może nie być żadnej różnicy. Fabryczne gumki wytrzymywały dłużej, bo możliwe, że dla zacisków Bosch robili kiedyś na innych formach, czy jak to się tam nazywa. Mogli zmienić proces produkcji i wykonanie się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może nie być żadnej różnicy. Fabryczne gumki wytrzymywały dłużej, bo możliwe, że dla zacisków Bosch

> robili kiedyś na innych formach, czy jak to się tam nazywa. Mogli zmienić proces produkcji i

> wykonanie się zmieniło.

Wstępnie umówiłem się ze znajomym na wtorek, chyba że w weekend zamiast posprzątać w domu/garażu zrobię ten zacisk.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.

Stała dolna szpilka (klocki są starte pod kątem, jakoś się dotrą a pewnie pod koniec miesiąca je wymienię), już zrobiona, gumka wymieniona, tłoczek wymieniony, zewnętrzna gumka została w oryginale bo była idealna.

To teraz powiedzcie mi jaki kupić LP przewód elastyczny? Jakiej firmy? Nie widzę w katalogach przewodów dodatkowo zbrojonych.

Stawiam na TRW PHB595.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To teraz powiedzcie mi jaki kupić LP przewód elastyczny? Jakiej firmy? Nie widzę w katalogach

> przewodów dodatkowo zbrojonych.

> Stawiam na TRW PHB595.

> Pozdrawiam BAS

Wszystkie są jednakowe, robione w dwóch, czy trzech fabrykach. Dostawcą wężyków jest najczęściej Semperit i GoodYear. TRW, czy ATE maluje tylko swoje logo. Ja najczęściej kupuję taniego Enzeta, a często jest wężyk Semperita w opakowaniu. Jak nie dojdzie do przetarcia, czy mechanicznego uszkodzenia, to 10 lat każdy wytrzyma. W swoim Stilo wymieniałem na Enzet wraz z zaciskami od JTD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkie są jednakowe, robione w dwóch, czy trzech fabrykach. Dostawcą wężyków jest najczęściej

> Semperit i GoodYear. TRW, czy ATE maluje tylko swoje logo. Ja najczęściej kupuję taniego

> Enzeta, a często jest wężyk Semperita w opakowaniu. Jak nie dojdzie do przetarcia, czy

> mechanicznego uszkodzenia, to 10 lat każdy wytrzyma. W swoim Stilo wymieniałem na Enzet wraz z

> zaciskami od JTD.

Dostępne widzę:

- TRW (37zł),

- SAMCO (20zł),

- Corteco (26zł), ale jest krótszy o 25mm.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z powodzeniem możesz kupić Samco. Firma zajmuje się układami hamulcowymi, przewodu z goownolitu nie

> dadzą

Jeszcze jutro zadzwonię do nich bo to co jest w katalogu jako dostępne to różnie bywa i zadzwonię do jeszcze innej firmy, ewentualnie zobaczymy co będą mieli.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.