Skocz do zawartości

CC700 elektryczna pompa paliwa


andrewk

Rekomendowane odpowiedzi

Zastąpiłem mechaniczną pompę paliwową elektryczną pod koniec zeszłego sezonu. Zrobiłem całe 20km i nadeszła zima. Wszystko działało cacy, zaciągała jak trzeba. Jest podłączona przez przekaźnik 5pin, sygnał ze stacyjki. Troszkę musiałem pozmieniać ( poskracać przewody paliwowe ) i nie mogę dojść z ją do ładu. Nagle przestała zaciągać paliwo. Wszystko jest szczelne, paliwa w baku ponad połowę. Jest to jakaś uniwersalna zewnętrzna pompa. Po zaciągnięciu ustami gdy pracuje zaczyna pompować. Dałem zaworek zwrotny między pompą, a gaźnikiem jednak dzisiaj odkryłem, że to g*wno dało angryfire.gif Nie odkręcałem jeszcze przewodu aby sprawdzić czy jest paliwo między pompą, a zaworem. Macie jakieś propozycje ? Podpasuje jakaś pompa niskociśnieniowa bezpośrednio do baku ? Ewentualnie z czego zewnętrzną niskociśnieniową ? Sezon od miesiąca prawie, a ja wyjechać nie mogę facepalm%5B1%5D.gif

PS. No raz wyjechałem zlosnik.gif Było mało wachy i pod górkę mi się zapowietrzył, 5km od domu facepalm%5B1%5D.gif Oczywiście podstawowych narzędzi brak telefonu też no bo trzeba było szybko nowy zawias przetestować i nie było czasu o tym pomyśleć hahaha.gif Dobrze, że spinki we wtyczkach są na tyle mocne, że idzie nimi odkręcić opaskę zaciskową ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastąpiłem mechaniczną pompę paliwową elektryczną pod koniec zeszłego sezonu. Zrobiłem całe 20km i

> nadeszła zima. Wszystko działało cacy, zaciągała jak trzeba. Jest podłączona przez przekaźnik

> 5pin, sygnał ze stacyjki. Troszkę musiałem pozmieniać ( poskracać przewody paliwowe ) i nie

> mogę dojść z ją do ładu. Nagle przestała zaciągać paliwo. Wszystko jest szczelne, paliwa w

> baku ponad połowę. Jest to jakaś uniwersalna zewnętrzna pompa. Po zaciągnięciu ustami gdy

> pracuje zaczyna pompować. Dałem zaworek zwrotny między pompą, a gaźnikiem jednak dzisiaj

> odkryłem, że to g*wno dało Nie odkręcałem jeszcze przewodu aby sprawdzić czy jest paliwo

> między pompą, a zaworem. Macie jakieś propozycje ? Podpasuje jakaś pompa niskociśnieniowa

> bezpośrednio do baku ? Ewentualnie z czego zewnętrzną niskociśnieniową ? Sezon od miesiąca

> prawie, a ja wyjechać nie mogę

> PS. No raz wyjechałem Było mało wachy i pod górkę mi się zapowietrzył, 5km od domu Oczywiście

> podstawowych narzędzi brak telefonu też no bo trzeba było szybko nowy zawias przetestować i

> nie było czasu o tym pomyśleć Dobrze, że spinki we wtyczkach są na tyle mocne, że idzie nimi

> odkręcić opaskę zaciskową

ze sie tak zapytam a gdzie ta pompa sie znajduje ?? Mam nadzieje ze w najnizszym punkcie ukladu. Zaworek zwrotny daj pomiedzy bakiem a pompa, tak aby nic sie nie cofalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na ścianie grodziową pod nagrzewnicą (wentylatorem). Dlaczego zawór między pompą, a gaźnikiem nie

> może być ?

bo paliwo ci sie cofa z pompy do baku. Ja sugeruje zalozyc ta pompe w miejscu oryginalnego filtra paliwa na wtrysku czyli przy baku. Ponadto zamontuj wylacznik bezwladnosciowy bo w przypadku wypadku pompa ci sie nie wylaczy i bedzie pompowac paliwo i moze byc niebezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogłem swobodnie popchnąć paliwo do baku dmuchając w przewód to wychodzi na to, że pompa nie ma żadnych zaworków zwrotnych w sobie, więc czy dołożony zawór będzie przed czy za pompą ma jakieś znaczenie ? Mi wydaje się, że nie ma różnicy.

Myślałem aby upchnąć ją właśnie w miejsce filtra ori spi jednak raczej plany na przyszły rok. Jak nie uda mi się z ją nic zrobić to na ten sezon sobie odpuszczę i wrócę do mechaniki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dopiero sobie teraz uświadomiłem, ze źle rozumowałem zasadę działania zaworka jak myślicie

> wystarczy dać przed samą pompą czy lepiej przy koszu w baku ?

ja bym dal w najnizszym miejscy przy baku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.