Skocz do zawartości

Peugeot 308 1.6 HDi - jak z awaryjnością?


ochkarol

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazje kupić taki egzemplarz.

Oglądałem go z grubsza i przebieg najprawdopodobniej się zgadza.

Auto ma wymienioną przednią szybę na nieoryginalna (ponoć od kamienia i są na to zdjęcia). Lampy przednie oryginalne szczelina z przodu maski silnika trochę nierówna (maska nie była odkręcana). Grill niepozapinany zapinkami i brak tej plastikowej nakładki na silniku (ponoć nie było już podczas zakupu). Chłodnica nie wymieniana i klimatyzacja działa.

Generalnie (jak na moje oko) spoko auto tylko nie wiem jak z awarynością tego modelu (szczególności w kontekście 307 i tego artykułu.

Poza tym jak z kosztami eksploatacji?

Do tej pory jeździłem benzyną (robię około 30 kkm rocznie).

Ten model ma FAP i dwumasę.

Trochę boje się kosztów napraw/ekdploatacji tych elementów, których po prostu w benzynie nie ma.

Z góry dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 308 1.6Hdi 90 od 2012r, kupiłem z przebiegiem ok 100.000.

Teraz mam ok 145.000 i tak z napraw/wymian:

-rozrząd

-chip u Zibiego grinser006.gif

-siłownik sprzęgła(podciekał)

- chłodnica klimatyzacji (dziura)

-piszczało łożysko wyciskowe sprzęgła wym kpl.sprzęgło(w zimę znowu się odzywało więc pewnie długo nie wytrzyma sciana.gif)

- amorki tył(wpadłem w mega dziurę i amorek wystrzelił)

- klocki przód i tył

- sworznie wahaczy

-3szt żarówek mijania

Po trzech latach mogę stwierdzić że autko nie jest bardziej awaryjne od innych marek, bardzo wrażliwe na wiatr, mało pali i jest dość wygodne.

Teraz mam pierwszą usterkę elektryki, szyba kierowcy nie zawsze działa, podejrzewam przełamany kabelek w osłonie przy słupku.

Większość części biorę od kol. Muzyka więc może potwierdzić jak często do niego zaglądam grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam okazje kupić taki egzemplarz.

> Oglądałem go z grubsza i przebieg najprawdopodobniej się zgadza.

> Auto ma wymienioną przednią szybę na nieoryginalna (ponoć od kamienia i są na to zdjęcia). Lampy

> przednie oryginalne szczelina z przodu maski silnika trochę nierówna (maska nie była

> odkręcana). Grill niepozapinany zapinkami i brak tej plastikowej nakładki na silniku (ponoć

> nie było już podczas zakupu). Chłodnica nie wymieniana i klimatyzacja działa.

> Generalnie (jak na moje oko) spoko auto tylko nie wiem jak z awarynością tego modelu (szczególności

> w kontekście 307 i tego artykułu.

> Poza tym jak z kosztami eksploatacji?

> Do tej pory jeździłem benzyną (robię około 30 kkm rocznie).

> Ten model ma FAP i dwumasę.

> Trochę boje się kosztów napraw/ekdploatacji tych elementów, których po prostu w benzynie nie ma.

> Z góry dzięki za opinie.

Co do przodu to z jednej strony te samochody mają nisko zderzak i łatwo jest go przyhaczyć, w 307 i 407 to był standard a tego gumowego czegoś pod zderzakiem to nawet mi się poprawiać nie chciało. Z drugiej strony pomiędzy zderzakiem a chłodnicą jest tyle miejsca że jak walnąłem w jelonka przy grubo ponad setce na liczniku to wymieniałem błotniki (plastiki) maskę, światła, szybę i zderzak + delikatnie się podłużnica przesunęła a chłodnica została cała tak samo jak pas przedni i oczywiście poducha nie strzeliła wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.