Skocz do zawartości

Można tak cofać czy nie można?


PiQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sytuacja jak na obrazku poniżej:

ulica "żółta" - 2 kierunkowa - można z niej wyjechać tylko w prawo w ulicę "niebieską"

ulica "niebieska" - jednokierunkowa i na końcu można skręcić tylko w prawo na drogę nr 78

ulica "zielona" - jednokierunkowa

ulica "fioletowa" - odcinek dwukierunkowy

ulica "czerwona" wiadomo jednokierunkowa i można wyjechać w każdym kierunku oprócz na "niebieską"

pytania - czy można:

1. Cofać po odcinku "zielonym" aż do "fioletowego" po czym się obrócić i z "fioletowego" wjechać przodem na "czerwony"?

2. Wycofać z "niebieskiego" na "zielony" i dalej jak w punkcie wyżej?

3. Z "żółtego" przodem wjechać w "niebieski" po czym cofać jak powyżej?

Na styku ulic: niebieski / zielony brak znaku B2 "zakaz wjazdu" w odcinek zielony oraz brak znaku droga jednokierunkowa wyjeżdżając w stronę "niebieskiej"

wg kodeksu zakaz cofania jest tylko w tunelu na moście i wiadukcie, autostradach i drogach ekspresowych.

no i wykonując wszystkie te 3 manewry powyżej nie wjeżdżamy pod "zakaz wjazdu" nawet cofając

Dyskutujemy i swoje argumenty popieramy konkretnymi ustawami bądź przepisami zlosnik.gifchipsy.gif

288350238-2015-04-16_13h35_18_.jpg

post-25723-14352529838047_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> można, bo rzeczywiście nie ma tam na styku niebieskiej i zielonej, w kierunku fioletowej, znaku

> zakazu wjazdu (moim zdaniem w wyniku babola, których z resztą przecież mnóstwo w oznakowaniu)

> ale to tylko czysto teoretycznie, bo szkoda robić z siebie durnia

No właśnie też mi się wydaje że wszystkie 3 opcje są dozwolone. Największy problem w tym że wyjeżdżając z ulicy "żółtej" i chcąc jechać z "czerwonej" prosto bądź w lewo trzeba robić ponad kilomerowy objazd i w godzinach szczytu schodzi na to ok 15min facepalm%5B1%5D.gif Przeważnie ulica zielona i fioletowa jest pusta. Są więc niektórzy którzy tak właśnie sobie wyjeżdżają a ja czasem czuje się jak frajer stojący w korkach jadący w koło...... marnując czas i paliwo 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możesz cofać na ulicy jednokierunkowej ale tylko pomiędzy jej początkiem i końcem. Nie możesz

> przejechać niezgodnie z jednym czy drugim znakiem.

> pozdr

nie mogę wjechać ani przodem ani tyłem poza znak zakaz wjazdu B2 to racja ale nigdzie nie ma napisane że nie mogę wyjechać tyłem z jednokierunkowej (oczywiście zachowując szczególna ostrożność i nie utrudniając jazdy innym).

W każdej z opisanych wyżej sytuacji nie przejeżdżam poza znak B2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.