Skocz do zawartości

Czym wyczyścić opony?


bengamin

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Czym najlepiej wyczyścić / odtłuścić opony?

Nie chodzi mi o wygląd estetyczny ale o przyczepność. Dziwna sprawa bo dzisiaj miałem dwa uślizgi tyłu. Raz niewykluczone że na starcie poszedłem kawałek po zebrze dla pieszych i dupa delikatnie uciekła mi w bok. Jest to o tyle dziwne że było to na pierwszym metrze spod świateł. Moto mocy jeszcze nie mialo a odbyło się to naprawde wolno i bez ostrego ruszania.

Dosłownie 5 minut póżniej zawinęło mi dupskiem na rondzie. Odpuszczenie gazu i przyczepność powróciła ale odrobina strachu była.

Pirelki Diablo mają niecałe 3000km, asfalt był czysty. To samo rondo nieraz biorę z prędkością razy 2 i to był pierwszy taki przypadek żeby aż tak mi dupa uciekła.

Potem jakoś przewrażliwiony powolutku dojechałem do domu (może to była tylko moja wyobraźnia że ze dwa razy jeszcze tył jakby zafalował - z czego raz jak zwolniłem tyłem).

Może jeszcze jakieś podpowiedzi co sprawdzić? Mocowanie koła, mocowanie wahacza. Poniedziałek-środa zrobiłem z "plecakiem" jakieś 300 km ale ustawień zawieszenia nie ruszałem.

Popołudniem sprawdzę ciśnienie w gumach, wizualnie nic nie widzę na oponach ale pomyślałem żeby profilaktycznie je wyczyścić. Podpowiedzcie co najlepiej użyć do tego zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź cisnienie i zrób rachunek sumienia czy nie czyściłes ich jakims środkiem nabłyszczającym po bokach i nie popsikałes za dużo

takie zachowanie jak opisujesz też mnie spotkało ale na wilgotnej nawierzchni w okolicy zera, a teraz jednak jest bez porównania przyczepniej

no chyba że miałes pecha i trafiłes dwa miejsca w których cos było rozlane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdź cisnienie i zrób rachunek sumienia czy nie czyściłes ich jakims środkiem nabłyszczającym po

> bokach i nie popsikałes za dużo

> takie zachowanie jak opisujesz też mnie spotkało ale na wilgotnej nawierzchni w okolicy zera, a

> teraz jednak jest bez porównania przyczepniej

> no hyba że miałes pecha i trafiłes dwa miejsca w których cos było rozlane

Nie były czyszczone niczym nawet w zeszłym sezonie. Temperatura +10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciśnienie

W podręczniku napiszane:

Up to 90 kg load

Front

225 kPa (2.25 kg/cm2, 2.25 bar)

Rear

250 kPa (2.50 kg/cm2, 2.50 bar)

Zmierzyłem i mam:

przód: 2,15 bar

tył: 2,37 bar

jakieś pomysły? zawieszenie wygląda w porządku, nie wyczuwam żadnych bocznych luzów, łożysko koła wymieniane było przy wymianie opony, czyli powiedzmy max 3000km temu, na oponach nie widzę żadnych tłustych plam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może po prostu syf jest na drodze.

W Gliwicach, z racji przebudowy kilku dróg + budowa DTŚ, drogi są zasyfione. Czasami nawet tego nie widać, a jedzie się jak po "lodzie" crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.