Skocz do zawartości

Głuchy stuk przy puszczaniu sprzęgła, skręcone koła


Gokart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam coś mi stuka i nie wiem co to może być więc zanim udam się do mechanika chciałbym zasięgnąć porady może zaoszczędzi mi to czasu i nerwów podczas wycieczek do mechaników który każdy mówi co innego.

Przy zmianie biegu z pierwszego na drugi słychać pojedynczy stuk(przy puszczaniu sprzęgła). Dzieje się to tylko podczas zmiany z pierwszego biegu na drugi i tylko przy skręconych kołach. Czasami jak delikatnie puszcze sprzęgło przy zmianie biegu nie ma stuku ale muszę to zrobić delikatnie i powoli. Ruszając przy wyprostowanych kołach ten stuk nie występuje choćbym nie wiem jak się starał. Auto mam od miesiąca i przed kupnem byłem w serwisie renault dokładnie go sprawdzili i wszystko było w idealnym stanie. Pytanie czego nie zauważyli. Marzy mi się podjechać do jednego mechanika naprawić usterkę zapłacić i wyjechać smile.gif

Pacjent Renault Megane II phII

Silnik:1.6 i 16V 115KM rok 2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie podobnie stukał wybity łącznik stabilizatora

Będę w przyszłym tygodniu u mechanika to opiszę objawy i podpowiem rozwiązanie może w moim przypadku też będzie to wybity łącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będę w przyszłym tygodniu u mechanika to opiszę objawy i podpowiem rozwiązanie może w moim

> przypadku też będzie to wybity łącznik.

Byłem u diagnosty i stwierdził, że to lewy wahacz hałasuje ja powiem szczerze nie jestem do końca przekonany bo będąc pod autem na szarpakach takich odgłosówo jakich mówię nie słyszałem ale dotykając wahacza i ruszając szarpakami był wyczuwalne stuki przy dotknięciu palcem i diagnosta upiera się, że to wahacz chyba pozostaje mi tylko podjechać do jeszcze innego diagnosty bądź mechanika żeby potwierdzić tą opinię.

Stwierdził, że wymienić mam końcówkę wahacza jeśli można tak zrobić bo chyba tylko cały wahacz można wymieniać a jak jest w rzeczywistości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sworzen jest dostepny, wiec smialo mozesz zmienic sam sworzen

Czyli rozumiem, że końcówka wahacza o której mówił diagnosta to właśnie sworzeń/tuleja wahacza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, jest wymienny i nie kosztuje majątku ale starcza też na niezbyt długo

Biorąc pod uwagę, że jeżdżę około 5 tys km rocznie może na 2 lata starczy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po wizycie u diagnosty 3 tygodnie temu w końcu znalazłem czas żeby podjechać do mechanika.

Diagnoza prawy sworzeń wahacza wybity, po 4h od odstawienia auto do odbioru 150 zł cała operacja (cześć+robocizna)

Jestem zadowolony z ceny i z efektu. Teraz jest dopiero tak jak powinno być kompletna cisza żadnych stuków puków.

Czyli diagnosta wcześniej miał rację że prawy wahacz tylko nie był pewien czy można sam sworzeń wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.