Skocz do zawartości

Zerwany nypel


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Znajomy wkręcał w moduł coś podobnego jak ten nypel i jest na tyle silny że połowa nypla została w środku jak to wykręcić ?

http://www.dobo.pl/product-pol-1710-NYPEL-MOSIEZNY-1-2-CALA-ZLACZKA-WKRETNA-MOSIADZ.html

pozdrawiam i dzięki za info

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Wypiłować brzeszczotem dwa rowki po przekątnej kawałkiem płaskownika? Coś na kształt szerokiego,

> płaskiego wkrętaka...

jest to jakiś pomysł smile.gif dzięki zobacze co inni podpowiedzą , kolega bardzo zmartwiony frown.gif musze mu pomoc w tej trudnej sytuacji frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest to jakiś pomysł dzięki zobacze co inni podpowiedzą , kolega bardzo zmartwiony musze mu pomoc

> w tej trudnej sytuacji

jakby ta metoda zawiodła to jeszcze można dociąć głębiej, tak żeby przeciąć ułamany kawałek na dwa półpierścienie i wydłubać każdą połówkę osobno

ale nie wiem czy można tak zrobić bo nie napisałeś w co wkręcał i jaka jest potem możliwość uszczelnienia tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to mosiądz to pół biedy, bo jest on miękki.

jeżeli złączka jest 1/2 cala to może być ciężko włożyć do środka brzeszczot.

Ostry płaski śrubokręt zaprzeć pod kątem o jedną krawędź i bić młotkiem w kierunku wykręcania, powinno się wykręcić. Jak nie to wbijać srubokręt od zewnętrznej strony, powinno się zgnieść i w końcu złamać.

Oczywiście dużo zależy do czego to wkręcał, jak w ocynk to nie ma problemu, gorzej jak w inny mosiądz albo PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ten moduł to to co to takiego?

ten moduł to jest od prysznica rozdzielacz smile.gif tak jak kolega pisze smile.gif , jest spory problem bo całość może jest solidnie zrobiona ale jak widze ten gwint w środku to mam wrażenie że zrobimy jeszcze gorzej , dzisiaj pokombinujemy z tym małym brzeszczotem bo duży nie wejdzie w pół calową rurkę

Zaraz jade do znajomego i działamy , mam nadzieje że bedzie ok smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ten moduł to jest od prysznica rozdzielacz tak jak kolega pisze , jest spory problem bo całość

> może jest solidnie zrobiona ale jak widze ten gwint w środku to mam wrażenie że zrobimy

> jeszcze gorzej , dzisiaj pokombinujemy z tym małym brzeszczotem bo duży nie wejdzie w pół

> calową rurkę

> Zaraz jade do znajomego i działamy , mam nadzieje że bedzie ok

Boję się że że brzeszczotem można uszkodzić gwint w rozdzielaczu i będzie kłopot z uszczelnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.