Skocz do zawartości

Adam___

użytkownik
  • Liczba zawartości

    959
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Adam___

  1. Ale co chcesz pompować? Jak do WC to szukaj SFA albo z Grundfosa .
  2. Adam___

    Zawory kątowe

    To bierz z Schella. W razie czego za te naście lat bez problemu zakręcisz. Jest jeszcze tańsza wersja Schella - nazywa się Sanland.
  3. Adam___

    Zawory kątowe

    Schell. Maja na 3/8 , 1/2 i 3/4 cala. Tylko , że do prysznica raczej nie potrzebujesz zaworków odcinających . Osobiście stosuję pakuły , mają nawet od razu radełkowane gwinty.
  4. Można też pozakręcać resztę zaworów/rotametrów. Wtedy zejdzie woda tylko z tego jednego obiegu.
  5. Rodzaj ogrzewania niema znaczenia. Bo czy masz podłogówkę czy grzejnik ciepło ucieka tak samo. U mnie jest w sumie około 40 cm plus 10 cm pustki powietrznej.
  6. Dokładnie jest tak jak pisze @Harp. U mnie nawet w największe mrozy temperatura na kotle to było 30-31 stopni. Ostatnio było nawet chyba 26 stopni.
  7. U mnie w podłogówkę idzie 27-28 stopni. Pogodówka sobie reguluje. A cwu to już jak komu pasuje. Znam takich co się kąpią w 44 stopniach
  8. Przy pchaniu śniegu to rzeczywiście średnio on się przydaje. Jednak jak musiałem przerzucić ileś śniegu to był niezastąpiony. Zwykła łopatą jakoś tak "dziwnie" mi się odśnieżało
  9. Makita ma w ofercie kosiarkę akumulatorową
  10. U mnie są dwie takie takie I nie wyobrażam sobie innych. Ten uchwyt pośrodku naprawdę dużo daje.
  11. Muszę z ciekawości wywalić to sprzęgło. Chociaż przy obecnym zapotrzebowaniu na gaz jakoś mi się nie chce Wszystkie obiegi są ustawione "na sztywno" , nie mam żadnych regulatorów itp.
  12. U mnie temperatura na sprzęgle i w obiegu praktycznie taka sama. Chociaż czasem - nie wiedzieć czemu - na sprzęgle jest wyższa niż na kotle Niby tylko 1 stopień ale jednak. Nieraz mam chęć wywalić sprzęgło - dużo roboty niema - i zobaczyć jak wtedy będzie pracował kocioł.
  13. Muszę podpiąć ten licznik to będę wiedział dokładnie. Jeszcze jest sprzęgło podpięte z drugą pompą , pompa wpięta w kocioł to wtedy chyba wyjdzie ile w rzeczywistości bierze prądu
  14. Zależy ile grzejników/podłogówki. A grzejniki montujesz tam gdzie chcesz .
  15. No ale skoro chcesz robić termoizolację to posadzkę tez pasowałoby ocieplić , przy okazji "wrzucić" rurki w podłogę. Jeżeli nie chcesz rozwalać podłogi i masz miejsce żeby ją trochę podnieść to są systemy renowacyjne do takich celów. Tylko , że nie są najtańsze i nie zawsze jest możliwość podnieść podłogę. Można jeszcze frezować podłogę. Z kolei dwa obiegi w centralnym trochę "komplikują" sprawę - dwa osobne obiegi , zawory mieszające itp. Bo z kolei przewymiarować grzejniki pod podłogówkę to średni pomysł. Raz , że drogi a dwa wisiałby Ci "zimny" grzejnik na ścianie.
  16. Podłogówka wygodniejsza - jednak nie licz na to , że będziesz miał ciepłą podłogę pod stopami. U mnie temperatura podłogi to pewnie około 25/26 stopni - więc nie czuć , że jest ciepła. Pewnie jakbym z ręki ustawił temperaturę na 32/33 to w chałupie byłoby ze 27 stopni. Cyrkulacja ustawiona z zegara między 5-7 i 15-24. Patent z włączaniem z wyłącznika może się średnio sprawdzać. Nieraz przy dłuższych pętlach chwila mija żeby przecisnąć wodę.
  17. Jak nie masz na tyle miejsca pod podłogą to dobre i tyle. Chociaż wiadomo , że im więcej tym lepiej - znaczy wiadomo , że bez przesady Z wyrzutem przez ścianę masz ograniczenie do 21 kW. Większość dwufunkcyjnych ma 24 kW na ciepłej wodzie. Pytanie ile masz komina w poziomie. Rury dwuścienne są "trochę" droższe od pojedynczej fi 80 do komina
  18. Cerapur Smart ZSB 14-5C. Z ciekawości muszę podpiąć licznik energii do niego - znaczy taki do gniazdka.
  19. Przyjmij 17 cm. 10 cm styropianu ( żeby to miało jakiś sens ) , 6 cm wylewki i 1 płytek/paneli czy co tam będzie na podłodze. A tak naprawdę wszystko zależy od tego ile masz miejsca pod obecną podłogą do wylewki/ stropu czy co tam jest. U mnie chodzi prawie non-stop. Z mocą 14 %. Temperatura zasilania jakieś 26-27 stopni. Dla większości obecnych domów jednorodzinnych kocioł 14 kW i tak jest za duży. No ale kondensaty zjeżdżają z mocą do 10-14% to te 14 kW dają radę. Poza tym trzeba jeszcze zagrzać wodę w baniaku.
  20. Adam___

    szambo

    Wodomierz Może przedpotopowe ale działa. Jedynie zawodziło latem , jak podlewali kwiatki. No ale osobny licznik do podlewania ułatwił kontrole
  21. A co wlałeś? Jeśli można wiedzieć ?
  22. W Bricomanie widziałem takie korytka kablowe bez otworów. W stolicy są chyba nawet 2
  23. Oczywiście jeżeli ma wystarczająco "dużo" prądu w przydziale i odpowiednie zabezpieczenie. Jak pompa o stosunkowo niewielkiej mocy to powinno się to bez problemu ogarnąć. Gorzej jeżeli trzeba pompę większej mocy.
  24. Dobry kocioł peletowy do tanich nie zależy. Jak dla mnie to gaz.
  25. W Castoramie mają teraz taką K5 w promo
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.