Skocz do zawartości

[YT] Krótko o AMG C63, M3, RS4, STi i Panamerze na torze


mAbZ

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazję być wiezionym paroma fajnymi autami na torze - i nagrałem te 2 filmiki.

Na suchym prędkość dochodziła do 220 km/h, na mokrym ledwo 200 cool.gif

Najbardziej powala dźwięk AMG - jak zwykle zresztą (no, może oprócz A45 AMG z wiadomych powodów)

Dźwięk M3 już nie robi tak dobrego wrażenia i to pomimo, że ma dźwięk emitowany w głośnikach hehe.gif a AMG nie.

Ale też i wykonanie wnętrza M3 jakby o klasę niżej i epokę temu icon_eek.gif Niestety.

A tutaj mokry tor i trzy auta z AWD: najnowsze Sti, Audi RS4 oraz Panamera 4.

To ostatnie to krążownik. Mimo wagi 2,2 tony i odczuwalnych przeciążeń,

nawet na torze przy prędkościach rzędu 200 na prostej i 130-150 w zakrętach - jest nudno zlosnik.gif

Nie przechyla się nawet. Jest zupełnie niedramatycznie no.gifgrinser006.gif

Audi RS4 robi wrażenie. Zarówno dźwięk, jak trakcja i wykonanie wnętrza ok.gif

Szkoda tylko, że z zewnątrz, mimo poszerzonych błotników, łatwo je pomylić z dowolnym innym Audi no.gif

Nowe Subaru natomiast przyczepność owszem, super, ale emocji jakoś brak niewiem.gif

Zwłaszcza dźwięku w Subaru brak. Na zewnątrz cośtam słychać, ale w środku - bardziej

słychać opony niż silnik. Tu producent popełnił grzech śmiertelny, jak na auto ze sportowymi aspiracjami.

Wszystko to moje subiektywne odczucia jako pasażera, oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M3 sprawia wrażenie najbardziej nerwowego, nie wiem czy to styl jazdy kierowcy czy faktycznie jest trochę narowista smile.gif

uwielbiam dźwięk AMG, chrapie jak dobry wieprz oink.gif

nie zapomnę dźwięku Safety Car-a jak byłem na F1 slinka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedes zrobił niesamowity skok jakościowy z nowym AMG. Zarówno wnętrze jak i zawieszenie jak i silnik. Moim zdaniem to najlepszy samochod w swojej klasie na rynku. Daje wszystko co potrzebuje - V8, turbo i ładne wnętrze. M3 z drugiej strony mi sie tez podoba, ale jak zauważasz jakość wnętrza jest katastrofalnie niska. Za to samochod jest lekki. U nas nie ma RS4, jest tylko RS5. Nie pasuje mi w tym samochodzie stosunek masy do mocy - jest zdecydowanie za ciężki, podobnie jak Lexus RC-F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dżwięk amg claps.gif

głośniki w m3 yikes.gif da się to wyłączyć?

z tych dwóch jednak wolałbym m3 - mniej ugrzecznione , dzikie i narowiste zlosnik.gif

autka fajne , ale te ASB crazy.gif

na szczęście w przawdziwych wyścigach jeszcze nie stosuje się tego ustrojstwa (poza wyścigami drag chyba) zlosnik.gif

tak wiem jestem uczulony i nie znam się blush.gif

ale na torach wyścigowych nie powinno istnieć coś takiego jak automat

żeby nie było ,że jestem totalnym oszołomem - nie mam nic przeciwko ASB w autach na trase czy w malych do jazdy po mieście (chociaż sam nie dorosłem jeszcze do automatu i w e38 mam manual) ale w sporcie to inna bajka - tylko manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dżwięk amg

Jak każdego V8...

> głośniki w m3 da się to wyłączyć?

Tylko wyciągając bezpiecznik.

> z tych dwóch jednak wolałbym m3 - mniej ugrzecznione , dzikie i narowiste

Akurat M3 jest właśnie mało narowiste i dzikie. Moje wrażenia z jazdy M3 były ze właśnie jest strasznie ułożone.

> autka fajne , ale te ASB

Sa rewelacyjne, zmieniają biegi w niesamowitym tempie i masz nad nimi pełna kontrole.

> na szczęście w przawdziwych wyścigach jeszcze nie stosuje się tego ustrojstwa (poza wyścigami drag

> chyba)

I F1. Tam tez naciskasz guziczki a biegi sie same zmieniają.

> ale w sporcie to inna bajka - tylko manual

Na szczescie coraz wiecej sportowców ma inna opinie. Zreszta nawet skrzynie manualne w sporcie nie maja nic wspólnego z tym co ty uważasz za manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak każdego V8...

no uwielbiam ten dźwięk - zwłaszcza w starych amerykańskich muscle carach

> Tylko wyciągając bezpiecznik.

ok.gif chociaż tyle

> Akurat M3 jest właśnie mało narowiste i dzikie. Moje wrażenia z jazdy M3 były ze właśnie jest

> strasznie ułożone.

inne wrażenie odniosłem , ale to akurat subiektywna ocena

> Sa rewelacyjne, zmieniają biegi w niesamowitym tempie i masz nad nimi pełna kontrole.

wiem wiem , ale jakoś mi to nie pasuje

> I F1. Tam tez naciskasz guziczki a biegi sie same zmieniają.

no tu już tak jak w dragach całkiem inna technologia i sposób jazdy

> Na szczescie coraz wiecej sportowców ma inna opinie. Zreszta nawet skrzynie manualne w sporcie nie

> maja nic wspólnego z tym co ty uważasz za manual.

no też prawda

następne moje auto (dupowóz ) będzie miało automat , może jak pojeżdzę dłużej niż kilka tyś km to się przekonam jakoś

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> autka fajne , ale te ASB

> na szczęście w przawdziwych wyścigach jeszcze nie stosuje się tego ustrojstwa (poza wyścigami drag

> chyba)

> tak wiem jestem uczulony i nie znam się

> ale na torach wyścigowych nie powinno istnieć coś takiego jak automat

To nie jest taki zwyczajny automat. Kierowca chwalił skrzynię w M3 za jej szybkość.

W wyścigach są przeważnie skrzynie sekwencyjne - bieg wbija się bez użycia sprzęgła.

W sumie podobnie jak zmieniając biegi łopatkami w takim automacie ok.gif

Byle był szybki w obie strony, a nie nierówny jak DSG - szybkie tylko przy upshifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mercedes zrobił niesamowity skok jakościowy z nowym AMG. Zarówno wnętrze jak i zawieszenie jak i

> silnik. Moim zdaniem to najlepszy samochod w swojej klasie na rynku. Daje wszystko co

> potrzebuje - V8, turbo i ładne wnętrze. M3 z drugiej strony mi sie tez podoba, ale jak

> zauważasz jakość wnętrza jest katastrofalnie niska. Za to samochod jest lekki. U nas nie ma

> RS4, jest tylko RS5. Nie pasuje mi w tym samochodzie stosunek masy do mocy - jest zdecydowanie

> za ciężki, podobnie jak Lexus RC-F.

RS5 nawet mi się podoba, ale Audi ma problem zbierającego się nagaru w silnikach bez turbo.

W wyniku tego zdarza się że 100 i więcej KM im ucieka crazy.gif

A AMG faktycznie - robi bardzo dobre wrażenie. Jedyna jego wada, to że u mnie jeżdżą nim głównie araby zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> RS5 nawet mi się podoba, ale Audi ma problem zbierającego się nagaru w silnikach bez turbo.

> W wyniku tego zdarza się że 100 i więcej KM im ucieka

> A AMG faktycznie - robi bardzo dobre wrażenie. Jedyna jego wada, to że u mnie jeżdżą nim głównie

> araby

U mnie na szczęście nie ma Arabów, wiec nie ma z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dżwięk amg

> głośniki w m3 da się to wyłączyć?

> z tych dwóch jednak wolałbym m3 - mniej ugrzecznione , dzikie i narowiste

> autka fajne , ale te ASB

> na szczęście w przawdziwych wyścigach jeszcze nie stosuje się tego ustrojstwa (poza wyścigami drag

> chyba)

> tak wiem jestem uczulony i nie znam się

> ale na torach wyścigowych nie powinno istnieć coś takiego jak automat

> żeby nie było ,że jestem totalnym oszołomem - nie mam nic przeciwko ASB w autach na trase czy w

> malych do jazdy po mieście (chociaż sam nie dorosłem jeszcze do automatu i w e38 mam manual)

> ale w sporcie to inna bajka - tylko manual

No, wiadomo. zlosnik.gif Prawdziwe wyscigi wygladaly tak. ok.gif

106.jpg

Ale od tamtego czasu wiele sie zmienilo, i trudno mi wskazac powazna serie wyscigowa, gdzie jest typowy manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, wiadomo. Prawdziwe wyscigi wygladaly tak.

> Ale od tamtego czasu wiele sie zmienilo, i trudno mi wskazac powazna serie wyscigowa, gdzie jest

> typowy manual.

Z drugiej strony, gdzie te czasy, gdy do prawidłowej redukcji biegu trzeba było dwiema stopami

naciskać równocześnie trzy pedały na raz i to każdy z różną siłą i częstotliwością grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.