Skocz do zawartości

Problem z numerem VIN - dwa tematy


Mars_wrc

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

miałem dziś porobić w autkach przeglądy, ale zemściło się to, że chciałem zrobić to zgodnie ze sztuką shocked.gif Dwa razy się nie udało ...

Temat nr.1

FSO Polonez ... coś tam kiedyś się musiało wydarzyć, bo autko ma krótki VIN. Nadany został przez diagnostę wiele lat temu.

Krótki VIN został nabity obok fabrycznej tabliczki znamionowej, która NIE została zdjęta. A na niej jest oryginalny VIN.

I teraz mam dwa VIN'y shocked.gif

Nie wiem w sumie jakim cudem udało mi się tego cudaka przerejestrować na siebie, ale się kiedyś tam udało. W DR mam krótki VIN.

Nawet kiedyś przegląd przeszedł, ale po prostu nikt w kwity nie patrzył.

I teraz tak. Nie ma lub nie znam drugiego miejsca na aucie gdzie nowy VIN jest nabity. Nie ma żadnej naklejki (albo była, ale już nie ma), nie ma też tabliczki nowej żadnej. Krótki VIN jest nabity wprost na budzie. I do tego jest na granicy czytelności, bo zaczyna gnić ten nowy VIN.

Chcę to teraz ogarnąć na tip top.

Diagnosta powiedział, że mam poprawić z mechaniki to co mu zawadziło, przyjechać do niego, on da jakiś kwit, że przegląd negatywny, bo VIN, ja z tym do urzędu po jakiś wniosek o nabicie tabliczki znamionowej i znowu do diagnosty.

Spieszyłem się i nie dopytałem. Zdaje się, że docelowo ma być nabita tabliczka znamionowa z tym moim krótkim VIN'em i wszystko będzie OK. Dobrze go zrozumiałem?

Temat nr.2

Ford Focus '02.

Tu na pewniaka zajechałem na przegląd i jeszcze szybciej z niego wyleciałem. KOMPLETNIE nieczytelny nr. VIN nabity w skrajnie debilnym miejscu tj. pod nogami pasażera, pod tapicerką. 3/4 numeru jest kompletnie nie do odczytania.

Tu procedura inna.

Ja teraz gnam do rzeczoznawcy, on stwierdza nieczytelność VIN'u i wydaje dokument o konieczności nabicia nowego VIN'u. Ja z tym do diagnosty i oni nabijają mi nowy VIN? Dobrze powiedzieli?

Nie da się uratować tego VIN'u? Auto krajowe, tabliczka pod maską jest, z DR się zgadza. Tylko tamten numer nieszczęsny nie do odczytania. Da się uniknąć wymiany DR?

Mamy jakiś diagnostów na sali?

Z góry dzięki za komentarze do tematów 1 oraz 2 shocked.gif

Pozdrawiam

Mars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nr. 2 załatwiony.

Pojechałem do rzeczoznawcy PZM ... ten 30-40 minut szorował pole numerowe różnymi papierami ściernymi i nagle numer się znalazł i dał się odczytać. Okazało się, że znał diagnostę, który mnie pogonił i zadzwonił z reprymendą.

Kosztowało mnie to dodatkowo 200zł, ale temat załatwiony, dowodzik podbity smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież Focus z 2002 roku ma VIN w podszybiu i widać z zewnątrz bez problemu

No i co z tego? Na podszybiu możesz sobie umieścić cokolwiek, diagnostę interesuje tylko stały numer, ten umieszczony na karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.