Skocz do zawartości

Wybór pieca c.o.


Nowtri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do remontu c.o. i szukam pieca.

Powierzchnia 50m2, ocieplone. Paliwo napewno: węgiel, drewno.

Może koks trociny, miał, budżet max 2kPLN

Moc 6 czy 8 Kw? Górne czy dolne spalanie? Jakieś konkretne modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Przymierzam się do remontu c.o. i szukam pieca.

> Powierzchnia 50m2, ocieplone. Paliwo napewno: węgiel, drewno.

> Może koks trociny, miał, budżet max 2kPLN

> Moc 6 czy 8 Kw? Górne czy dolne spalanie? Jakieś konkretne modele?

Jak z bojler to 8 kw górne spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja Ci dam mial! dzieci wlasne i sasiadow truc chcesz?

Przy górnym spalaniu w dobrym piecu miał jest ok Jak zmieniłem piec 15 lat temu na górnego spalania to w połowie sezonu się mnie sąsiedzi pytali czy ja palę w tym nowym piecu. Bo u mnie się z komina nie dymi Trochę dymu przy rozpalaniu i tyle Komin przez 15 lat czysciłem RAZ Byłem zobaczyć po zimie i cegły można liczyć Wybieram pył z czyścika w piwnicy i tyle. A miał to i tak rarytas w porównaniu do mułu i flotu jakim palę. Grunt to dobry piec wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Przymierzam się do remontu c.o. i szukam pieca.

> Powierzchnia 50m2, ocieplone. Paliwo napewno: węgiel, drewno.

> Może koks trociny, miał, budżet max 2kPLN

> Moc 6 czy 8 Kw? Górne czy dolne spalanie? Jakieś konkretne modele?

Masz ogrzewanie powietrzne, że szukasz pieca?

Do grania wody CO i CWU służy KOCIOŁ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja Ci dam mial! dzieci wlasne i sasiadow truc chcesz?

A o co chodzi z tym truciem?

Ja mam kocioł górnego spalania, pale e nim już 6 rok, wyłącznie miałem.

Dymu podczas palenia mam mniej niż sąsiad który w kopciuchu drewnem pali, a do tego zamiast gania do kotła co 2-3 godziny, chodzę co 2-3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A o co chodzi z tym truciem?

> Ja mam kocioł górnego spalania, pale e nim już 6 rok, wyłącznie miałem.

> Dymu podczas palenia mam mniej niż sąsiad który w kopciuchu drewnem pali, a do tego zamiast gania

> do kotła co 2-3 godziny, chodzę co 2-3 dni.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Aerozole_atmosferyczne

http://pl.wikipedia.org/wiki/PM2,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A o co chodzi z tym truciem?

> Ja mam kocioł górnego spalania, pale e nim już 6 rok, wyłącznie miałem.

> Dymu podczas palenia mam mniej niż sąsiad który w kopciuchu drewnem pali, a do tego zamiast gania

> do kotła co 2-3 godziny, chodzę co 2-3 dni.

Obsługa kotła co 2-3 dni? Zdradzisz nam co to za kocioł, jakiej mocy i jaki dom nim ogrzewasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obsługa kotła co 2-3 dni? Zdradzisz nam co to za kocioł, jakiej mocy i jaki dom nim ogrzewasz?

Pewnie z podajnikiem i palnikiem retortowym, który jest, jakby nie patrzeć - górnego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To wolisz mój nie widoczny czy kogoś kto pali mokrą sosna np.

wole kogos okazjonalnie w kominku drewnem (695g/GJ), niz regularnie mialem (810g/GJ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obsługa kotła co 2-3 dni? Zdradzisz nam co to za kocioł, jakiej mocy i jaki dom nim ogrzewasz?

zasypowy mialowiec o mocy 19kW ogrzewający dom o pow. ok. 80 m2 zbudowany z suporexu +20 cm styro i 15cm wełny pod dachem.

Na kaloryferach głowice termostatyczne, kocioł ustawiony na 60 stopni, brak cwu samo co

Kocioł produkcji rzemieślniczej z pleszewa.

Ta obsługa co 2-3 dni dotyczyła zimy, obecnie 2,5 do 3 tygodni

Aha temp. w domu min. 24 stopnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kominek inna bajka i to przy założeniu że ktoś opala go tym czym powinien.

> Odnieś się do mojego pytania powyzej

Skoro pisze o kominku, to znaczy, ze jestem przeciwko kotlom C.O. opalanych paliwami stalymi o duzej emisij pylow w ogole. Nie jestem co prawda kompetentny w tym temacie, ale zdaje sie dobrze byloby ograniczyc wybor do kotlow jedynie podajnikowych (retortowych) klasy minimum 5 (ponoc w Niemczech jest dofinansowanie do kotlow o lepszych parametrach, niz wymagane do klasy 5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zasypowy mialowiec o mocy 19kW ogrzewający dom o pow. ok. 80 m2 zbudowany z suporexu +20 cm styro

> i 15cm wełny pod dachem.

> Na kaloryferach głowice termostatyczne, kocioł ustawiony na 60 stopni, brak cwu samo co

> Kocioł produkcji rzemieślniczej z pleszewa.

> Ta obsługa co 2-3 dni dotyczyła zimy, obecnie 2,5 do 3 tygodni

> Aha temp. w domu min. 24 stopnie

Czyli wielka komora zasypowa, pewnie dmuchawa dyktuje tempo i tak się w nim powolutku pali. Nie masz problemów z zamulaniem komina, gdy kocioł 19kW jedzie na ułameczku mocy? Ile ton miału na sezon Ci idzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli wielka komora zasypowa, pewnie dmuchawa dyktuje tempo i tak się w nim powolutku pali. Nie

> masz problemów z zamulaniem komina, gdy kocioł 19kW jedzie na ułameczku mocy? Ile ton miału na

> sezon Ci idzie?

Co do mialu to kiedyś jak dom nie był ocieplony, był z zewnątrz goły suporex bez tynku nawet a prześwity ścian zakrywal jedynie cienki wewnętrzny tynk gipsowy to w okresie od września do końca maja schodziło mi jakieś 4 tony.

Teraz w grudniu ocieplone budę, a w pierwszej połowie stycznia skończył się v opał, to od połowy stycznia mam jeszcze garstka mialu, to myślę że starczy mi to równo do końca czerwca, a zakupiłem wówczas 630 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.