Skocz do zawartości

i30 - diagnostyka systemem domowym


Rekomendowane odpowiedzi

> czyli co kupić dostępnego (oprócz laptopa) do np. podstawowej diagnostyki i skasowania błędów ?

To nie Opel czy VW. Za duzo nie zrobisz. Bledy odczytasz za pomoca zwyklego kabla ODBII i to by bylo na tyle. Nic nie wlaczysz nic nie dodasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skasowanie błędów?

Silnika i skrzyni biegow zlosnik.gif ABS, airbag, ESP to juz by cos innego trzeba. Mozesz poczytac na ruskim forum moze cos sie zmienilo i ktos napisal program do obslugi tego. W porownaniu do tego co mozna zrobic z VW, Oplem czy Fiatem to troche lipa. Ale to wynika takze z tego, ze kia raczej nie zamawia sie do produkcji wiec nie mozna bylo np wlaczyc doswietlania zakretow jak mozna to zrobic np w Skodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnika i skrzyni biegow ABS, airbag, ESP to juz by cos innego trzeba. Mozesz poczytac na ruskim

> forum moze cos sie zmienilo i ktos napisal program do obslugi tego. W porownaniu do tego co

> mozna zrobic z VW, Oplem czy Fiatem to troche lipa. Ale to wynika takze z tego, ze kia raczej

> nie zamawia sie do produkcji wiec nie mozna bylo np wlaczyc doswietlania zakretow jak mozna to

> zrobic np w Skodzie.

z praktyki to chodziło mi o posiadanie instrumentu do skasowania błędu np. elektrycznego wspomagania, które w zeszłym roku się wzięło i wyłączyło ... cena wymiany powalała, a wystarczyło skasować błąd i problem nie powrócił .... przy czym problemem była dwutygodniowa jazda bez wspomagania zlosnik.gif muszę zapytać tego mojego mechanika czym to się posługiwał żeby skasować i jak się da skopiować pomysł zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z praktyki to chodziło mi o posiadanie instrumentu do skasowania błędu np. elektrycznego

> wspomagania, które w zeszłym roku się wzięło i wyłączyło ... cena wymiany powalała, a

> wystarczyło skasować błąd i problem nie powrócił .... przy czym problemem była dwutygodniowa

> jazda bez wspomagania muszę zapytać tego mojego mechanika czym to się posługiwał żeby

> skasować i jak się da skopiować pomysł

Oj tam jest wada, o ktorej Kila/Hultaj wie ale nie bylo akcji naprawczej. Obys nie musial wymieniac przekladni. U mnie cos ciezko zaczela chodzic. BTW nawet nie wiem czy za pomoca tego softu mozna zrobic kalibracje wspomagania... podejrzewam ze nie. Jakbys sie doweidzial to daj znac. Dobrze wiedziec na przyszlosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj tam jest wada, o ktorej Kila/Hultaj wie ale nie bylo akcji naprawczej.

mi też ściemniali, że nie wiedzą w ASO, a jak zacząłem rozmawiać o naprawie to stwierdzili, że maja elektryka/elektronika, który już to im robił i wychodzi mocno taniej niż wymiana całej kolumny za 8 kawałków .... więc temat znali

> Obys nie musial wymieniac przekladni.

zanim cała się sprawa wyjaśniła praktycznie bezkosztowo to kupiłem już w zeszłym roku bo była okazja i tak leży, usiłuję ją sprzedać ale coś to kiepsko idzie .... zawsze jest zapas zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli co kupić dostępnego (oprócz laptopa) do np. podstawowej diagnostyki i skasowania błędów ?

klona CDP+ pro za niecałe 300zł z kraju demokracji ludowej; przyda się do czegoś więcej jak 50złotowy elm327

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wystarczyło skasować błąd i problem nie powrócił .... przy czym problemem była dwutygodniowa

> jazda bez wspomagania

W naszym Ceedzie pierwszy raz wyłaczyło się wspomaganie pod koniec grudnia

Najpierw wystarczyło zgasić/uruchomić silnik aby wróciło.

W ASO błędy zostały skasowane, próbowano zaktualizować oprogramowanie - nie dało się,

bo sterownik przedstawiał się jako "wersja australijska" icon_rolleyes.gif.

Na wszelki wypadek wymieniłem akumulator.

Po ok. siedmiu miesiącach problem wrócił - w czasie jazdy z Dolnego Mokotowa na Okęcie żona

wielokrotnie musiała gasić silnik - jakoś dojechała.

W powrotnej drodze gaszenie silnika przestało pomagać - wspomaganie całkiem znikło.

Z wielkim trudem, wieszając się na kierownicy, żona wróciła do domu.

ASO nie pomogło ,stwierdziło "błąd czujnika skrętu" - pomóc może tylko wymiana kolumny kierownicy

za 8 tysięcy, bo auto siedmioletnie a ja odpuściłem ostatni przegląd.

Po korespondencji z Kia Motor Poland Kia wykazało "Dobrą Wolę" i zgodziło się na bezpłatą wymianę,

musiałem tylko wykonać zaległy o pół roku płatny przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po ok. siedmiu miesiącach problem wrócił - w czasie jazdy z Dolnego Mokotowa na Okęcie żona

> wielokrotnie musiała gasić silnik - jakoś dojechała.

tfu tfu tfu żeby nie zapeszać ale u mnie to już prawie rok będzie .... ale szykuje się znowu wyjazd wakacyjny i trochę mnie postraszyłeś że znowu trzeba będzie jeździć bez wspomagania frown.gif

> ASO nie pomogło ,stwierdziło "błąd czujnika skrętu" - pomóc może tylko wymiana kolumny kierownicy

> za 8 tysięcy, bo auto siedmioletnie a ja odpuściłem ostatni przegląd.

u mnie nie ma takiej opcji bo poprzedni właściciel serwisował tak, że gwarancja poszła 30.GIF mam kupioną kolumnę bo była okazja i trzeba było szybko się decydować i czeka jakby co zlosnik.gif ale jak działa to tego nie ruszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> klona CDP+ pro za niecałe 300zł z kraju demokracji ludowej; przyda się do czegoś więcej jak

> 50złotowy elm327

da się to kupić w PL czy trzeba bezpośrednio w chrl ?

 

 

 

bez problemu kupisz u nas, nazwy różne Autocom, Delphi DS150E, CDP+

tu masz instrukcję obsługi http://europe.delphi-dso.com/manuals/car/Polish%20DS150E%20NEW%20%20User%20guideV3.0_Polish.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

bez problemu kupisz u nas, nazwy różne Autocom, Delphi DS150E, CDP+

tu masz instrukcję obsługi http://europe.delphi-dso.com/manuals/car/Polish%20DS150E%20NEW%20%20User%20guideV3.0_Polish.pdf

 

o temacie zapomniałem ale jakiś problem w czasie jazdy powrócił ... mechanik twierdzi, że już ma zestaw do sprawdzania hultaja więc zobaczymy jutro czym dysponuje, jak będzie słabo to chyba muszę sam do tematu wrócić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o temacie zapomniałem ale jakiś problem w czasie jazdy powrócił ... mechanik twierdzi, że już ma zestaw do sprawdzania hultaja więc zobaczymy jutro czym dysponuje, jak będzie słabo to chyba muszę sam do tematu wrócić

 

I co udalo sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, ale to tym razem nie bylo wspomaganie tylko jakis check dotyczacy silnika i zwiazany z jakims bledem od turbiny ... zapalil sie w sobote po godzinnej jeździe autostradą z mocnym obciążeniem bo imho 160 i ponad dla 90 koników to już jest jakis wysilek przy tych temperaturach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, ale to tym razem nie bylo wspomaganie tylko jakis check dotyczacy silnika i zwiazany z jakims bledem od turbiny ... zapalil sie w sobote po godzinnej jeździe autostradą z mocnym obciążeniem bo imho 160 i ponad dla 90 koników to już jest jakis wysilek przy tych temperaturach

 

A co za urzadzenie ma mechanik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A gdzie to kupić w okolicy Kato?

 

 

gliwice mogą być?

 

tylko nie wiem czy cena ci będzie odpowiadać :)

 

http://www.wsop.pl/produkty/katalog-produktow/diagnostyka-i-elektronika/testery-diagnostyczne-dla-samochodow-osobowych/autocom-cdp-cars/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.