Skocz do zawartości

Rozrząd 1,9 120 KM Multijet


Rekomendowane odpowiedzi

> a gdzie kupić taki zestaw w dobrej cenie

chwilowo właśnie lipa , bo były po 250 pln bez pompy wody (pompę się dokupuje metelli i jest ok ) , sam poluje ojcowi do grande punto z tym samym silnikiem , jedynie na allegro wisi kpl ori za 600 pln z pompą wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1200 pln w tym 400 pln robocizna

strasznie dużo no.gif , a robocizna to chyba tak średnio , mi aso fiat za robociznę bierze zazwyczaj ok 300 -350 pln

ja się z całością zamykam zazwyczaj w 800pln , z ori rozrządem oczywiście , bo innych nie kupuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pasek bez powłoki teflonowej ? Ale w sumie takie robi tylko dayco , w ori raczej tego nie dają ;)

 

jak to nie , ori też oczywiście  występują z powłoką teflonową , bo właśnie dayco robi dla fiata te paski , po prostu ten zestaw rozrządu nie jest typowo do multijet 120KM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co brać "ori" zestaw , żeby mieć pudełka z napisem ricambi ? A rolki są takie same jak w pudełkach febi/ina/skf itp.

Jak miałem fiata stilo 1,9jtd kupiłem pasek bosch , rolki ina w ASO wymienili (~300zł) i do sprzedaży auta (~4lata) śmigało elegancko. Do abartha wziąłem napinacz ricambi (w środku wiadomo to co wszędzie tylko 10% drożej) , pasek conti , pompę ruvilla , zrobione w ASO - dostałem na rok gwarancję nawet ;)

 

Ten powyższy zestaw za 415zł jako zestaw INA wychodzi lekko taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko kupić w komplecie pasek z warstwa teflonową , trzeba bedzie się decydować na to co jest dostępne

no jest taki kompletny zestaw ori na allegro , cena 600pln  , podpisany rozrząd alfa 159 1,9 120KM , bo to to samo na teflonowym pasku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poskladaj sam z czesci w motosklepie, wezpasek dayco ht wzmacniany, pompe dolz lub metelli  napinacze rolki dayco. mozliwe ze zestaw z tychow bedziesz miec,bo tam robia rolki napinacze i chyba paski :D

jezeli nie zamierzasz sprzedac fury to kup nie zestaw ricambi tylko w sklepie pokompletoj

 

jezeli golisz auto , to laduj gdzie taniej

 

ja w swoim stilo przy przebiegu juz 250tysi laduje ostatni pasek dayco ht wytrzyma do 370.000 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy lepszy w twojej okolicy, katalogowo ci dobierze, dayco ht wzmacniany cos kolo 100zl, skrot ht to high torque, wysoki moment, duzo ludzi z alf lanci fiatow jtd, mjtd zaklada te paski po chipie, sa wytrzymalsze, ja chipa niechce bo nie potrzebuje, a pasek zaloze juz na koniec, wiecej rozrzadow nie wymienie,,,nie ma sensu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy lepszy w twojej okolicy, katalogowo ci dobierze, dayco ht wzmacniany cos kolo 100zl, skrot ht to high torque, wysoki moment, duzo ludzi z alf lanci fiatow jtd, mjtd zaklada te paski po chipie, sa wytrzymalsze, ja chipa niechce bo nie potrzebuje, a pasek zaloze juz na koniec, wiecej rozrzadow nie wymienie,,,nie ma sensu,

Kupiłem części , w sumie oddzielnie pasek dayco ht 85 zł , pompę metelli za 113 zł tylko bez uszczelki nie wiem czy mam dokupić ? , reszta dayco. Całość wyszła ok 400zł.Mam zastrzeżenia co do rolki kierunkowej 

 bo w oryginalnym pudelku dayco jest Ina , w sklepie mówią że to normalna praktyka i dayco gwarantuje jakość

Tylko Ina kosztuje 45zł a dayco 75zł , czyli kupiłem pudełko za 30 zł.Co wy na to?

Edytowane przez kewals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.