Skocz do zawartości

I30 produkcja 2008-2010 na co zwrócić uwagę przy zakupie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam sie nad zakupem I30 z lat produkcji 2008-2010 przed liftowe wersje jeśli chodzi o 2010 rok. Interesuje mnie tylko benzyna, nie że nie lubię diesla ale celem jest gazowanie silnika, i teraz tu pytanie jaki najlepiej się do tego nadaje. Robię dużo kilometrów rocznie i głównie miasto, czasem bardzo krótkie trasy. Wszystkie samochody do tej pory były z gazem i wszystkie nigdy mnie nie zawiodły, cenię sobie dobra instalacje LPG. Ale nie o tym mowa. Jak wcześniej wspomniałem proszę o podpowiedź jaki silnik najlepiej nadaje się do gazowania i jakie wersji szukać żeby wyposażenie było przynajmniej dobre. Czy model ten ma jakieś słabe punkty, pod względem elektroniki czy tez mechaniki, może blacharka jest słaba ? z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hyundai nie zalecał gazu do tych silników, ale u mnie 1,6 jeździ i nie protestuje. Na blacie 70tys.

Od Nowości rozumie ze masz auto i zrobiłeś już 70 tys. gama silników to 1,4 albo 1,6 z tego co sie orientuje. oba chyba można gazować wychodzi na to. Wiesz ze względu na co Hyundai odradzał gazowanie? Ma ten samochód jakieś bolączki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od Nowości rozumie ze masz auto i zrobiłeś już 70 tys. gama silników to 1,4 albo 1,6 z tego co sie

> orientuje. oba chyba można gazować wychodzi na to. Wiesz ze względu na co Hyundai odradzał

> gazowanie? Ma ten samochód jakieś bolączki ?

Kupiłem z przebiegiem 32tys od I właściciela, przy 25tys był gaz zakładany.

Bolączką jest rdza, która lubi wyłazić pod uszczelkami tylnych drzwi i dla mnie minusem jest brak 6 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumie, ma ten samochód jakieś wady po za blachą i brakiem szóstego biegu ? Jakiej wersji szukac ?

mój tata miał i30 z pierwszego roku produkcji, 2008, wersja koreańska, silnik 1.4 benzyna. Opierając się na wadach i usterkach tego samochodu, sprawdziłbym:

- zawieszenie, czy nie stuka. Padają łączniki stabilizatora, koszt niewielki, ale zawsze to argument do zbicia ceny

- czy klima działa - lubią padać sprężarki, chłodnice. Mojemu tacie wymieniali chłodnicę, w internecie czytaliśmy o częstych problemach z klimą w tym modelu

- przekładnia kierownicza - to może być najdroższa wada tego auta. Coś z nimi było nie tak, sporo ludzi wymieniało na gwarancji, sam kiedyś byłem świadkiem w ASO, jak dwóch klientów na raz przyjechało z tym problemem, chociaż u mojego taty ten problem się nie pojawił do sprzedaży auta.

poza tym wszystko, co się sprawdza normalnie przy kupnie używanego auta. Acha: te benzynowe silniki koreańskie mają taką przypadłość, że lubią stukać zaworami na zimno i nie ma się tym co przejmować. Ojciec tak miał w pierwszym Hyundaiu, teraz ma w drugim, ja tak mam od nowości w Rio 1.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadliwa kolumna kierownicy - naprawa lekko 8k. Wiec dobrze sprawdz. Hultaj wycofal sie z mozliwosci instalacji LPG do tych silnikow - oficjalnie montowali w DE. Sa ludzie co montuja i jezdza ale jak ma silnik kleknac to raczej nie zakladaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem chyba 2012

- na tylnej klapie zaraz pod szybą wychodziła rdza

- mrugało podświetlenie licznika co wieczorem wkurzało - podobno cały licznik trzeba wymienić (fachowcy z ASO)

miałem ON wiec dalej pisać nie będę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.