Skocz do zawartości

Ki diabeł?? Punto marudzi....


Sissi81

Rekomendowane odpowiedzi

Małżonek jest w trasie ( Warszawa - Gdynia) naszym autkiem.

Po przejechaniu 2/3 trasy jak jechał pod górkę auto mu zgasło.

Po ponownym odpaleniu zapaliła się lampka czerwona od wspomagania 

a potem żółta lampka od silnika. Auto zgasił i jeszcze raz zapalił i nadal się świeciły.

Pojechał dalej. Wspomaganie miał, auto jechało normalnie tak jak zawsze.

Tyle że te lampki się świeciły.

 

Dojechał na miejsce. Po godzinnym spotkaniu z klientem odpalił autko lampka od wspomagania

zgasła ale od silnika została.  Czekam na wieści bo ma zatankować gaz na stacji i powiedzieć

czy ta lampka zgasła czy nadal jest

 

Kolega Pipper podejrzewa że mogą być zasyfione filtry od układu gazowego jeśli zatankowaliśmy na jakiejś

dziwnej stacji lpg. 

A czy coś jeszcze może być efektem palącej się żółtej lampki silnika?

 

Za jakiś tydzień będziemy zmieniać zbiornik na nowy i chcemy też te filtry zmienić obowiązkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął celować chyba raczej w czujnik skrętu, jakby to był altek, to by nie było wspomagania.

 

Po powrocie, najlepiej żeby podpić pod kompa. Check może się świecić też z powodu wspomagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął celować chyba raczej w czujnik skrętu, jakby to był altek, to by nie było wspomagania.

 

Po powrocie, najlepiej żeby podpić pod kompa. Check może się świecić też z powodu wspomagania.

A jaki blad wspomagania wywala check silnika, bo na mysl przychodza mi tylko bledy can?

W ogole o jakie auto chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki blad wspomagania wywala check silnika, bo na mysl przychodza mi tylko bledy can?

Mi na przykład wywalił błąd, jak wspomaganie nie dostało informacji od czujnika prędkości (była akacja serwisowa w PIIFL), a wysypało się w dniu zakupu auta.

Tyle, że mi wspomaganie wysiadło i go nie było. Jadąc do serwisu, po kolejnym odpaleniu silnika wspomaganie wróciło, ale kontrola check została.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na przykład wywalił błąd, jak wspomaganie nie dostało informacji od czujnika prędkości (była akacja serwisowa w PIIFL), a wysypało się w dniu zakupu auta.

Tyle, że mi wspomaganie wysiadło i go nie było. Jadąc do serwisu, po kolejnym odpaleniu silnika wspomaganie wróciło, ale kontrola check została.

Ok, ale to tylko jak impulser jest w skrzyni. Jak masz abs to sygnal idzie po can z kompa, choc akurat PII mial jeszcze linie diagnostyczna K. Teraz w GP dla niektorych dziwnych modulow sterownik abs wysyla sygnal impulsowy :hehe:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.