Skocz do zawartości

Citroen C5 2005 czy jest CAN?


voox

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Niedawno zakupiłem citroen c5 z 2005r, chcę zamontować alarm i mam pytanie czy w samochodzie jest CAN. Jedne źródła mówią ze jest, inne że tylko młodsze roczniki i już nic niewiem. Da się to jakoś sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Niedawno zakupiłem citroen c5 z 2005r, chcę zamontować alarm i mam pytanie czy w samochodzie jest CAN. Jedne źródła mówią ze jest, inne że tylko młodsze roczniki i już nic niewiem. Da się to jakoś sprawdzić?

 

Z ciekawosci, do czego Ci potrzebny ten alarm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci, do czego Ci potrzebny ten alarm?

W każdym samochodzie miałem i jakoś głupio tak bez. A na serio to nie rozumiem pytania trochę, może podam przykład, kupiłem auto dwa tygodnie temu i już mam uszkodzony zderzak z przodu, ktoś pod blokiem cofał i wbił się we mnie hakiem. Gdyby włączył się alarm, ja lub ktokolwiek może zwróciłby na to uwagę, tym bardziej że auto pod oknem. Dzieci grające w piłkę, żule rzucający butelkami i rozwalający lusterka w nocy, taki straszak czasami się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co był Wam ten VIN skoro auto z 2005 roku ?:)

A wiadomo że CAN-VAN był w C5I (2001-2003), a CAN-CAN w C5II (2004-2008).

To tak na marginesie  ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym samochodzie miałem i jakoś głupio tak bez. A na serio to nie rozumiem pytania trochę, może podam przykład, kupiłem auto dwa tygodnie temu i już mam uszkodzony zderzak z przodu, ktoś pod blokiem cofał i wbił się we mnie hakiem. Gdyby włączył się alarm, ja lub ktokolwiek może zwróciłby na to uwagę, tym bardziej że auto pod oknem. Dzieci grające w piłkę, żule rzucający butelkami i rozwalający lusterka w nocy, taki straszak czasami się przydaje.

 

No OK, ja natomiast u siebie celowo nie aktywuje alarmu w zadnym aucie jakie mialem.

Wg mnie nic to nie daje, a  jedynie denerwuje sasiadow jak wyje bez sensu bo sie niechcacy wlaczyl :ogien:

Zamkniesz niechcacy jakas muche i bedzie sie prulo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci, do czego Ci potrzebny ten alarm?

 

A chociażby po to żeby postawić "x" w formularzu ubezpieczenia AC :) zaraz obok drugiego "x" za immobiliser :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK, ja natomiast u siebie celowo nie aktywuje alarmu w zadnym aucie jakie mialem.

Wg mnie nic to nie daje, a  jedynie denerwuje sasiadow jak wyje bez sensu bo sie niechcacy wlaczyl :ogien:

Zamkniesz niechcacy jakas muche i bedzie sie prulo :P

Jest opcja zamknięcia alarmu bez aktywacji czujników we wnętrzu. Zostaje tylko wstrząsowy i na drzwi/maske. Jak dobrze zamontowany i wyregulowany to nie powinien się włączać bez sensu, a nawet jeśli to można włączyć opcje która po kilku cyklach wycia wyłącza syrene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chociażby po to żeby postawić "x" w formularzu ubezpieczenia AC :) zaraz obok drugiego "x" za immobiliser :)

Też prawda, chociaż w moim przypadku to i tak nic nie zmieniło w kwestii składki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.................A na serio to nie rozumiem pytania trochę, może podam przykład, kupiłem auto dwa tygodnie temu i już mam uszkodzony zderzak z przodu, ktoś pod blokiem cofał i wbił się we mnie hakiem. Gdyby włączył się alarm, ja lub ktokolwiek może zwróciłby na to uwagę, tym bardziej że auto pod oknem. Dzieci grające w piłkę, żule rzucający butelkami i rozwalający lusterka w nocy, taki straszak czasami się przydaje.

 

No to żeby Ci fabryczny alarm zadziałał tak jak oczekujesz powyżej to:

1. albo musisz do niego dołożyć dodatkowy moduł - ochrony przed uniesieniem - działa na ruch auta;

2. albo powiesić maskotkę na lusterku wewnętrznym - dużą - aby przy uderzeniu, popchnięciu auta mogła wzbudzić czujki pojemnościowe wewnątrz.

 

INNEJ możliwości nie ma :), normalny fabryczny alarm nie zrealizuje takiego powiadomienia :)

Edytowane przez jedrocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.