Skocz do zawartości

Projekt kostki brukowej, otoczenia domu, itp- gdzie?


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zrobić sobie na komputerze widok działki z góry, tak żeby łatwo dało się wrysować dom, spróbować naszkicować miejsca parkingowe, wiatę, itp. żeby się przygotować do zagospodarowania działki?

 

Dwie lewe ręce mam do kompa, ale muszę to zrobić żeby moja małżonka zgodziła się zaakceptować wiatę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Sprawdź czy nie masz w okolicy przedstawicielstwa jakiejś większej firmy produkującej kostkę lub bruk.

W naszej okolicy Semmelrock wykonuje gratis bardzo ładne projekty w cenie, jeżeli kupujesz u nich powyżej "iluśtam" metrów towaru.

Koledze naprawdę świetnie zaprojektowali teren  :ok:

 

Jak chcesz samemu, to są jakieś darmowe programy do projektowania np ogrodu.

Są też online np: https://www.zaprojektuj-ogrod.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Sprawdź czy nie masz w okolicy przedstawicielstwa jakiejś większej firmy produkującej kostkę lub bruk.

W naszej okolicy Semmelrock wykonuje gratis bardzo ładne projekty w cenie, jeżeli kupujesz u nich powyżej "iluśtam" metrów towaru.

Koledze naprawdę świetnie zaprojektowali teren  :ok:

 

Jak chcesz samemu, to są jakieś darmowe programy do projektowania np ogrodu.

Są też online np: https://www.zaprojektuj-ogrod.pl/

 

Firma mi zrobi, ale jak u nich zamówię.

A ja chcę tylko wizualizację, bo od roboty mam wiejskich cześków i chłopaka do kierowania nimi, który na codzień prowadzi firmę pielęgnującą ogrody - ale nie mogę go prosić o zbyt wiele, to taka sąsiedzka pomoc.

Więc w ostateczności naszkicuję to w Paint`cie, ale podejrzewam że wywoła to tylko salwy śmiechu.

 

Zależy mi na precyzyjnych odległościach, muszę wiedzieć ile samochodów mi się zmieści dokładnie w jednym rogu działki, jak duży przejazd muszę zostawić, itd.

 

Chciałbym wprowadzić dokładne wymiary działki, domu i stworzyć sobie miejsca parkingowe itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz sobie naszkicować na kartce w kratkę? Ja tak zrobiłem, w jakiejś tam skali i wyszło git. Tak samo szkicowałem łazienkę, meble do salonu... Mimo,ze na co co dzień rysuję w Solid Worksie, to jakoś szybciej takie szkice robię odręcznie, ołówkiem.

Edytowane przez Pito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić sobie na komputerze widok działki z góry, tak żeby łatwo dało się wrysować dom, spróbować naszkicować miejsca parkingowe, wiatę, itp. żeby się przygotować do zagospodarowania działki?

 

Dwie lewe ręce mam do kompa, ale muszę to zrobić żeby moja małżonka zgodziła się zaakceptować wiatę

 

Witam.

 

Najprościej AutoCad Trial + przechwytywanie lokalizacji z google.maps. Skala zostaje zachowana, przechwycony obszar jest skalowany do jednostek rysunku.

 

Nie jest to najprostsze, ale potrzebujesz do tego co chcesz zrobić trzy polecenia, więc max 5 min nauki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.