Skocz do zawartości

miganie ESP + AIRBAG + reset zegarów


mrarek

Rekomendowane odpowiedzi

No nie powiem bym był szczęśliwy pisząc pierwszego posta z problemem (dla mnie istotnym) skoro auto nie ma jeszcze 4 lat. Pierwsza rejestracja była 05/07/2011 mellow.gif
Otóż dziś przytrafiła mi się dziwna historia - stałem na skrzyżowaniu i nagle wyświetlacz kilkukrotnie zaczął zmieniać się (motywy), kilkukrotnie pojawiły się komunikaty o wyłączonym ESP, AIRBAG, do tego menu po francusku no i na końcu zauważyłem reset zegarów.
Co ciekawe w SCII podczas resetu zostawał tylko przebieg całkowity, a tu zostaje przebieg całkowity + przebieg dzienny.
Ostatecznie zakończyło się tym:

 

91282433519140849867.jpg

Na szybko przypominam sobie, co robiło ostatnio z autem, ale nic nie było robione, oprócz aktualizacji w map TT Live (ok. 8 godzin przed zdarzeniem). Sprawdziłem klemy - mocno trzymają. Nie ma nic luźnego.
Po wyłączeniu silnika i uruchomieniu diagnostyki nie ma już błędu. Zegary nadal zresetowane.
Macie jakiś pomysł czy tylko CLIP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mega głupie zmiany na forum... zapomniałem dodać wątek do obserwowanych i dopiero dziś widzę odpowiedź :facepalm:

 

IMHO napięcie powinno być OK, bo samochód był w ruchu.

już zdążyłem się dowiedzieć, że nie jest to odosobniony przypadek - inni użyszkodnicy SCIII też mieli podobne przypadki i dokładnie nie wiadomo, co jest przyczyną ::

najlepsze jest to, że każdy siedzi cicho i nic nie pisze :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mega głupie zmiany na forum... zapomniałem dodać wątek do obserwowanych i dopiero dziś widzę odpowiedź :facepalm:

 

IMHO napięcie powinno być OK, bo samochód był w ruchu.

już zdążyłem się dowiedzieć, że nie jest to odosobniony przypadek - inni użyszkodnicy SCIII też mieli podobne przypadki i dokładnie nie wiadomo, co jest przyczyną ::

najlepsze jest to, że każdy siedzi cicho i nic nie pisze :skromny:

Sprawdzenie punktow masy - odkrecac i przeczyscic, recznie papierkiem lub plynem, jakis w sprayu Contakt i czeka Ciebie psikanie we wszystkie wtyczki, na razie nic innego nie wymyslisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.