Skocz do zawartości

Padnięta cewka, świeci check engine.


lessero

Rekomendowane odpowiedzi

Hello, dopadło i mnie. (Silnik1.4)

Wracam sobie z roboty i bach - nagle auto chodzi na trzy gary.

Zaczął migać check, a ja powolutku doczłapałam się do domu (ok. 10 km)

Cewka zmieniona (cylinder nr 3), auto chodzi ja dawniej ale check świeci cały czas ( przestał migać).

Mam szukać kompa, czy egzaminera w ASO, czy jest jakaś inna metoda aby zgasić checka (wygrzewanie, jakaś autoadaptacja czy inne rytuały...?)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to możemy się zgadać na wykasowanie błędu. 

 

O, to by było super. Dostosuję się do Ciebie. Rzut beretem mam.

 

 

Moim zdaniem powinno to załatwić sprawę, aczkolwiek mogę się mylić

 

 

W sumie to wygrzebałem 2 sprzeczne informacje.

 

Pierwsza to taka, że check może świecić, bo sondy dają złe odczyty z katalizatora do którego poszła niespalona mieszanka (dlatego wspomniałem o wygrzewaniu).

Ponoć problemy z katalizatorem ma sygnalizować pulsujący check.

 

Druga to taka, że ponoć jak komp wykryje powtarzalne błędy detonacji na cylindrze to odcina wtryskiwacz właśnie po to, aby nie zalało katalizatora.

Ach ten internet :hehe:  :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Kontrolka gasła sama po pewnym czasie./silnik 1,6/

 
 

 

 

No wygląda to obiecująco.

 

Podjechałem dziś po południu do sklepu po browary. Silnik załapał temp roboczą, puściłem go na wyyyyysokie obroty, wentylator parę razy się załączył, wyłączyłem.....

 

i przy ponownym uruchomieniu cisza i spokój. nic nie świeci i nic nie plumka...

Zobaczymy jak jutro. Może to wygrzewanie miało sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdzieś w necie wyczytałem, że jeśli wyskoczy błąd silnika w fiacie to po 3 odpaleniu kontrolka sama gaśnie, ale tylko i wyłącznie wtedy kiedy komputer przez te 3 odpalenia nie dostanie błędnych informacji powodujących jego zapalenia się. Owy błąd powinien zostać zapisany w kompie także będzie możliwość jego odczytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdzieś w necie wyczytałem, że jeśli wyskoczy błąd silnika w fiacie to po 3 odpaleniu kontrolka sama gaśnie, ale tylko i wyłącznie wtedy kiedy komputer przez te 3 odpalenia nie dostanie błędnych informacji powodujących jego zapalenia się. Owy błąd powinien zostać zapisany w kompie także będzie możliwość jego odczytania

 

Dokładnie tak było w przypadku moich problemów z cewkami w 1.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.