Skocz do zawartości

[H] regeneracja zacisku tylnego lucas


Oberon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zajalem sie dzis dlugo juz niedzialajacym recznym hamulcem...ot tak mnie naszlo. Zakupilem zestaw naprawczy oraz nowe prowadnice(tuleje trzymajace zacisk), metalowe blaszki na klocki hamulcowe oraz plyn hamulcowy...wszystko pieknie jednak mam problem.... z powodu braku szczypiec segera nie ruszalem mechanizmu regulatora (z tego co wyczytalem na googlach), ktory siedzi w srodku... no i mam rezultat taki ze wielokrotne ruszenie dzwignia recznego nie powoduje wysuwanie tloka ... on sie wysunie i po puszczeniu sie chowa... to chyba nie jest ok? 

 

2. problem to z blaszkami od mocowania klockow hamulcowych... klocki po zainstalowaniu tych metalowych blaszek latwo tak nie chodza w prowadnicach ... trzeba je jakos zaginac te blaszki ... troche przesmarowalem smarem silikonowym do zaciskow ale nadal nie jest to ruch latwy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoczek testowałeś na  zamontowanym zacisku czy " w rękach" ?
Jeśli samoregulator jest  sprawny to  kręcąc  tłoczkiem ( ale nie pamiętam w którą stronę ) powinien on się  wysuwać.

Kręcąc w przeciwną  nic się nie powinno dziać z tłczkiem.

Blaszek się nie wygina. Być może metalowa część klocka ma  wymiar na "+"  i stąd  bierze sie problem z włożeniem.

Miejsce pod blaszkami dobrze oczyściłeś ??

 

pzdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez rozruszania mechanizmu w tłoku próżna robota, a nawet może dojść do uszkodzenia mechanizmu od ręcznego. Do wyjęcia mechanizmu z tłoka można posłużyć się nawet małym śrubokrętem. Wg mnie to błąd/celowe działanie producenta że do tłoka pod mechanizm nie ma smaru silikonowego. Przez otworek odpowietrzający dostaje się woda, powoduje korozję i zespolenie tłoka z mechanizmem/nakrętką. W swojej AH jeden zacisk musiałem wymienić bo się rozsypał po rozebraniu ale drugi w porę uratowałem. Po nasmarowaniu ww już drugi rok ręczny chodzi jak nowy. 

Objawem zespolenia jest to jak wkręci sie tłok do końca to nie można nim dalej obracać. Jak jest wszystko OK to tłok wkręca się małymi szczypcami i dalej się swobodnie obraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.