Skocz do zawartości

Ubezpieczenie auta


arek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nowy właściciel wypowie i zawrze umowę z innym ubezpieczycielem to jest szansa na odzyskanie. Jeśli skorzysta z Twojego to nic z tego.

Chyba, że ostatnio znowu się coś zmieniło?

Czyli moze jezdzic kolejne pół roku na moim ubezpieczeniu ,a jak spowoduje wypadek,jak to wygląda.Rozumiem że ja jako sprzedajacy zgłaszam do ubezpieczalni że auto sprzedałem ..Z hamdlarzem sprawa wyglada tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić bo sprzedawałem autko ponad rok temu ale po sprzedaży wszystkie prawa i obowiązki przechodzą na nowego właściciela. Nic już nie możesz w związku z wykupionym jeszcze przez Ciebie ubezpieczeniem.

Nawet wypowiedzieć już nie mogłem co jest logiczne bo właścicielem auta już nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czyli moze jezdzic kolejne pół roku na moim ubezpieczeniu ,a jak spowoduje wypadek,jak to wygląda.Rozumiem że ja jako sprzedajacy zgłaszam do ubezpieczalni że auto sprzedałem ..Z hamdlarzem sprawa wyglada tak samo?

 

może nawet i rok jeździć jeżeli sprzedałbyś auto ze świeżo opłaconą polisą. Od momentu zgłoszenia zbycia/nabycia ta polisa przechodzi na nowego właściciela i to on jest rozliczany ze szkód jakie spowoduje. Sam fakt, że to zbywca opłacił polisę ma znaczenie tylko do momentu zgłoszenia zbycia do TU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co tu chodzi .. każdy nasz klient zwolniony jest

z opłaty skarbowej 2%--faktura marża .na co mi ta faktura ? albo jemu? Jade to ogladać  http://otomoto.pl/oferta/ford-focus-klimasalonowygwarancjazarejestrowanywazne-oc-i-przeglad-ID4pchL3.html#db50e6f23a

 

Przy umowie kupna sprzedaży o wartości większej niż 1000zł kupujący płaci podatek od czynności cywilno prawnych w wysokości 2% od rynkowej wartości kupionego przedmiotu.

Przy zakupie na fakturę kupujący nie ponosi dodatkowych kosztów wynikających z zakupu przedmiotu.

OC przechodzi na nowego właściciela razem z samochodem. Sprzedający ponosi solidarnie z kupującym obowiązki wynikające z polisy (składki, utrata zniżek przy wypadku) tylko do momentu zgłoszenia sprzedaży do TU (znaczy należy to zrobić jak najszybciej). Sprzedający obowiązany jest przekazać TU dane kupującego w ciągu 14 dni od sprzedaży. Jeśli kupujący wypowie umowę, sprzedający otrzymuje zwrot niewykorzystanej składki za pełne miesiące od sprzedaży do końca polisy.

Tak to wygląda od strony sprzedającego od 2003go roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.