Skocz do zawartości

Jaki jest czas na rejestrację auta sprowadzonego?


bot3k

Rekomendowane odpowiedzi

Przykład - kupuję auto w DE przyciągam na lawecie z kompletem dokumentów. Wstawiam do garażu gdzie stoi rok czasu, bez dokonania opłat i rejestracji. Czy po roku mogę takie auto zarejestrować po dokonaniu płatności? W zasadzie auto przez ten czas nie posiada ubezpieczenia, ale nie jest też zarejestrowane w kraju. UFG doczepi się do takiego czegoś?

Jeszcze z innej beczki jak najłatwiej sprowadzić z DE auto, które ma być przeznaczone na części - nie ma potrzeby rejestracji w kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, opłacić musisz akcyzę w ciągu dwóch tygodni od przekroczenia przez auto granicy. Reszta wtedy, kiedy naprawisz.

UFG doczepi się kiedy auto zarejestrujesz a nie będzie ubezpieczone. Do tego czasu auto nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład - kupuję auto w DE przyciągam na lawecie z kompletem dokumentów. Wstawiam do garażu gdzie stoi rok czasu, bez dokonania opłat i rejestracji. Czy po roku mogę takie auto zarejestrować po dokonaniu płatności? W zasadzie auto przez ten czas nie posiada ubezpieczenia, ale nie jest też zarejestrowane w kraju. UFG doczepi się do takiego czegoś?

Jeszcze z innej beczki jak najłatwiej sprowadzić z DE auto, które ma być przeznaczone na części - nie ma potrzeby rejestracji w kraju?

 

Tak nienawidzisz handlarzy a sam chcesz podilować?

 

A teraz poważniej-Masz obowiązek opłacenia akcyzy po wprowadzeniu na teren RP-w przepisach doczytasz sobie co i jak, także bez kłamania ten rok nie może postać.

Czy po roku możesz zarejestrować?Jak nakłamiesz to jak najbardziej. UFG się nie doczepi.

Co do innej beczki-najłatwiej to kupić i przywieźć, rejestracji nie ma potrzeby, ale jest potrzeba opłacenia akcyzy itd. Poza tym jeśli nie masz pozwoleń na stację demontazu to mogą Cię spotkać słone kary i generalnie zgodnie z prawem zrobić tego nie możesz.

 

W podsumowaniu (żartobliwym). Nagadujesz na handlarzy, a sam myślisz o czymś, co bez fałszerstw jest nie do zrobienia. Gratuluje. Kali kraść dobrze, Kalemu ukraść-źle ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


O ile się nie mylę, opłacić musisz akcyzę w ciągu dwóch tygodni od przekroczenia przez auto granicy. Reszta wtedy, kiedy naprawisz.

O akcyzie to wiedziałem, miałem na myśli opłaty związane z rejestracją właśnie - przegląd, blachy, ubezpieczenie.

 


Do tego czasu auto nie istnieje.

W zasadzie to tak chyba jest :hmm:

 


Tak nienawidzisz handlarzy a sam chcesz podilować?

Powiedzmy, że nie darzę ich sympatią ;)

Nie mam zamiaru niczym dilować ;] Szukam dostępnej wyłącznie na zachodzie wersji auta dla siebie, nie dla "żony, matki, córki..." ;l Mirki takie sprowadzają, ale baaardzo rzadko bo na tym modelu nie da się zarobić :hehe: A jak już sprowadzają to wiadomo co...  ;)

 

 

A możesz odesłać mnie do konkretnego źródła informacji? Nic na szybko nie udało mi się wyguglować.

 


W podsumowaniu (żartobliwym). Nagadujesz na handlarzy, a sam myślisz o czymś, co bez fałszerstw jest nie do zrobienia. Gratuluje. Kali kraść dobrze, Kalemu ukraść-źle ;)

 

Wyłącznie biorę pod uwagę rozwiązanie bez fałszerstw i innych kombinacji. Jeśli takowe nie istnieje to trudno, muszę temat odpuścić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A możesz odesłać mnie do konkretnego źródła informacji? Nic na szybko nie udało mi się wyguglować.

 

Ustawa akcyzowa, prawo o ruchu drogowym, nowa ustawa ubezpieczeniowa. Tam masz opisane większość spraw związanych z tym co Cię interesuje.

 


Wyłącznie biorę pod uwagę rozwiązanie bez fałszerstw i innych kombinacji. Jeśli takowe nie istnieje to trudno, muszę temat odpuścić

 

No to jak ma pójść na części, bądź być rejestrowane po roku (swoją drogą auto dla żony i wstawisz w krzaki na rok-po co?) to bez fałszerstw się nie da. Bo czkawką finansową się może odbić nie małą.

Więc najrozsądniej kupić, sprowadzić, opłacić, zarejestrować. Opłacone może sobie stać jakiś czas zanim zarejestrujesz, ale poruszać się nim nie będziesz mógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ta oplata akzycy, to jak niby jest sprawdzane czy zostala zaplacona w czasie 2 tygodni od przywiezienia auta do Polski?

 

 

Jakoś skrupulatnie nie jest, bo finalnie liczy się, aby kasa w worze się zgadzała, ale przy odrobinie pecha można się zdziwić niemiło :) Generalnie to właściciel auta odpowiada za wszystko, to tak jak z OC, możesz nie mieć i liczyć że to nigdy nie wyjdzie na jaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś skrupulatnie nie jest, bo finalnie liczy się, aby kasa w worze się zgadzała, ale przy odrobinie pecha można się zdziwić niemiło :) Generalnie to właściciel auta odpowiada za wszystko, to tak jak z OC, możesz nie mieć i liczyć że to nigdy nie wyjdzie na jaw.

Przejrzalem na szybko ustawe od podatku akcyzowym z 2008, i w przypadku pojazdow, ja, jako osoba majaca miejsce stalego pobytu poza Polska, jestem zwolniony z akcyzy jesli przywioze auto do Polski na okres nie przekraczajacy 6 miesiecy w 12 miesiecznym okresie. (Art 111 tej ustawy).

Ale ciekawostka - nie wolno mi tego auta porzyczyc nikomu nawet.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze z innej beczki jak najłatwiej sprowadzić z DE auto, które ma być przeznaczone na części - nie ma potrzeby rejestracji w kraju?

 

Najłatwiej to na lawecie. Ciągnąc na lince będzie trudniej, a pchać najtrudniej.

A jak już przywieziesz go do siebie to stawiasz na podwórku i zapominasz. Co jeszcze innego chcialbys zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

czy ktoś ma wiedzę odnośnie nowych przepisów, które wchodzą od stycznia i braku opłaty recyklingowej?

 

handlarz od którego chcę kupić auto, niemieckie blachy, jest już  wPolsce, radzi mi abym poczekał z rejestracją do stycznia, czyli kilka tygodni, bo wtedy zaoszczędze 500zł

ale mam wątpliwości, czy to aby nie dotyczy aut sprowadzonych w 2016, a nie zarejestrowanych w 2016, a przywizionych w 2015

 

dodam, ze auto ma ważny TUV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład - kupuję auto w DE przyciągam na lawecie z kompletem dokumentów. Wstawiam do garażu gdzie stoi rok czasu, bez dokonania opłat i rejestracji. Czy po roku mogę takie auto zarejestrować po dokonaniu płatności? W zasadzie auto przez ten czas nie posiada ubezpieczenia, ale nie jest też zarejestrowane w kraju. UFG doczepi się do takiego czegoś?

Jeszcze z innej beczki jak najłatwiej sprowadzić z DE auto, które ma być przeznaczone na części - nie ma potrzeby rejestracji w kraju?

Musi być opłacone akcu oraz opłata recyklingowa lub jej aktualny odpowiednik. Tablice rejestracyjne nie są potrzebne. Tak samo jak nie są potrzebne tablice dla samochodu nowego. Ten sprowadzony jest niezarejestrowany w żadnym kraju i jest gotowy do rejestracji w Polsce. Masz 3 dni na opłacenie podatku od dnia wprowadzenia samochodu do kraju i to Ty ustalasz kiedy go sprowadziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.