Skocz do zawartości

Dziwne podłączenie wzmacniacza.


Pepcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Kupiłem ostatnio samochód z zamontowanym Car Audio. Grało to nie najgorzej, lecz głośniki przednie przy pewnej częstotliwości charczały (średnie tony). Postanowiłem sprawdzić co siedzi w drzwiach i rozmontowałem tapicerki.

Zamontowane mam w 4 drzwiach jakieś dziwaczne zestawy Car Audio Professional 16 cm + tweetery + subwofer, dodatkowo ktoś podłączył to wszystko pod jeden wzmacniacz 4 kanałowy. Dwa przednie kanały napędzają zestawy przednie w drzwiach, dwa kolejne i tu ciekawostka jakiej dotąd nie widziałem, napędzają dwa tylne zestawy plus podłączony jest pod to subwoofer na mostku ... Kabel do suba posiada dodatkową ,,skrzynkę'' coś jakby filtr dla suba i niby to wszystko jakoś gra. Nie jestem zadowolony z dźwięku i zastanawiam się jak to cholerstwo podpiąć prawidłowo. Wedle tego co wiem powinno być tak, że przednie głośniki zasilają dwa kanały ze wzmacniacza, a subwoofer mostek na kolejnych dwóch (bez żadnych dodatkowych filtrów montowanych na przewodzie bo wzmacniacz oferuje kpl filtrów którymi się to ogarnie).

Widział ktoś coś podobnego ? Wychodzi, że jeden wzmacniacz napędza 4 głośniki + suba. Czy takie podłączenie jest dozwolone czy to jakaś fantazja montażysty wizjonera ?:)

Pozdrawiam.

  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piersze primo - model (dokladny!) wzmacniacza

drugie secundo - bazujac na primo - instrukcja do wzmaczniacza

trzecie tretio - co za glosniki?

 

 

i jak sobie zbierzesz te informacje to wroc pytac ... o ile bedziesz mial jeszcze jakiekolwiek pytania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piersze primo - model (dokladny!) wzmacniacza

drugie secundo - bazujac na primo - instrukcja do wzmaczniacza

trzecie tretio - co za glosniki?

 

 

i jak sobie zbierzesz te informacje to wroc pytac ... o ile bedziesz mial jeszcze jakiekolwiek pytania ;)

Wzmacniacz jakiś nieznany bo zero informacji o nim w necie - firma D&W z tego co się dowiedziałem to firma zajmuje się generalnie dodatkami tuningowymi i swego czasu miała jakieś wzmacniacze pod swoim szyldem, ale informacji o nich praktycznie zero. Schematu do podłączenia nie posiadam, na wzmacniaczu też lipa brak oznaczeń. Głośniki to tak jak napisałem produkt CAP Car Audio Professional model CAP 165.2 o których też nie znalazłem informacji. W zasadzie wymieniłem przód na JBL bo mi leżały, wiem, że to nie żaden hi-end ale ujdą. Wzmacniacz wygląda solidnie, posiada filtry, jest ,,przeszklony'' i widać bebechy. Wygląda na to, że każdy kanał to osobna końcówka mocy. Najbardziej nurtuje mnie to podłączenie suba wraz z głośnikami tył. Nie sposób tego w zasadzie ustawić by sensownie grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak zrobić bo niskie tony są w zasadzie w mono ale nie ma nad takim układem żadnej kontroli, więc to taki: "wynalazek" dla druciarzy.

Ok właśnie o to mi chodziło. Przerobię to zgodnie z rzemiosłem czyli wypnę głośniki tył ze wzmacniacza i zostawię tam sam wofer. Głośniki tył podepnę być może pod samo radio. Muszę tylko wygłuszyć drzwi przednie by głośniki odżyły bo póki co gra to byle jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zamontowane mam w 4 drzwiach jakieś dziwaczne zestawy Car Audio Professional 16 cm + tweetery + subwofer, dodatkowo ktoś podłączył to wszystko pod jeden wzmacniacz 4 kanałowy.

 

Poczekaj, powoli - rozumiem, że w drzwiach masz woofery 16,5 cm oraz tweetery do tego, jest to podłączone popzez zwrotnice ? Dodatkowo jest subwoofer ?

 


Dwa przednie kanały napędzają zestawy przednie w drzwiach, dwa kolejne i tu ciekawostka jakiej dotąd nie widziałem, napędzają dwa tylne zestawy plus podłączony jest pod to subwoofer na mostku ...

 

OK, ale jakie dwa kolejne ?

 


Widział ktoś coś podobnego ? Wychodzi, że jeden wzmacniacz napędza 4 głośniki + suba. Czy takie podłączenie jest dozwolone czy to jakaś fantazja montażysty wizjonera ?

 

4głośniki jak liczysz ? Woofer plus tweeter to dwa głośniki czy jeden ?

 


Wzmacniacz jakiś nieznany bo zero informacji o nim w necie - firma D&W

 

Niemiecka firma tuningowa, szału nie ma.

 


Głośniki to tak jak napisałem produkt CAP Car Audio Professional model CAP 165.2 o których też nie znalazłem informacji. W zasadzie wymieniłem przód na JBL bo mi leżały, wiem, że to nie żaden hi-end ale ujdą.

 

Głośniki to produkcja na zlecenie, całkiem dobre. Na pewno lepsze niż JBL na które wymienileś.

 

Sensowne podłączenie to przód plus woofer w mostku i tyle, nic innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, powoli - rozumiem, że w drzwiach masz woofery 16,5 cm oraz tweetery do tego, jest to podłączone popzez zwrotnice ? Dodatkowo jest subwoofer ?

 

 

W drzwiach przednich i tylnych mam zestawy 16,5 cm + suba w bagażniku i przód gra na dwóch kanałach ze wzmacniacza, tył podpięte są dwa głośniki tylne i w to na mostku wpięty jest subwoofer :) Dziwny patent, ale jakoś tam gra nawet. Jak będę miał kiedyś czas to przerobię to tak jak powinno być czyli przód + subwoofer i nic więcej. 

 

OK, ale jakie dwa kolejne ?

 

W tylnych drzwiach te same zestawy 16,50 z CAP Car Audio Prof.... 

 

 

4głośniki jak liczysz ? Woofer plus tweeter to dwa głośniki czy jeden ?

 

 

W samochodzie mam łącznie 2 zestawy 16,50 cm CAP czyli 4 głośniki i suba.

 

Niemiecka firma tuningowa, szału nie ma.

 

 

 

 

Głośniki to produkcja na zlecenie, całkiem dobre. Na pewno lepsze niż JBL na które wymienileś.

 

Sensowne podłączenie to przód plus woofer w mostku i tyle, nic innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.