Skocz do zawartości

Mapelastic


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Izolacje podpłytkowe (szlamy) są z definicji paroprzepuszczalne więc mogę odrobinę wilgoci "wciągnąć". 

Po co jest ta siatka, ma zbroić Mapelastic? Jeśli już to powinna być zatopiona całkowicie w izolacji.

BTW jest mały problem ze spadkiem i stąd woda na połaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma byc? Mapelastic nasiaka woda i staje sliskawy. Jak woda znika, to wraca do normalnego stanu. Nie byl przeterminowany. Prawidlowe zachowanie?

Na telefonie trudno mi jest się dopatrzyc coś tam narobił, po to ta siatka? Przez ta siatkę szczelna jest ta warstwa hydroizolacji? Jak gruba jest warstwa?

To że śliskie po deszczu to normalne, przecież to niejako guma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacje podpłytkowe (szlamy) są z definicji paroprzepuszczalne więc mogę odrobinę wilgoci "wciągnąć".

Po co jest ta siatka, ma zbroić Mapelastic? Jeśli już to powinna być zatopiona całkowicie w izolacji.

BTW jest mały problem ze spadkiem i stąd woda na połaci.

W wiekszosci jest zatopiona, ale mapelastic tak szybko zmienia konsystencje, ze juz paredziesiat sekund po nalozeniu zaczyna sie rwac przy gladzeniu paca. Spadek, to nie problem - wynik tasmy klejacej z colia, ktora chronilem czolo balkonu. Za pare dni beda na tym plytki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na telefonie trudno mi jest się dopatrzyc coś tam narobił, po to ta siatka? Przez ta siatkę szczelna jest ta warstwa hydroizolacji? Jak gruba jest warstwa?

To że śliskie po deszczu to normalne, przecież to niejako guma...

Nakladane grzebieniem 6mm, na to siatka i zatarte gladka paca.

Sliska jest nie powierzchnia, a woda, jesli zamoczyc w niej reke i potrzec o siebie palce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli epoksydowa to ok. Jak zafugujesz zwykła to beda płytki w zimie odpadac.

Ja z mapelastikiem mam inny problem, wylazly na nim rysy w kilka dni po polozeniu. Wylewka byla bez pekniec no i wykonawca sie glowi co z tym zrobic. Pirwsza proba naprawy nie podzialala i zrobilo sie to samo mimo zatopienia dodatkowej siatki zbrojacej. Tylko ja mam 50 metrow kwadratowych....

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli epoksydowa to ok. Jak zafugujesz zwykła to beda płytki w zimie odpadac.

Patrz to ja tyle lat płytki robię i o tym nie wiedziałem. Mądrego to i przyjemnie posłuchać.

To teraz muszę wszystkie płytki co robiłem na zewnątrz skuć położyć od nowa i zafugować epoksydową zamiast zwykłą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale epoksyd nie nadaje się na balkony i tarasy.

Bo? Jest wodoszczelny i o to chodzi. Mnie glazurnik zrobił taras zwykłą fugą i wszystko po 3 latach poszło w diabły. Przesiąkanie wody przez fugi pod płytki zrobiło swoje i płytki zwyczajnie odpadły. 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo? Jest wodoszczelny i o to chodzi. Mnie glazurnik zrobił taras zwykłą fugą i wszystko po 3 latach poszło w diabły. Przesiąkanie wody przez fugi pod płytki zrobiło swoje i płytki zwyczajnie odpadły. 

 

Krawiec

Przesiakanie wody ma tez taka zalete, ze odparowuje nazad. Z epoksydowa to niemozliwe. A ktore plytki sa w 0% nasiakliwe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że nie masz warstwy śniegu która się topi w dzień i wsiąka a potem zamarza w nocy i rozsadza wszystko.

Ja zerwałem w zeszłym roku kilka kpln z  tarasu bo wszystko odpadło w diabły po 3 latach. I co z tego jak warstwa izolacji pod płytkami spełniła swoją rolę i sufit w garażu nie przeciekał. Nigdy przenigdy więcej ceramiki na tarasie. Będę na wiosnę dawał drewno i nawet jak by izolacja puściła gdzieś to można odkręcić i naprawić.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo? Jest wodoszczelny i o to chodzi. Mnie glazurnik zrobił taras zwykłą fugą i wszystko po 3 latach poszło w diabły. Przesiąkanie wody przez fugi pod płytki zrobiło swoje i płytki zwyczajnie odpadły. 

Ja robiłem balkon samodzielnie i nie żałowałem kleju, tzn kleiłem tak, że klej po dobiciu płytki musiałem wyciągać/usuwać, bo zajmował miejsce przewidziane na fugę.

Na płytkach niejednokrotnie leży śnieg, są namaczane deszczem i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.