Skocz do zawartości

GPZ500 - scrambler


lefff

Rekomendowane odpowiedzi

w skrócie: oddać do Scrambler 74 Garage ;) Polecam i ręczę (za jakość, nie za terminy) :)

 

co trza zrobić: 2 gary są... odchudzić, wstawić kostki i podnieść kierę i wydech. pytanie: czy dla stylówy, czy faktycznie ma latać poza asfaltem.

 

- podnieść trochę tył (pewnie 1-2 cm dłuższy amor używka + odchudzić z plastików i strzelić kanapę na wypasie)

- z przodu bym nie ruszał zawiasu, skok wygląda na duży, ino osłony lag dla stylówy.

- wydech - prosi się coby pociągnąć ala Triumph - bokiem

- owiewki sio - kierownica wysoka, okrągły licznik, lampa pojedyńcza, do tyłu też jakiś bullet.

- kostki na opony (albo jakieś przejściówy)

bak dla mnie jest nie do przeskoczenia - musialbym podłubać w photoshopie, bo nie widzę tego. Kupiłbym ew. klasyczny jakiś - jajowaty i przerobił.

koszt: dużo zalezy... ile sam rozbierzesz... i czy np. dorobisz sobie sam z blachy mocowanie tablicy, lampy z przodu itp.
 

modyfikacja ramy (spawanie), detale typu siatex na boki, baza siedzenia, montaż  (dostosowanie) wydechu - 1000-1500

siedzenie - tapicer (płaskie, "bratowskie") - 200-300 
jak megafon (wydech) ma być dorobiony to (albo i 2) + 200-400 za ręczną robotę/sztuka.

licznik, kierownica (np. lucas ma duży wybór), lusterka, kierunki, lampa przód, stop - 1000-1300 (tutaj można zbić, używkami czy chinszczyzna, takie ceny to za homologowane - nowe graty np z louisa po zniżkach)
opony - po zniżkach pewnie 800-1000

czyli total wyszłoby pewnie uśredniając 4000-5000 tys na przeróbkę... gdzie wiekszość wychodzi na graty (opony największy kawałek tortu).

 

Tematy otwarte:
nie wiem jak tam półka i clipony vs zwykła kierownica w tym modelu, cyzli ew. trzebaby dokupić półkę, albo wyciąć:) bak - wymiana? możnaby wszczepić przód od jakiegoś małego enduro (dłuższe lagi, wiekszy skok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety sa clipony i za cholere nie wiem czy jakas polka pasuje czy trzeba dorabiac .... ale kwota do 5 kpln powiedzmy jest do przelkniecia

 

 

moto raczej do miasta, ewentualnie troche terenu ale to sporadycznie (moze bym go na pogon za lisem wyciagnal)

 

nie wiesz ile w 74 garage trwa taka modyfikacja? pol roku? wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pół roku raczej nie:) chyba ze nie zjawiasz sie na konsultacje, czekasz na superunikatowe graty :) Adrian dużo rzeczy na raz robi, ale jak weźmie się to leci z tematem.

 

i co jest piękne: warsztat czynny od ok 12 do późnych godzin nocnych :) to mi bardzo pasowało, bo po położeniu małego o 21... jeździłem gadać, pokazywać palcem i "konsultować", czasem do północy...

 

moją ramę trzymał miesiąc. potem podczas montażu wydechu dorabiał też detale - to zajęło chyba 1-2 tygodnie, ale ja nie cisnąłem, miałem wszystko rozplanowane na spokojnie... i wyjechałem na gotowo. fakt, że u mnie ewidentnie robił krótkie zadania - ramę dostał całkowicie rozbrojoną tylko ze stopką i bakiem, dla kontekstu... czyli od razu robił swoje - spawanie + bazę siedzenia z 8mm PV... jak mu podstawisz kompletny moto - to zejdzie dłużej (i będzie też drożej)...

 

co do swojej półki - to musisz zrobić research na forach Kawasaki - pewnie podejdzie jakaś używana pólka od innego modelu... ze zwykłymi riserami do kierownicy (mały Zefir, któryś KZ?)... 

 

aha i wyżej zapomniałem wycenić malowanie - cały moto do proszku - bez baku (rama, wahacz, lagi,  felgi, detale: stopki, półki,klamki, uchwyty, kosz aku, itd itp) - to jakieś też ok 1k PLN brutto będzie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.