Skocz do zawartości

litery na elewacji - mocowanie


wawo

Rekomendowane odpowiedzi

Mosiężne, ok 15x30cm miały zalane dwa kołki chyba fi6, zamocowane na otynkowanym styropianie. Kołki nie sięgnęły do muru więc trzymają się styropianu i cieniutkiej warstwy tynku. Przed zamocowaniem w otwory wycisnąłem silikon, tak że lekko wypłynął po wciśnięciu kołków. Między cyframi a tynkiem zostawiłem niewielką szczelinę. Trzyma się już 15 lat, ale ściana nie jest narażona na podmuchy wiatru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stal chromo-niklowa lub coś w tym rodzaju - mocować do ogrodzenia via kołki (wtedy dziury w cyfrach) czy na silikon/klej? Mamy: tynk akrylowy, siatka, żelbet. 

Takie coś to montuję na kotwie chemicznej  ;]  Spawam pręty od dołu, wiercę i wklejam pręty w żelbet  ;)  Tyle że bez zniszczenia jest to praktycznie nie do zdemontowania  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosiężne, ok 15x30cm miały zalane dwa kołki chyba fi6, zamocowane na otynkowanym styropianie. Kołki nie sięgnęły do muru więc trzymają się styropianu i cieniutkiej warstwy tynku. Przed zamocowaniem w otwory wycisnąłem silikon, tak że lekko wypłynął po wciśnięciu kołków. Między cyframi a tynkiem zostawiłem niewielką szczelinę. Trzyma się już 15 lat, ale ściana nie jest narażona na podmuchy wiatru. 

 

Nie chcę wiercić dziur w cyfrach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


miały zalane dwa kołki

Sporo czasu minęło i nie pamiętam, ale z przebłysków pamięci kojarzę, że w cyfry wtopione były wkręty, albo cyfry miały jakieś mocowanie typu hak. Pewnik jest jeden: kołek z plastikiem w otworze wypełnionym silikonem w styropianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo czasu minęło i nie pamiętam, ale z przebłysków pamięci kojarzę, że w cyfry wtopione były wkręty, albo cyfry miały jakieś mocowanie typu hak. Pewnik jest jeden: kołek z plastikiem w otworze wypełnionym silikonem w styropianie.

 

Mówisz o takich marketowych, tak tam jest zrobione, tylko dizajn cyfr nie odpowiada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o takich marketowych, tak tam jest zrobione, tylko dizajn cyfr nie odpowiada. 

Gdy je montowałem, to do mojej wioski markety chyba jeszcze nie dotarły. Kupowane w większym "metalowym". Do dziś preferuję najpierw wizytę w tego rodzaju sklepach. Market w drugij kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wiercić dziur w cyfrach.

Nie wierć na wylot, tylko od tyłu na 2/3 grubości materiału. W te otwory wkręć do lekkiego oporu kilkucemtymetrowwj dlugosci gwintowane pręty. A potem, jak koledzy radzili - w elewacje kolki na silikon i wcisnij po jego zwiazaniu w te kołki prętycufr, takze na silikon.

Z tym, że montując cyfry, dalbym pod nie podkladki z miękiego tworzywa, docięte do cyfr, zeby woda plynąca po elewacji nie przeplywała pod cyframi, bo będą brzydkie zacieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierć na wylot, tylko od tyłu na 2/3 grubości materiału. W te otwory wkręć do lekkiego oporu kilkucemtymetrowwj dlugosci gwintowane pręty.

 

 

Tylko że nie mamy podstawowej danej, czyli grubość materiału przedmiotowej cyfry.

Wiercenie, które proponujesz, jest ofkors wykonalne, ale materiał nie może być zbyt cienki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.