Skocz do zawartości

Zabrany dowód i jego odbiór...


Mirron

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie, kupuję uszkodzone auto z drugiego końca Polski... Dowód rejestracyjny został zabrany przez Policję i sprzedający posiada jedynie zaświadczenie. Rozumiem że żeby odzyskać dowód rejestracyjny muszę zrobić przegląd techniczny po naprawieniu uszkodzeń.

I teraz pytanie, czy z tym ważnym przeglądem, dokumentami potwierdzającymi własności pojazdu (faktura, umowa KS itp..) muszę naginać do wydziału komunikacji właściwego urzędu w którym zarejestrowane jest aktualnie auto, czy da radę odzyskać dowód jakoś drogą korespondencyjną, ewentualnie za pośrednictwem mojego lokalnego urzędu? Ewentualnie w inny sposób?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, kupuję uszkodzone auto z drugiego końca Polski... Dowód rejestracyjny został zabrany przez Policję i sprzedający posiada jedynie zaświadczenie. Rozumiem że żeby odzyskać dowód rejestracyjny muszę zrobić przegląd techniczny po naprawieniu uszkodzeń.

I teraz pytanie, czy z tym ważnym przeglądem, dokumentami potwierdzającymi własności pojazdu (faktura, umowa KS itp..) muszę naginać do wydziału komunikacji właściwego urzędu w którym zarejestrowane jest aktualnie auto, czy da radę odzyskać dowód jakoś drogą korespondencyjną, ewentualnie za pośrednictwem mojego lokalnego urzędu? Ewentualnie w inny sposób?

Da rade u ciebie w urzędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da rade u ciebie w urzędzie

Nie miałem takiego przypadku ale naczytałem sie także na AK, jak to w POLSCE zależy od urzędu i widzimisie pani w okienku, podejrzewam ,że obowiązku nie mają żeby Ci to załatwić. A więc zależy jak trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki wątek jakiś czas temu. W sumie wyszło że zależy na jaki wydział trafisz. Ja osobiście miałem taką sytuację i bez problemu załatwiłem to drogą korespondencyjną ale któryś z kolegów pisał że miał takie przypadki kilkakrotnie i wszystko zależało od wydziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zależy jak trafie... u mnie nie trafiłem, dzwoniłem do mojego urzędu i Pan urzędnik umył ręce i stwierdził że muszę się zgłosić do urzędu gdzie zarejestrowany jest aktualnie pojazd... miałem nadzieje że jest jakiś paragraf, przepis który reguluje takie tematy i gdy na przykład chciałbym za jednym podejściem przerejestrować auto to wystarczyła by wizyta w moim urzędzie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie szedłem do swojego urzędu tylko zrobiłem przegląd i zadzwoniłem do wydziału komunikacji w którym był dowód rej. po czym wysłałem im wszystkie potrzebne dokumenty a oni odesłali mi dowód rej. I dopiero wtedy poszedłem do swojego wydziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie szedłem do swojego urzędu tylko zrobiłem przegląd i zadzwoniłem do wydziału komunikacji w którym był dowód rej. po czym wysłałem im wszystkie potrzebne dokumenty a oni odesłali mi dowód rej. I dopiero wtedy poszedłem do swojego wydziału.

W tym momencie robi się ciekawie bo naprawa samochodu może trwać ponad 30 dni.

Ciekawe czy kiedyś zostanie to uporządkowane.

 

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

... ehhh niby się da, wysłałem wniosek z kompletem dokumentów.. dzwonie, niby dostali aaaaale Pan urzędnik stwierdził że sprawę rozpatrzą w ciągu 30stu dni jak to w urzędzie i odeślą nie na adres prywatny ale na adres mojego lokalnego urzędu i stamtąd dopiero będę mógł odebrać kwit...

No i dobra niby powinno być OK, ale zastanawiam się czy nie będzie jakichś perypetii w związku z faktem, iż dowód został zatrzymany 20.10.2015r.. w między czasie właściciel sprzedał auto pośrednikowi i pośrednik dopiero mi w styczniu b.r., ja wyklepałem, zrobiłem przegląd i odesłałem kwity po odbiór i tak się właśnie nasuwa mi się pytanie czy nie będzie jakichś problemów związanych z tym, iż od zatrzymania dowodu minęło już trochę więcej niż 30 dni... od pierwszej sprzedaży też, a jak tak dalej pójdzie to i moja data zakupu zostanie przekroczona ponad 30sto dniowy termin przewidziany ustawą na przerejestrowanie kupionego auta....  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.