Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

krokowiec padł ??

Featured Replies

Napisano

witam

ostatni zaczęły świrować mi wolne obroty, po wcisnieciu sprzęgła jak dojeżdzam do swiateł czasami zgaśnie a czasem jest dobrze. I praca jakby traktorowata na wolnych ,kiedy odłączam wtyk od krokowca w czasie pracy silnika jest zero różnicy ! tak powinno być bo kiedyś mi się wydawało że jak odłączyłem to odrazu silnik gasł ?? może sie myle

Napisano

> witam

> ostatni zaczęły świrować mi wolne obroty, po wcisnieciu sprzęgła jak

> dojeżdzam do swiateł czasami zgaśnie a czasem jest dobrze. I

> praca jakby traktorowata na wolnych ,kiedy odłączam wtyk od

> krokowca w czasie pracy silnika jest zero różnicy ! tak powinno

> być bo kiedyś mi się wydawało że jak odłączyłem to odrazu silnik

> gasł ?? może sie myle

Ja miałem takie same objawy. Wyczyściłem silnik krokowy (tu masz manual w dziale technika http://astra.autokacik.pl/) i jest lepiej, bo nie gaśnie. Ale dalej głupieje na wolnych i juz zamówiłem nowego krokowca.

Napisano
  • Autor

u mnie już czyszczenie nie pomaga , chyba też musze zamówić nowego krokowca wink.gif jeszcze musze wykręcic od kupla i podmienić na moment i się upewnie czy to jego wina smile.gif

Napisano

> witam

> ostatni zaczęły świrować mi wolne obroty, po wcisnieciu sprzęgła jak

> dojeżdzam do swiateł czasami zgaśnie a czasem jest dobrze. I

> praca jakby traktorowata na wolnych ,kiedy odłączam wtyk od

> krokowca w czasie pracy silnika jest zero różnicy ! tak powinno

> być bo kiedyś mi się wydawało że jak odłączyłem to odrazu silnik

> gasł ?? może sie myle

moze byc tez potencjometr przepustnicy

Napisano
  • Autor

a gdzie ten potencjometr sie znajduje może jakies foto ??

Napisano

TPS test założony na osi przepustnicy, wychodzą z niego 3 przewody.

Jeśli chcesz wykluczyć krokowca to na jałowych obrotach po przygotowaniu do jazdy (włączone światła, radio itp) po rozgrzaniu silnika odłącz wtyczkę od niego. Jeśli się nie poprawi podczas jazdy (a pewnie nie) to nie jego wina.

Mógłbyś dokładniej opisać termin traktorowaty? wypadają zapłony, trzęsie się, odbija jakby za wcześniej dostawał iskrę?

Gdy już gaśnie to bez żadnego ostrzeżenia w postaci nierównej pracy, dławienia się itp, po prostu gaśnie jakbyś wyłączył kluczykiem?

Napisano

Witam

Ja już jestem po wymianie krokowca ale to pomaga na krótko.

Tak naprawde to chyba nie ma sposobu na falujace obroty. Raz jest super a innym razem silnik chodzi bardzo nie równo.

Byłem na sprawdzeniu kompem i w tym czasie były dwie astry z tymi samymi objawami i facet powiedział ze wszystk jest ok. Te silmniki po prostu tak mają i już. Facet, który był razem ze mną miał problem bo auto gasło i nie chciało przyspieszac, a za chwile było wszystko ok. Dziwne ale komp nic nie pokazał.

Pozdrowienia i wesołoego jajeczka banana-wave.gif

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.