Skocz do zawartości

Alarm do motocyklu


zolu

Rekomendowane odpowiedzi

Z związku z tym, że chyba nie uda mi się znaleźć garażu dla mojego motocykla na sezon, będę zmuszony trzymać go pod blokiem.

Miejsce jest, bo pod samą klatką mam duży, asfaltowy plac, na który wjazdu nie mają samochody. Ktoś tam nawet w sezonie swój moto trzyma. Okolica względnie spokojna.

 

Myślałem, żeby może zamontować dodatkowe zabezpieczenie w postaci jakiegoś alarmu, który narobi chociaż hałasu, gdy coś z moto będzie się działo. Jak wygląda skuteczność, działanie i koszt takiego zabezpieczenia? Ktoś ma jakieś doświadczenia? 

 

Motocykl to Yamaha Fz6 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, poczytałem i faktycznie - blokada + łańcuch ma sens.

 

Plus dodatkowo znalazłem ciekawe AMA z byłym złodziejem motocykli. Potwierdza tezę o łancuchu i blokadach + daje kilka ciekawych rad jak przypinać.

 

Do poczytania po angielsku:

https://rideapart.com/articles/ask-a-motorcycle-thief 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty w W-wie się nie przytulisz w żadnym podziemnym garażu?

 

No wlasnie ciezko. Mieszkam na Sadybie przy przystanku Batumi - same stare bloki, bez zadnych garazy dookoła. Jest parking strzezony, ale jak sie okazuje podchodzi on pod spółdzielnie i na miejsce czeka się... kilka lat. Przy Bonifacego sa nowe bloki z garazami podziemnymi, ale coś nie widzę żadnych ogłoszeń, więc przygotowuje się do wariantu 'podblokowego'  :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z związku z tym, że chyba nie uda mi się znaleźć garażu dla mojego motocykla na sezon, będę zmuszony trzymać go pod blokiem.

Miejsce jest, bo pod samą klatką mam duży, asfaltowy plac, na który wjazdu nie mają samochody. Ktoś tam nawet w sezonie swój moto trzyma. Okolica względnie spokojna.

 

Myślałem, żeby może zamontować dodatkowe zabezpieczenie w postaci jakiegoś alarmu, który narobi chociaż hałasu, gdy coś z moto będzie się działo. Jak wygląda skuteczność, działanie i koszt takiego zabezpieczenia? Ktoś ma jakieś doświadczenia? 

 

Motocykl to Yamaha Fz6 2008

miałem jakiś full wypas za 200zł, montaż samodzielny z odpalaniem z pilota z powiadomieniem na pilota wraz z informacją czy próba złamania zapłonu, czy wstrząsy, odnajdywanie moto na parkingu itp. bajery. Zasięg w aukcji 5km nawet, w praktyce w otwartym terenie nawet kilkaset m łapał, ale to testowo wszedłem na most i widziałem z oddali moto, w praktyce miejskiej łapał przez parę ścian grubych, czyli spokojnie z mieszkania nawet z piwnicy oddzielonej kilkoma pomieszczeniami. Wada - popsuł się po paru miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Bonifacego sa nowe bloki z garazami podziemnymi, ale coś nie widzę żadnych ogłoszeń, więc przygotowuje się do wariantu 'podblokowego' :oslabiony:

Poszukaj forum osiedla albo sam się tam oglos. Na bank coś musi być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj forum osiedla albo sam się tam oglos. Na bank coś musi być.

 

Dzisiaj jak wracałem z nocnej zmiany to dorwała mnie odsniezajaca dozorczyni, ze administracja wywiesila ogloszenia wynajecia miejsc w pobliskim bloku. Są nawet eleganckie wąskie miejsca typowo pod motocykl. Już mam zarezerwowane :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.