-
VW Passat 2.0 TDI - trzęsie na biegu 5, 6
Przecież napiaalem przyjacielu, ze „Wykluczyłemzatem opony, zważywszy też na to, że trzęsie się teraz czasem jak stanę np. na światłach oraz chwilę po odpaleniu.” innymi słowy, potrafi się trząść niezależnie od tego czy jade czy stoję. Nie ma znaczenia naciskanie sprzegla
-
VW Passat 2.0 TDI - trzęsie na biegu 5, 6
Nawet na postoju ?
-
VW Passat 2.0 TDI - trzęsie na biegu 5, 6
Ostatnimi czasy po tym jak dopompowałem opony to zauważyłem, że pojawiło mi się delikatne trzęsienie się silnika na 6 biegu przy przyspieszaniu - już od ok. 90 km/h, niżej też. Myślałem, że to może opony, których nie sprawdziłem do tej pory, jednakże trzęsienie się pogarsza i trzęsie się już przy przyspieszaniu na 5, a nawet na 4. Sytuacja jest czasami też taka, że jadę z równą prędkością na tempomacie i jest stabilnie, a jak tylko pojawi się jakaś górka i silnik więcej musi dać z siebie to bez zmiany obrotów zaczyna się trząść. Wykluczyłem zatem opony, zważywszy też na to, że trzęsie się teraz czasem jak stanę np. na światłach oraz chwilę po odpaleniu. Wersja silnika 140 km, auto z 2014 r. Zanim pójdę do mechanika macie jakieś pomysły co to może być? Poza tym auto jeździ normalnie.
-
Podgrzewane siedzenia skóra vs materiał
Mam w moim passacie czarną skórę i podgrzewane siedzenia z przodu. Fajna rzecz, ale na efekt grzania w zimny poranek muszę poczekać 3-5 minut od uruchomienia. Z kolei w firmowej kilka lat młodszej Octavii, która nie ma siedzeń ze skóry tylko z materiału już po 30 sekundach czuć ciepło. Czy jest to normalna różnica występująca z uwagi na rodzaj materiałów?
-
PASSAT sedan R.I.P forever od 2023 czyli jak Skoda zjadła VW
Dzięki, ale z zasady jeżdżę tylko na Auto. W upały po prostu wyłączam go z guzika jak tego potrzebuje. Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka
-
Kto przeszedł na wielosezonowe i nie żałuje
Faktycznie. W kwietniu płaciłem 1084 zł, a teraz 1332 zł za komplet.
-
Kto przeszedł na wielosezonowe i nie żałuje
Ja w wakacje kupiłem imperiale. Zamiast 2 k na klebery q2, które miałęm już wcześniej, wydałęm 1 k na imperiale, ale mam mieszane uczucia, ponieważ: 1. miałem drgania na kołach. wizyta u gumiarza i prostowanie felg pomogło, ale i tak marudził, że ciężko wyważalna opona 2. myślałem, że słysze łożysko, ale mechanior powiedział że wszystkie są ok i że może to opony? jeśli chodzi o jazde to jest ok, na śniegu jeszcze nie testowałem
-
PASSAT sedan R.I.P forever od 2023 czyli jak Skoda zjadła VW
Ja mam passka w 2.0 TDI z 2014 ze start stop i faktycznie czuć jak go załącza natomiast nie przeszkadza mi to, ani chwila opóźnienia w stosunku do ciągle uruchomionego auta, a mam już nastukane ponad 350 k 😉 Jedyne co mi przeszkadza to to, że SS włącza się również latem i czasami, przy dużej temperaturze, zaczyna ciepłe powietrze leciec z kratek, bo wyglada na to ze sprężarka jest na pasku. Przeszkadza mi też to, że czasami nie potrafie go rozgryzc, jaki jest algorytm tego, ze sie wlacza, a czasami nie 😉
-
etoll - zaczyna się
Przy okazji zapytam, jeździł ktoś na e-Tollu po A2 po państwowej części A2 Łódź - Konin ? Ponad miesiąc temu jechałem i pobrało mi ok. 6 zł zamiast 9,90 zł, jak zwykle płaciłem na bramkach 😮
-
Przyciemnione szyby - jak to działa?
Coś tu jednak nie gra. Bo do 1 stopień od smoły to to nie wygląda.
-
Opony całoroczne - ile wam wytrzymują?
Ja po zakupie obecnego auta (2,5 roku temu) założyłem od razu Klebery Quadraxer 2 po 200 zł sztuka (196/65/R15). Przy około 50 kkm przy 110 km/h pojawiało się bicie na kierownicy więc pojechałem wyważyć opony i znikło. Wydaje mi się, że rok, dw jeszcze na nich spokojnie moge przejeździć, bo ostatnio jeżdzę bardzo mało i głównie w mieście. Kupiłem wielosezonówki ze względu na oszczędności przy braku ich zmian no i mniejszy kłopot, ale nie wiem czy przy wymianie na jakieś porządne auto, którym będzie można się rozpędzić, nie zainwestuję w 2 komplety. Ogólnie do małego auta, czy kompakta głównie na miasto to polecam całym sercem.
-
Podłączenie zmywarki
Chciałbym podłączyć zmywarkę, której wąż odpływowy wyglada tak jak w załączniku, do cycka pod zlewem, ktory jest po prawej stronie zatkany czarnym korkiem. Czy jest sposób, by to zrobić? Póki co nie patrzylem na srednice, co wchodzi w co, ale wydaje mi sie, ze wcisniety plasikowy wąż nie będzie szczelny.
-
Nokian Weatherproof ?
Nie znam tych Nokianów, bo sam jezdze na Kleberach, ale na te warunki i przebiegi, to tylko wielosezonówki. 2 komplety to strata kasy - szybciej się zestarzeją niż je zużyjesz
-
EV AK Pionierzy!
Czy to nie czas na nowy kąckik tylko dla Elektryków?
-
Pug 307 2.0 HDi 90 km - wentylator chłodnicy
cześć już od jakiegoś czasu walczę z nie załączajacym się wentylatorem chłodnicy. nie załącza się ani od temperatury silnika, ani od klimatyzacji, czego skutkiem jest jej wyłączenie na postojach. dwóch mechaników sprawdzało, żaden nie dał rady. styczniki, bezpieczniki - wszystko ok. podpięty pod napięcie wentylator pracuje. jeden z nich mówi, że to może sterownik. duży koszt jest nowego ze szrotu? może jeszcze jakieś pomysły, może ktoś miał podobnie?