Skocz do zawartości

Jak to jest z ledami..


Gość Krawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krawiec

Kupiłem u chinola kilka żarówek led za grosze na próbe. 69 diód 5730, tyle że żarówka ciągnie 26mA co daje jakieś 5W. Jakoś mi to nie pasuje do 5730 które wg. specyfikacji mają pobór prądu 0,5W na sztukę. 

Chinol kłamie że żarówka ma 12W i 1200 Lumenów a świeci mniej więcej tak samo jak teoretycznie 15W świetlówka kompaktowa jakiejś dziwnej firmy która ma pobór mocy 56mA i tylko trochę jaśniej niż 8W  świetlówka kompaktowa Philips Genie.

 

Co to mogą być za diody? Rozmiarowo pasują do 5730 ale parametry kiepskie...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Jak wyliczyles, ze dioda przez ktora plynie 26mA pobiera 5W?

Nie dioda tylko żarówka. 26mA na 230V. Diabli wiedza jaki to ma cos fi ale przy 0,92 wyjdzie jakieś 5,5W, chodź na jakiś chińolach kupionych u mnie na wsi podają cos fi 0,5...

 

Krawiec 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Układ zasilający w tej zarowce to pewnie coś impulsowego. Jesteś pewien tych mA które mierzysz?

Pewnie że nie.. Jakiś tam multimetr i tyle (nie byle chinol). Co nie zmienia faktu że jak na teoretyczne 12W to świeci dość ciulowo. Mam w łazience jakieś inne ledy kupione u mnie na wsi - 420Lm / 5W / 42mA / cos fi 0,5. Ale nie wiem co tam w środku siedzi bo klosz jest mleczny, ale daje ładnie. Szkoda tylko ze z deklarowanych 3000K jest bardziej 3500. Chinol jest ładny ciepły, co prawda nie tak jak CFLka ale dużo mu nie brakuje.

 

Nie mam pomysłu w sumie jak inaczej sprawdzić moc tego chinola. A potrzebuje zdobyć coś co będzie lepiej świecić niż 20W CFLka (teoretycznie ma jakieś 1200 LM) a chinole kłamią albo parametrów pojedynczych ledów w takiej lampie nie powinno się sumować (co by było chyba dziwne).

 

69 Ledów 5730 to w teorii 34W i 3105 lumenów jak spojrzeć do wikipedii. To powinno wypalić dziurę w ścianie...

 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

z "ledami" jest tak, ze nie oplaca sie ich kupowac.

mozliwe, ze prawdziwy chinski Chinczyk zbliza sie do swietlowek kompaktowych, ale wychodza kwiatki jak tu i jak je reklamowac pozniej?

Czysta teoria wyglada dobrze. W przypadku trzonka GU10 za bardzo alternatywy do standardowych halogenow nie ma i tu 6 - 7 wat daje rade jako zamiennik 50W halogena. Tyle ze chinczyk klamie albo jednak te diody maja parametry tylko na papierze.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysta teoria wyglada dobrze. W przypadku trzonka GU10 za bardzo alternatywy do standardowych halogenow nie ma

 

 

Czemu nie ma? Montujesz świetlówkę.

Dobre LED niewiele większą jasność z W mają w porównaniu ze świetlówką kompaktową. A zazwyczaj całkiem porównywalną. Do tego żywotność między bajki można włożyć. I zazwyczaj ilość W również (jak widać w tym wątku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Swietlowka GU10 jest wielka. Tam gdzie potrzebuje sie zwyczajnie wystaje po za oprawe. Akurat z ledowymi zamiennikami halogenow mam dobre doswiadczenia. Od 5 lat mam 6W w lazience i daja rade. To co kupilem z E14 jakio zamiennik malej switlowki do opraw w lazience tez ladnie swieci ale niestety jest to typ swiecowy i mi wystaje z lampy. W lampie byly swietlowki FS7 mini ale juz ich nie robia i nic innego mi tam nie wchodzi. Sa male ledy, ktore teoretycznie powinny dac rade ale ich nie kupie bo to bez sensu skoro 69 ledow 5730 swieci kupa. Firmowki tez nie maja nic mocnego a kosztuja tyle co 15 tych chinoli...

No chyba ze ktos ma cos co moze polecic jako zamiennik E27. Tylko nie moze to byc banka tylko typ rurowy i przydalo by sie 1600lm bo przy 4 swietlowkach 20W zona marudzi ze ciemno.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawiec

Niestety jakość żarówek ledowych jest tragiczna. Wszyscy sprzedawcy zachwalają że ich produkty są najlepsze, ale dopiero po kupnie wychodzi cała prawda. Ja lubię testować różne żarówki i przeważnie kupuję po 2 sztuki. Trafiłem już 3 razy, że z przysłanej pary żarówek jedna świeciła przyzwoicie, a druga miała parametry prawie o połowę słabsze (mniejszy pobór prądu i mniejsza jasność).

 

Na chwilę obecną z żarówek E27 ale w kształcie tradycyjnej żarówki mogę polecić żarówki z Castoramy - 12W za 14 zł z groszami (nazwę sprawdzę  - marka mało znana)

 

Z żarówek GU10 na 230V (zamienniki halogenów) mam sprawdzone te http://ezarowki.pl/zarowki_led/gu10/zarowka_gu10_6_5w_smd_2835_ciepla.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multimetr szerogowo w zasilanie.

 

Bo ten tego... jak kolega napisał wcześniej. Przetwornica czy inna cholera co tam siedzi między ledem a 230V może zmieniać Ci odczyt. Poświęć 1szt. i rozbierz bebechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Bo ten tego... jak kolega napisał wcześniej. Przetwornica czy inna cholera co tam siedzi między ledem a 230V może zmieniać Ci odczyt. Poświęć 1szt. i rozbierz bebechy.

A chinol to dobrze poskładał. Próbowałem i bez konkretnego prucia się nie da. Ale znalazłem w necie testy takich samych jakimś cudacznym miernikiem i wychodzi na to samo.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

No dobra, to następna LEDowa zagwozdka.

Jest sobie żarówka LED. Produkcja chińska, sprzedaż w marketach. Nie żadne cudo nie wiadomo jakie.

Producent w specyfikacji podaje 3,5W , 250 lumenów,  i jako źródło światla wymienia 7 LEDów SMD 2835.

Świeci to troszkę jaśniej na oko niż CFLka 7W tego samego "producenta".

Ja się pytam jakim cudem skoro wg. specyfikacji 1 LED 2835 ma 0,2W i tylko 20 - 26 lumenów.

 

Pies z kulawą nogą się nie wyzna przed włączeniem jak dana żarówka świeci bo nawet jak podany jest typ emitera to informacja ta jest zupełnie od czapy...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jakość żarówek ledowych jest tragiczna. Wszyscy sprzedawcy zachwalają że ich produkty są najlepsze, ale dopiero po kupnie wychodzi cała prawda. Ja lubię testować różne żarówki i przeważnie kupuję po 2 sztuki. Trafiłem już 3 razy, że z przysłanej pary żarówek jedna świeciła przyzwoicie, a druga miała parametry prawie o połowę słabsze (mniejszy pobór prądu i mniejsza jasność).

 

Na chwilę obecną z żarówek E27 ale w kształcie tradycyjnej żarówki mogę polecić żarówki z Castoramy - 12W za 14 zł z groszami (nazwę sprawdzę  - marka mało znana)

 

Z żarówek GU10 na 230V (zamienniki halogenów) mam sprawdzone te http://ezarowki.pl/zarowki_led/gu10/zarowka_gu10_6_5w_smd_2835_ciepla.html

 

GU10 z B&Q/Castoramie też dają rade. 480lm chyba, do tego z dużym kątem, bo i 100* można kupić. Mogłbyby mieć tylko 2700K zamiast 3000K :|

 

O takie: http://www.diy.com/departments/diall-gu10-75w-led-reflector-spot-light-bulb-pack-of-4/1009418_BQ.prd

 

Mam je pozakładane na zakładkę z bardzo żółtymi chińczykami (które padają jak muchy, sprzedawca mnie już nie lubi, ale ciągle wymienia na nowe... po roku już druga runda wymiany się kończy, wymieniłem już chyba 7 sztuk (a mam założone 4))...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to następna LEDowa zagwozdka.

Jest sobie żarówka LED. Produkcja chińska, sprzedaż w marketach. Nie żadne cudo nie wiadomo jakie.

Producent w specyfikacji podaje 3,5W , 250 lumenów,  i jako źródło światla wymienia 7 LEDów SMD 2835.

Świeci to troszkę jaśniej na oko niż CFLka 7W tego samego "producenta".

Ja się pytam jakim cudem skoro wg. specyfikacji 1 LED 2835 ma 0,2W i tylko 20 - 26 lumenów.

 

Pies z kulawą nogą się nie wyzna przed włączeniem jak dana żarówka świeci bo nawet jak podany jest typ emitera to informacja ta jest zupełnie od czapy...

 

Krawiec

 

Wiesz - te LEDy mają pewnie szyt pasma emisyjnego w ultrafiolecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Wiesz - te LEDy mają pewnie szyt pasma emisyjnego w ultrafiolecie :D

Ty no czekaj, gdzie by nie miały to 7 * 26 lumenów daje 182. CFLka 7W to też koło 250 (chodź raczej powinno być 280).

Jak to zrobili że 7 ledów świeci jaśniej od tej CFLki... Jedyne co mi przychodzi do głowy że tam nie ma jednak 2835 tylko 5730. Prawdziwe 5730 a nie te co w tych chińczykach z chin. Chodź ten chińczyk mógł dać ciała z zasilaczem i ledy nie świeca na pełnej mocy. 

Swoją drogą ta sprawa z 3000k jest dziwna. Wiekszość emiterów występuje w wersji 2700... Wiec albo mają dramatycznie niższa żywotność albo są dramatycznie droższe od tych 3000k.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.