Skocz do zawartości

z cyklu ZTS brama przesuwna


Morgan

Rekomendowane odpowiedzi

Robił ktoś, dysponuje jakimiś rysunkami? Docelowo brama ma być otwierana z pilota, wykonana w całości z profili, prętów itd metalowych. Wykończona kutymi ozdobami. Co do wielkości to jest to kwestia kompromisu ale minimum chyba 3,5 metra. Póki co interesuje mnie sama brama przygotowana pod automatyke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły jest to 30% światła bramy  ;)  Przy tak lekkiej i sztywnej konstrukcji pozwoliłem sobie go zmniejszyć  ;] Jakichś kosmicznych wyliczeń tu nie stosowałem raczej polegam na praktyce  :phi:

I potrzebna tu jest dokładność do czterech miejsc po przecinku w mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły jest to 30% światła bramy  ;)  Przy tak lekkiej i sztywnej konstrukcji pozwoliłem sobie go zmniejszyć  ;] Jakichś kosmicznych wyliczeń tu nie stosowałem raczej polegam na praktyce  :phi:

 

no właśnie w necie znalazłem info, że powinno być te 30% stąd moje pytanie, bo u Ciebie na rysunku jest mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie w necie znalazłem info, że powinno być te 30% stąd moje pytanie, bo u Ciebie na rysunku jest mniej

A ja widze co innego

4,58m x 30%= 5,954m

czyli masz przeciwage dluzsza o niecale 5cm :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Te profile aluminiowe to jaką grubą mają ściankę -3mm czy więcej, jaki koszt samego aluminium na taką bramkę?

Wymagać to będzie jakiś zabiegów konserwacyjnych/pielęgnujących czy nic się nie będzie działo :)

Ładniej by wyglądało jak by te pionowe poprzeczki były wpuszczone (zlicowane) z tymi poziomymi, tylko, ze roboty byłoby więcej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil ramy 60x60x3, wypełnienie 70x30x2. Wykończenie szlif/satyna, tak wymaga co jakiś czas mycia  ;]  Aktywna piana i myjka radzą sobie doskonale  ;] Inaczej zacznie się lekko utleniać. Wa wiosnę pewnie trzeba przelecieć włókniną i jak nowa  ;]

Klien zdecydował się na takie wykończenie i został poinformowany co się będzie z tym robić  ;]  Odpowiedź "chcę taką jak się mi znudzi to pomaluję"  ;]

 

edyta ; Nie wyglądały lepiej, sprawdzałem  ;]  Szersze też  nie  ;]  Jedynie mogłem dać wypełnienie na ramę i zaślepiać profile tylko wtedy strasznie gruba wychodziła  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym kiedyś spróbować tigiem pospawać. Ogólnie ze mnie spawacz total amator dopiero od kilku miesięcy używam miga, a wcześniej to zwykła elektrodówka i to też okazyjnie tylko. Na wiosnę zamierzam sam wyspawać właśnie bramę przesuwną i ciekaw jestem jak mi to wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.