Skocz do zawartości

Jakie 225/R5017 ?


Mirron

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

 

Jakie oponki letnie w rozmiarze 225/R50/17 do Accorda kombi polecicie? 

Jakie zawieszenie tam jest? Jak twarde, to polecam Hankook Ventus Prime 2, bardzo dobre na mokrym i przewidywalne na suchym. Od tego sezonu jest nowszy Ventus Prime 3, jeszcze nietestowany, ale producent twierdzi, że jest jeszcze lepiej na mokrym i suchym. Jak budżet jest większy, to Michelin Primacy 3, lub Pilot Sport 3. Wszystkie te opony mają miękkie boki, dzięki temu lepiej wybierają dziury, a napompowane do odpowiedniego ciśnienia fajnie kleją do drogi. Do swojego kupiłem teraz komplet Michelin PS3 w rozmiarze 225/45R17 i muszę przyznać, że rewelka, pomimo, że jeździłem w temperaturach 0-5 stopni.

Jeżeli zawias jest miękki i pływa, to coś twardszego np Bridgestone Turanza ER300 (szybko się zużywają, ale dobrze kleją na suchym), lub Potenza RE050A (bardzo twarda, bardzo przyczepna, w miarę trwała, ale strasznie ciężka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zawieszenie tam jest? Jak twarde, to polecam Hankook Ventus Prime 2, bardzo dobre na mokrym i przewidywalne na suchym. Od tego sezonu jest nowszy Ventus Prime 3, jeszcze nietestowany, ale producent twierdzi, że jest jeszcze lepiej na mokrym i suchym. Jak budżet jest większy, to Michelin Primacy 3, lub Pilot Sport 3. Wszystkie te opony mają miękkie boki, dzięki temu lepiej wybierają dziury, a napompowane do odpowiedniego ciśnienia fajnie kleją do drogi. Do swojego kupiłem teraz komplet Michelin PS3 w rozmiarze 225/45R17 i muszę przyznać, że rewelka, pomimo, że jeździłem w temperaturach 0-5 stopni.

Jeżeli zawias jest miękki i pływa, to coś twardszego np Bridgestone Turanza ER300 (szybko się zużywają, ale dobrze kleją na suchym), lub Potenza RE050A (bardzo twarda, bardzo przyczepna, w miarę trwała, ale strasznie ciężka).

W stosunku jakość/cena chyba Hankook będzie rozsądną opcją...  myślałem jeszcze o RainSporcie.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stosunku jakość/cena chyba Hankook będzie rozsądną opcją...  myślałem jeszcze o RainSporcie....

URS3 jest bardzo podatny na ząbkowanie, co w przypadku Accorda z tyłu będzie problemem.

Nie bój się koreańskiej marki, letnie opony robią na bardzo wysokim poziomie. Jeżdżę dosyć dynamicznie i nowe opony wystarczają mi na ok 20 kkm, a Hankook mam już objeżdżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

URS3 jest bardzo podatny na ząbkowanie, co w przypadku Accorda z tyłu będzie problemem.

Nie bój się koreańskiej marki, letnie opony robią na bardzo wysokim poziomie. Jeżdżę dosyć dynamicznie i nowe opony wystarczają mi na ok 20 kkm, a Hankook mam już objeżdżone.

 

Aktualnie mam zimówki Hankook i*cept evo mam wrażenie że są nieco głośne, poza tym nie mam zdania bo przejechałem zaledwie 500km w warunkach takich jak aktualnie za oknem...  na lato chciałbym raczej cichsze oponki... w poprzednim aucie jeździłem na Yokohamach C-Drive więc wschodnie rynki nie są mi obce   ;l

Y na początku były super, ale szybko straciły przyczepność zwłaszcza na mokrym... 

 

Jak najbardziej biorę pod uwagę  Hankook Ventus Prime tylko zastanawiam się czy nie stestować modelu 3  ;) różnica w cenie niewielka... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimówkach Hankook ma braki, letnie, to inna liga. Na c.drive ac01 zrobiłem 20 kkm, na suchym bardzo dobre, na mokrym, tak jak mówisz było gorzej. Zrobiłem też ok. 20 kkm na c.drive ac02, te miały większą tendencję do ząbkowania i słabo trzymały na mokrym w niskich temperaturach. Ventus Prime k115 jest zdecydowanie lepszy od obu modeli na mokrej nawierzchni. Na suchym jest bardzo przewidywalny i utrata przyczepności odbywa się w sposób kontrolowany. Trwałość bieżnika też jest lepsza od Yokohamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a takie coś? 

Dunlop SP SportMaxx RT 225/50R17 - 520zł/szt

 

Na celowniku mam jak narazie Ventus Prime 3 K125 w cenie 420zł/szt, obawiam się tylko że będą głośne... póki co opinii brak bo nowy model, chyba że zostać przy sprawdzonej VP 2 ...  ehhh wiosenne dylematy

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ventus prime 2 jest bardzo cichy, zrobiłem na nim sporo km i nie ząbkuje, nadal było cicho. VP3 nie testowana jeszcze, chociaż Auto Bild już sprawdzał przyczepność i VP3 została pobita tylko przez Pirelli http://www.autobild.de/artikel/sommerreifen-test-2016-205-55-r-16-5629291.html

Sport Maxx RT są dobre, lekkie, ale bardzo mało żywotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.