Skocz do zawartości

Czy to jest dobry TIG?


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

@@Cinek kupiłeś tego TIG 201ACDC Sherman?

Jaką to ma wtyczkę przyłączeniową, bo podają prąd 28A przy 230V a zwykłe gniazdko 230V ma limit 16A....

Zresztą mało gdzie jest większe zabezpieczenie niż 25A na fazę...

To fałszywe napisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki. Mam chyba wszystko. Zestaw korków (długi, średni, krótki). Zapasowy izolator. Łączniki prądowe, tulejki i elektrody lentanowe w różnych średnicach. Porcelanki rozmaite.  Zapas elektrod lantanowych 2,4 mm 175 mm, cztery elektrody torowe. Świeżo wymienioną butlę z argonem. Reduktor z rotametrem. Druty nierdzewne fi 2,4 (podobno trochę za duża średnica na początek). Od cholery drutów ze stali zwykłej (zostały mi po spawaniu gazowym). Trochę złomu rozmaitego (jakieś rury, kątowniki itd...)

 

 

....i sporo chęci. :)

 

Jakiś tutorial na początek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij  ;] Tak na sucho  :phi:  

 

 

 

Znaczy się co, mam kombinować tak żeby po prostu było dobrze?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Już mi się to podoba! :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go mam już 2 lata  ;] Nie należy wierzyć w to co skośnooki pisze  ;] Zabezpieczenie mam 20A , bardzo często spawam aluminium pełną mocą spawarki i nigdy nie było problemów.  ;) Już szybciej mi poleci przy 3 fazowej spawarce mag 250A  ;)

 Czyli wtyczka jest normalna, typowa na 230V?

A powiedz jeszcze czy można tym sprzętem spawać stopy aluminium z krzemem (silumin), chodzi głównie o miski olejowe czy np obudowy skrzyń biegów  w autach :hmm:  

Widziałem już trochę pospawanych mis i średnio to wyglądało (a czasami nawet przeciekało)-oczywiście nie wiem jaką metodą i sprzętem to naprawiano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie stop przy miskach jest problemem  ;)   problemem jest olej  ;]  i wcale nie jest łatwo go usunąć  ;)  Spawanie tego to wyższa szkoła jest  ;] Trochę ich zrobiłem, nigdy nie ciekło. Wygląd spawu to już inna bajka  :hehe:  Ale już mam na to sposób i wygląda to ok  ;)

 

Tak wtyczka normalna  ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To położone zostało tym 

 

attachicon.gif2015-11-26 19.17.09.jpg

 

 

A kosztuje http://allegro.pl/spawarka-tig-201-ac-dc-aluminium-sherman-i5992516305.html połowę  ;]   

 

Bierz i ćwicz, będzie dobra   ;)

Mam takiego samego, parę metrów położył, głownie okolice 2-4mm ale i przy naczepach coś tam połatałem ziomkowi, choć to już było max prądem leciane i była to granica spawarki. Masz jakiś serwis alboco? Mam taką przypadłość, że wyświetlacz zaniża ok 40-50A względem pokrętła, natężenie rzeczywiste odpowiada jednak ułożeniu pokrętła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zacznij od czyszczenia materiału ;) Stal czarna do białego ;] 25A na 1mm ścianki, gaz 8-10l min ;) elektroda wystaje jakieś 5mm poza porcelanę ;)

Ja bym powiedział 25 do 40A na mm scianki. I elektroda ZAWSZE ostra jak szpilka. Jak juz raz zkleisz to szlifierka....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Powiedziałem że chcę się dokształcać w dziedzinie spawania poza godzinami również na własnym sprzęcie to dostałem - parę kilo alu różnych kształtowników i sporo drutu. Taki  "koszyk wielkanocny" od Szefa. ;] ;] ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs ok,  w dobrym ośrodku szkolenia spawaczy a i tam Was nauczą jak zrobić próbkę pod dany certyfikat i tyle. Potem parę lat pracy za słabe pieniądze i zdobywanie doświadczenia. Po tym okresie jak Wam jeszcze będzie spawanie w głowie to będziecie mogli wreszcie przebierać w ofertach ;)  Ale nie cieszcie się 99% z nich będzie się wiązało  z wyjazdem ....................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dobrych ofert to fakt wiążą się z wyjazdem, aczkolwiek mając stałą pracę można sobie dodatkowo gdzieś dorobić ewentualnie otworzyć swój zakład i robić coś na własną rękę

Czyli tak jak ja  ;)  Mam całkiem rozsądne pieniądze w zakładzie i do tego spokojnie bez nerwów robię sobie fuchy w garażu  ;] Nawet AK czasem u mnie robi  ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawanie plastików to zupełnie insza inszość niż spawanie metali. Wiem bo też się w to bawiłem. ;) Plastik dużo więcej wybacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@cumel Pierwsze kilka godzin spawania tigiem za mną. Jak na razie tylko w firmie i tylko amelinium, kolega który spawa tam od dłuższego czasu mówi że mam rękę tylko muszę się wyćwiczyć. Po pierwszych czterech godzinach spawania złomu już szef rzucił mnie na ćwiczenie na "żywym organiźmie" czyli wyrobach które mają iść do ludzi. Koleś mówi że doskonale to nie jest, ale jak na świeżaka jest nawet lepiej niż OK. Co robię źle? Podobno za mało drutu dokładam.

I jeszcze jedno, moja łuska jest drobniutka a koledzy kładą taką grubą - to jaka powinna być? :bzik:

 

Zdjęć na razie nie będzie chyba że uda mi się wziąć trochę tego pocykanego złomu do domu i tu zrobić - moja komórka robi beznadziejne foty. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie testowałem spawarkę jako MMA. A raczej mój teść który całe życie spawał elektrodami. Miałem coś do pospawania na dworze (jak sie nietrudno domyślić, przy ogrodzeniu) i szkoda mi było argonu na spawanie na zewnątrz. Poza tym elektrody rutylowe są tanie jak barszcz (niecałe 10 zł paczka 20 sztuk).

Spawarka sprawdziła się znakomicie, czego nie mogę powiedzieć o zabezpieczeniach (przy 140A na wyświetlaczu w pewnym momencie zabezpieczenie w budynku odłączyło zasilanie ;) ). Teść mówi że daje rady a jak pisałem, on na MMA "zjadł zęby".

 

Na zabawę w tiga w domu zwyczajnie nie mam czasu, starczy mi że w robocie bawię się lepszym sprzetem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

To jest ten moment który lubię, mogę z czystym sumieniem napisać że sprzęt zaczął się zwracać. Ogrodzenie, trochę przy samochodzie, teraz robię odprowadzenie spalin z pieca do komina, przewód dymny będzie w kształcie "Z" tyle że pod kątami prostymi, fachowcy się cenią za takie roboty jak za zboże więc będę do przodu tak od 600 zł w górę na samym tym kanale spalinowym.

 

Co odczułem dopiero teraz a co mi się zaczyna marzyć, to chłodnica. Przy dłuższym spawaniu prądem powyżej setki rączka naprawdę mocno się nagrzewa, aż trudno ją utrzymać. Ale to kiedy indziej.bo jak chłodnica to i uchwyt z przewodem trzeba zmienić. A ja raczej nieczęsto będę spawał jak dziś, po metr spawu ciągiem, odwrócić element i dalej metr.

Edytowane przez Cinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież chłodnica to koszt 100-150zł  ;]  Moja jest w fazie wczesnej bety  :phi:  Ale działa  :oki:  2m spawu ciągiem na 200A w AC i nic a nic się  nie zagrzało  ;) Zrobiłem ją w jeden wieczór z materiałów dostępnych pod ręką  ;l Tylko nagrzewnicę zamówiłem za 20zł  ;)

Jeszcze nie wygląda bo obudowy brak  ale bedzie jak poprawię tą masakrę wężykami  :oki:

 

post-149796-0-56643700-1474557299_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie stop przy miskach jest problemem  ;)   problemem jest olej  ;]  i wcale nie jest łatwo go usunąć  ;)  Spawanie tego to wyższa szkoła jest  ;] Trochę ich zrobiłem, nigdy nie ciekło. Wygląd spawu to już inna bajka  :hehe:  Ale już mam na to sposób i wygląda to ok  ;)

 

Tak wtyczka normalna  ;)

Mnie kiedyś spawali łapę mocowania skrzyni w audi. Długo nie wytrzymała i skończyło się kupnem nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat rzeczy które przenoszą obciążenia, jeśli zaprojektowano je jako jednorazowe, spawać się nie powinno. Powinno się zrobić zakosowanie w X jeśli to jest grube, i pospawać po całym przekroju, to w zasadziej jedyna ewentualność. Miski olejowe to inna bajka, one tylko mają być szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedyś spawali łapę mocowania skrzyni w audi. Długo nie wytrzymała i skończyło się kupnem nowej.

 

Ja wcale nie biorę takich zleceń, nie i już. Najważniejszy w życiu jest spokojny sen. Pęknie, będzie wypadek jakieś trupy albo co gorsza kaleki i będę się po sądach do końca życia włóczył za 50zł.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale nie biorę takich zleceń, nie i już. Najważniejszy w życiu jest spokojny sen. Pęknie, będzie wypadek jakieś trupy albo co gorsza kaleki i będę się po sądach do końca życia włóczył za 50zł.

 

 

Znaczy się felg też nie spawasz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale nie biorę takich zleceń, nie i już. Najważniejszy w życiu jest spokojny sen. Pęknie, będzie wypadek jakieś trupy albo co gorsza kaleki i będę się po sądach do końca życia włóczył za 50zł.

 

Na szczęście pęknięcie tej łapy powodowało tylko walenie skrzyni o jej fragment przy ostrzejszym ruszaniu. Natomiast spawanie mi zalecił serwis, który nawet mnie skierował do gościa, który to zrobił. Ale już się nauczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Cinek  ;] Jako że Sherman zarobił na siebie oraz praktycznie na cały sprzęt który mam w garażu to przeszedł na emeryturę u mojego kolegi  ;]  Następca wygląda tak...

 

post-149796-0-21853800-1476989518_thumb.jpg

 

 

Jest MOC  ;]  320A  można orać  ;] Puls w AC jest [...] rozwiązaniem   :oki: Ale 19 trybów pracy wyłącznika na uchwycie to już grubo poszli  skośnoocy    ;l Uchwyt Abicor 400A nie do zajechania ale cena powala na kolana 1,2k  :facepalm: Będzie się działo oj będzie  ;]

 

Słownictwo :nono:.

[Orochimaru]

Edytowane przez Orochimaru
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@cumel Fajnie, gratki. Dla mnie Sherman ma tą zaletę że ma ustawienia które ogarniam :hehe: W robocie było tych pokręteł tyle, że jak spawanie szło nie tak to cholery można było dostać nim się doszło do tego co zmienić. :zgryz:;]

 

O Ciebie spytam bo na naszej grupie siara będzie - czym się różni prąd bazy od prądu spawania? Ja wiem że to nazwy dwie różne, ale nawet ex szef firmy w której robiłem nie umiał mi tego wyjaśnić. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.