Skocz do zawartości

Kolizyjka


tomeq77

Rekomendowane odpowiedzi

a nie wiem, obecne rozwiązanie sprawy chyba mi pasuje.

Kosztorys z częściami i ich cenami oraz kosztami robocizny dostałem po pierwszych oględzinach (na parkingu pod Orlenem).

Teraz po drugich oględzinach, już nie rzeczoznawcy a warsztatu, dostałem szkodę całkowitą. Kwota mi odpowiada. Jedynym problemem będzie pewnie brak auta zastępczego na czas wstawienia auta do warsztatu.

Bierzesz normalnie z OC sprawcy zastepczaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto muszą ci dać. Co do remontu to sie dobrze zastanów. Jak poszla podloga to juz nie bedzie to samo auto. A te wszystkie widoczne pęknięcia i mikropękniecia ktorych nie widzisz szybko wrócą w postaci rdzy. Nikt ci nie wymieni całości blach a na pewno bedziesz chcial to zrobić jak najtaniej więc wiaodmo jak to sie skonczy. Lepiej to sprzedać chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku szkody z OC zastepczak Ci się należy. Czasem faktycznie gra nie jest warta świeczki, ale zazwyczaj jest. Wtedy bierzesz prawnika i niech on się buja z ubezpieczycielem.

 

to racja, ja likwidowałem z AC i miałem zastępcze na 3 dni. Potem trzeba było nieźle kombinować, bo niestety dwa auta są w domu niezbędne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calka obecnie to wycena wraku i wycena auta przed strzalem. Dostajesz roznice tych kwot i zatrzymujesz wrak, z ktorym mozesz zrobic co chcesz. Czesto od razu przez ubezpieczyciela dostajesz oferte odkupu wraku - maja jakiestam swoje wewnetrzne portale, z ktorych korzystaja mirki odkupujace takie sprzety na czesci albo do picowania.

 

Prawdopodobnie bedzie Cie teraz czekala walka o jak najwieksze podniesienie wartosci przed strzalem i pomniejszenie wartosci wraku. Propozycje TU, zwlaszcza poczatkowe sa z reguly zwyczajnie smieszne. Ja walczylem pol roku ale bylo warto - zysk okolo 50% wzgledem pierwotnych wycen.

Możesz mi jakoś pomóc w sensie podpowiedzi jak wywalczyłeś "zysk" ??  jakieś paragrafy, wzory tego co pisałeś do TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie juz niestety nie pamietam, bylo to pare lat temu. Najpierw byla prosta wymiana pism, ze ja sie nie zgadzam na ich wycene, ze zapraszam ponownie ich rzeczoznawce do warsztatu (do czego doszlo z duzym opoznieniem). A potem zrobilem wlasne wyceny wg Eurotax i Infoexpert, do tego zaswiadczenie od importera (mialem dosc rzadka wersje auta wiec jakiestam wyposazenie extra, ile kosztowalo jako nowe itp), do tego wynajalem rzeczoznawce z pzmotu i byla jego opinia nt wartosci auta przed szkoda i po. Im wiecej takich papierow tym generalnie lepiej. Do tego poszlo jakies pismo delikatnie sugerujace, ze sprawa pojdzie z mojej strony do sadu. A trwalo to kawal czasu bo TU za kazdym razem na maxa wykorzystywalo ustawowy czas odpowiedzi na moje pisma. Taki plus czekania, ze sam znalazlem mirka do odkupu wraku za mocno satysfakcjonujaca kwote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi jakoś pomóc w sensie podpowiedzi jak wywalczyłeś "zysk" ??  jakieś paragrafy, wzory tego co pisałeś do TU

Moja siostra miała ostatnio podobną historię. Pisała odwołanie opierając się na tym co znalazła w necie + specyfikację z aso jak konkretne auto było wyposażone + przykładowe ogłoszenia z netu że auto z takim wyposażeniem i w takim stanie kosztuje zdecydowanie więcej niż oni uważają :)

 

ze wstępnej wyceny 18500 nagle się zrobiło 22300

i 3800 dopłacili bez gadania.

 

 

Oczywiście odwołanie z kopią do rzecznika i z zastrzeżeniem w piśmie że jest to "reklamacja" i żądanie jest wypłaty konkretnej kwoty( jeśli nie ogarną się w ustawowym terminie to muszą uznać to o co wnosiłeś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"No i po ptokach"

Kasę dostałem i już nawet część wydałem.

 

Za odszkodowanie zrobiłem:

 

tył:

-wymiana haka,

 -wymiana zderzaka (oryginał + lakierowanie) 

 

przód po wcześniejszym spotkaniu z sarną:

-wymiana zderzaka (oryginał + lakierowanie)

-osłony pod silnik (duża i mała)

-przy okazji doszły halogeny.

 

I jeszcze zostało na porządne przyciemnienie szyb i... paliwo+opłaty drogowe za CRO w nadchodzące wakacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.