Skocz do zawartości

Śmietnik


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem Was wypytać o śmietniki - jak macie je zorganizowane na działkach domków jednorodzinnych (wysypiska przy wielorodzinnych i zsypy mnie nie interesują). Jakie rozmiary, czy są zamykane, organizacja koszy/wieszaków na worki itd.

Mieszkamy w domu w 4 osoby:

- raz w tygodniu zabierają kubeł zmieszanych 240l i to nam wystarcza (zazwyczaj nie jest pełen),

- co 2 tygodnie 2-4 worki plastików

- co 2 tygodnie 3-5 worków biodegradowalnych (możemy tylko trawę, liście, drobne gałęzie; jesienią bywa tego nawet kilkanaście/dziesiąt worków, jak sypie z orzechów i dębu)

- co 4 tygodnie kubeł 240l i 0-2 worki makulatury

Chciałbym jak najmniej obsługowe stanowisko zrobić - furtka na klamkę od zewnątrz, a od wewnątrz niższy nieco płot, by można było wrzucać i obsługiwać wieszaki na worki nie wchodząc do śmietniska, ale by też chłopaki z obsługi nie narobili syfu i nie robili problemów. Mam więc nadzieję skorzystać z Waszych doświadczeń.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam śmietnik z dwiema furtkami - na co dzień zewnętrzna jest zamknięta, od podwórka otwarta. W dzień "śmieciowy" odwrotnie - otwieram tę na ulicę, a zamykam od podwórka.

Czyli podwórko jest cały czas zamknięte, a kubeł (tak twierdzi firma obsługująca) jest ubezpieczony, wiec może stać nie zamknięty, aż wrócimy z pracy.

Segregację i zielone stawiam w workach w śmietniku - zwierzęta nie mają tam dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszaki IMO odpadają - tylko pełne kubły. Inaczej zrobi się syf jak jakiemuś zwierzakowi zechce się sprawdzić, że plastik tylko pachnie karkówką a papier masłem.

Niedlugo stukna dwa lata, obecnie kubly i worki stoja w rogu podworka luzno i zwierzaki sie nie czepiaja, ale do rozwazenia. Problem w ilosci - czestotliwosc zbierania smieci zmusilaby mnie do kupna co najmniej 3-4 kublow.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam śmietnik z dwiema furtkami - na co dzień zewnętrzna jest zamknięta, od podwórka otwarta. W dzień "śmieciowy" odwrotnie - otwieram tę na ulicę, a zamykam od podwórka.

Czyli podwórko jest cały czas zamknięte, a kubeł (tak twierdzi firma obsługująca) jest ubezpieczony, wiec może stać nie zamknięty, aż wrócimy z pracy.

W sumie dobry pomysl z tym zamykaniem, ale dwie furtki, to za duzo - kazda 1500zl z montazem.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy goście odbierając śmieci maja ochotę otwierać taka furtkę, czy jednak trzeba kubły wystawić na ulicę?

Tapatalked

 

 

 

Uwaga: Pojemniki oraz worki w dniu odbioru odpadów należy wystawić przed posesję lub w otwartej altance do godziny 6 rano.

 

http://www.ozarow-mazowiecki.pl/images/stories/2015/12/Harmonogram_odbioru_2016.pdf  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma kosze w przeciwnym rogu niż furtka, to nie ma się co zastanawiać :)

Tapatalked

Nawet jak ma w tym samym, to cholera bierze, jak trzeba pamietac wystawic, bo raz przyjada o 15, a raz o 6 rano.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty te furtki z domu mody musisz kupować? Próbowaleś pogadać z wiejskim ślusarzem ile by wziął?

Najtansze, ale ocynkowane i malowane proszkowo, tego typu:

4.jpg

1100zl netto plus montaz.

To Wroclaw i okolice - tu nie ma wiejskich cen. Najtansze przeslo 300zl, najtansza brama przesuwna 4m 2800zl netto. Za ogrodzenie 22.5m z brama, automatyka i dwiema furtkami 18tys zl. Szlag mnie trafia na te ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtansze, ale ocynkowane i malowane proszkowo, tego typu:4.jpg

1100zl netto plus montaz.

To Wroclaw i okolice - tu nie ma wiejskich cen. Najtansze przeslo 300zl, najtansza brama przesuwna 4m 2800zl netto. Za ogrodzenie 22.5m z brama, automatyka i dwiema furtkami 18tys zl. Szlag mnie trafia na te ceny.

Pod Warszawą znajdziesz sporo slusarzy z różnymi cenami, więc dziwne, że pod Wrocławiem nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic?

Mam w rogu ogrodzenia, wymiary mniej więcej, bo nie chce mi się brać miarki, dwa na półtora metra. Mam dwie furtki - od ulicy przesuwną, a w boku prostopadlym do frontu uchylną. Są zblokowane prostym rozwiazaniem w ten sposób, że w normalnym użytkowaniu jednocześnie można otworzyć tylko jedną z nich. To iest zabezpieczenie z czasów, gdy mialem duzo psów, żeby ktoś ich omylkowo nie wypuscił lub nie został pogryziony podczas odbioru odpadów.

Natomiast mimo tych rozmiarów, przewidzianych takze pod kubły do segregacji, ostatecznie worki pakuję i trzymam w garazu, skąd je wystawiam do wywiezienia poprzedniego dnia. Bo, szczególnie zimą, nie chce mi się często chodzić do altany. Do "aktualnego" worka mam stelaż z klapą, zeby mie waniał, a gdy worek się zapełni jest zawiązywany i w końcu garażu czeka na wywózkę, a na stelaż idzie kolejny.

Z kolei latem worki z odpadami ogrodowymi gromadzę za tujami koło bramy.

Co do wywozu, worki u nas trzeba wystawiać na ulicę, kubłów z odpadami kokunalnymi mozna nie wystawiać, biorą z altanek i do nich odstawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

W rogu, sąsiad też będzie miał śmietnik w rogu, ale ani ja, ani on, nie robimy altany. Przynajmniej na razie.

 

Jak jeszcze nie ma - to nie możesz tak zbudować. Jak stanie jego, to on złamie prawo, a Tobie otworzy furtkę i Ty zbudujesz legalnie (ale do tego czasu będzie musiał być dla Ciebie miły, bo będziesz miał na niego haka - i w sumie każdy przechodzący obok, który to zauważy).

"§ 23. 1. Odległość miejsc na pojemniki i kontenery na odpady stałe, o których mowa w § 22 ust. 2 pkt 1 i 3, powinna wynosić co najmniej 10 m od okien i drzwi do budynków z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi oraz co najmniej 3 m od granicy z sąsiednią działką. Zachowanie odległości od granicy działki nie jest wymagane, jeżeli osłony lub pomieszczenia stykają się z podobnymi urządzeniami na działce sąsiedniej."

 

Jak Ty pierwszy postawisz, to musisz być miły dla sąsiada i każdego przechodnia ;)

 

Nas sąsiad poprosił o zgodę. Daliśmy nawet na piśmie. Ale nasz architekt mówił, że jak jeszcze altana sąsiada nie stoi (albo nie ma tego jeszcze na mapach oficjalnych), to nawet z pismem od sąsiada nie może zaprojektować śmietnika w rogu (bo nie dostaniemy pozwolenia na budowę). A my nie możemy go tam wybudować, bo jakby ktoś chciał sprawdzić, to nie oddamy domu do użytkowania.

 

A to, że coś można wybudować bez pozwolenia czy zgłoszenia nie zwalnia z obowiązku stosowania się do prawa - więc ktokolwiek doniesie do PINBu, że coś jest zbudowane niezgodnie z prawem, to masz problem.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej piszemy o moim śmietniku? ;)

A dlaczego Twoj smietnik ma byc wazniejszy niz moj?!? ;] 
 
A co do Twojego pytania to sam najlepiej wiesz jak chcesz zagospodarowac dzialke, jakie macie przyzwyczajenia zwiazane z wyrzucaniem smieci (malo i czesto -> kosz glowny blizej domu / duzo i rzadko -> kosz glowny dalej od domu). Ja tylko nie wiem czy chcialbym kosze trzymac blisko furtki. Jednak jakis 'zapach' z tych koszow sie ulatnia, a furtka to najczesciej uzywana czesc ogrodzenia.
 
Ostatnio szukajac firmy od ogrodzen trafilem na dosc ciekawe rozwiazanie: firma ma w ofercie altane wizualnie zgrywajaca sie z ogrodzeniem, na gorze donice z kwiatami, zamykana i na tyle szczelna, ze koty nie powinny sie interesowac. DO tego we dwoch mozna ja podniesc i przeniesc w inne miejsce dzialki. Calkiem ciekawie to wygladalo w polaczeniu z ogrodzeniem, ktore mi sie 'podoba' (jestem w stanie strawic, bo wlasciwie jeszcze nie znalazlem ogrodzenia, ktore by mi sie podobalo) ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że w drugim rogu nie mogę (sąsiad ma tam wjazd za murkiem), potem mam bramę i dalej ~5,7m przeznaczone na wsuwanie jej, więc zostaje na lewo lub prawo od furtki w podobnej do niej odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.